To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Zasilanie/wydech - Gaźnik - uszkodzona śruba regulacyjna, jak wykręcić?

kwas - 2005-07-20, 00:27
Temat postu: Gaźnik - uszkodzona śruba regulacyjna, jak wykręcić?
witam, mam pewien problem, