To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Kwestie około podróżne - Jaki Kask ? - Wybór Kasku

MZSIMSON - 2017-02-25, 08:32

Dodek, - Jeśli chodzi o Głośność w RPHA-St Nie jest źle. W porównaniu do LS2 jest przepaść . Kumpel jeździ HAYKĄ i mówi że mógłby być bardziej cichy ale to też kwestia prędkości przelotowych ja jeżdżę nakedem więc wszystko biorę na siebie to i kask będzie głośniejszy niż na plastiku. Co do Blendy w RPH-A St jest wystarczająco ciemna. Jeśli chodzi o kask jestem mega zadowolony szczelny w deszczu wygodny, i szczelny na wiatr a że szumi to trza by owiewkę wielkości wiaty PKS zaaplikować , lub przesiąść się do auta. Nic więcej nie potrzebuje . :mrgreen:
rastuch - 2017-06-03, 17:55

Czytam i czytam, net przeglądam i głowa mnie już boli :sad:
Musze zakupić sobie jakiś garnek najchętniej moduła z blendą :cool:
Większość czasu i tak jeździłbym bez szczeny a zakładana byłaby na zimniejsze dni
Nie chce jakiegoś szumomfona choć przy otwartym i tak coś tam głośniej będzie niż w normalnym.

Wstępna selekcja wygląda tak, iz ostało się kilkoro kandydatów na mą łepetynę:

KASK AIROH EXECUTIVE podoba mi się patent z wpinaną szczeną.
http://allegro.pl/kask-mo...6787115710.html

Nolan N43e
http://allegro.pl/kask-no...6821146364.html

Grex - ponoć to taki nolan ale zowie się inaczej
http://allegro.pl/kask-gr...6831029905.html

LS2
http://allegro.pl/kask-ls...6273733243.html



Rozpiętość cenowa jak widać od 300 - 800 zł (akurat ustawiłem od najdroższego)

Mieliście/macie coś z tych kasków?
Możecie coś na ich temat powiedzieć?

Wstępnie skłaniałbym się ku Nolanowi albo jak dozbieram to Airoh :piwo:

polu - 2017-06-03, 21:11

Mam LS-a tego z ostatniego linku.

Korzystam z niego dokładnie tak jak Ty.

Zalety: blenda, szyba, która sięga poza brodę, wszystko wyjmowane i można wyprać, niezła wentylacja.
Wady: głośny, w porównaniu do integrala sporo głośniejszy, materiały raczej słabe, wyściółka się "zmechaciła", no i najgorsze że przy zakładaniu i zdejmowaniu trzeba odpinać szczękę, inaczej bardzo trudno go wsadzić i zdjąć.

Raczej weź coś innego, jestem średnio zadowolony :wink:

rastuch - 2017-06-05, 06:34

polu, :piwo:
Tym sposobem wybór się zawężył

dex - 2017-06-05, 12:04

Żadnego z podanych przez Ciebie kasków nie miałem w rękach, ale używam Airoha Cezanne.
To szczękowiec, więc konstrukcja, której nie bierzesz pod uwagę z jakichś względów.

Co do wykonania i materiałów w Airohu nie ma się do czego przyczepić.
Są nieźle spasowane i dobrze przemyślane.
Niestety są też(jak wszystkie otwierane kaski z tej półki cenowej), głośne powyżej 90km/h.

Do tego uważaj na rozmiar skorupy(to akurat tyczy wszystkich kasków).
Ja mam duży baniak i kask musi być XXL.
Niestety Airoh produkuje skorupy tylko w dwóch rozmiarach M i XL, a pośrednie rozmiary uzyskiwane są przez zmianę grubości wyściółek.
Co za tym idzie, żeby włożyć mojego na głowę, muszę podnieść szczękę i rozgiąć go trochę na boki.
Nie jest to w nim problemem, bo szczęka otwiera się banalnie prosto przy użyciu jednej ręki.
W modułowym może już nie być tak różowo.

Peterek - 2017-06-05, 21:14

Zamiast Scape'a polecam Ozona City, ma przynajmniej podwójną homologację no i daszek w zestawie, poziom wykonania podobny. Nolan nie powala jakością jak za taką kasę, Exacutiva miałem w ręku, sprawiał wrażenie naprawdę dobrze wykonanego i ma bardzo dobre opinie. Grexa nie znam.
tomek@1966 - 2021-09-19, 19:41

Ktoś może testował taki model

https://rrmoto.pl/product-pol-9085-Kask-szczekowy-HJC-C91-TALY-BLACK-RED-czarny-czerwony-14.html?gclid=Cj0KCQjwv5uKBhD6ARIsAGv9a-ywPxEKAG1oL3M2TW-itW0Ww1JIxoerIBkcLVks42KEAjuTpZ2j5vMaAvQYEALw_wcB

MZSIMSON - 2021-09-20, 08:19

tomek@1966, Mój ojciec posiada IS-MAX więc poprzednik. jeśli masz dobrą ochronę przed wiatrem to będzie ok jeśli nie i w dotychczasowym kasku Ci hałasuje to tutaj nic się nie zmieni. Jeśli chodzi o szczelność przed wodą wszystko w jak najlepszym porządku.
tomek@1966 - 2021-09-20, 13:04

Dzięki za odpowiedz.
To inaczej może poleci ktoś kask dobrze wyciszony ,mój jest głośny i zaczyna mi to w trasie dokuczać budżet to jakieś 800-1000 zł.

MZSIMSON - 2021-09-20, 14:07

A próbowałeś stoperów motocyklowych np ALPINE ja mam i jest znaczna poprawa, stopery wycinają dźwięki które nam przeszkadzają. Interkom normalnie słychać różnica kolosalna. Szumy bardzo mocno stłumione.
tomek@1966 - 2021-09-20, 16:43

nigdy niczego do uszu nie wpychałem
funny - 2021-09-20, 21:42

tomek@1966 napisał/a:
nigdy niczego do uszu nie wpychałem

Jak nie masz wysokiej szyby to spróbuj przy prędkości 100km/h w kasku jest ok. 100db. Ja teraz bez stoperów jeżdżąc dłużej nie dał bym rady.

Dodek - 2021-09-20, 21:58

Tomek wszystkie szczekowe kaski sa głośne - ja mam Shoei Neotec2 i jest głośny pow 120 a co dopiero taki hjc.... Szukasz cichszego kup schuberta c3 - można je dostać w dobrej cenie w zimie. najlepiej jechać do sklepu i wziasc na jazde próbną na testy- czesto takie dają.
Reich - 2021-09-21, 14:44

Ja mam od roku C3 pro, w żadnym motocyklu nie mam szyby, a jazda w nim jest znośna. Z tym że poprzednio miałem starego compact (tzw C1) więc i porównania mam niewiele. Za to jeśli chodzi o wygodę, no to jest mega. Dopasowany do głowy jak czepek pływacki, wentylacja super, a od C3 różni się praktycznie tylko kształtem na zewnątrz.
Ppeterek - 2021-09-21, 18:38

Stopery są bardzo dobre, jak piszą przedmówcy.
Jeżdżąc XX w Shark S900 było znośnie, gdy kupiłem Nolan N87 ze względu na miejsce na głośniki, zaczęła się bonanza :/
Kumpel doradził mi stopery i faktycznie działają :) Bez problemu słyszę co trzeba. Tyle, że kiedyś już wpychałem sobie do uszu w sekcji strzeleckiej, więc nie mam z tym problemu :)
Może warto spróbować? :)

jedrek1000f - 2021-09-22, 07:58

:dziadek: Kto w jakim kasku jeździ to jest jego indywidualna sprawa ale trzeba pamiętać o jednej istotnej sprawie kask z otwieraną szczęką tzw szczęśliwiec będzie zawsze głośniejszy od integralnego kasku bez względu na jakość wykonania przynajmniej póki co :wink:
to-mecz-q - 2021-09-22, 08:14

Jeszcze jedna ważna sprawa! Jak się zamknie szczękowca to jest dużo cichszy:) :razz: :piwo:
crazymario - 2021-09-22, 09:20

Prywatnie jeżdżę w Nolanie N21 - hałas/szum jak cholera. Faktycznie jest to otwarty kask, lecz opinie wskazywały na trochę inną sytuację - w momencie jak szukałem coś kilka lat temu..
tomek@1966 - 2021-09-22, 19:03

c3 pro o ten kask chodzi ?

https://allegro.pl/oferta/kask-szczekowy-schuberth-c3-pro-s-9484409061

Reich - 2021-09-22, 19:32

Tak, dokładnie coś takiego mam. Ale z tego co wiem, C3 jest równie dobry, a różnica jest w wyprofilowaniu tyłu kasku (istotne przy dużych prędkościach). Szkoda że nie wziąłem na zlot, to byś obejrzał.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group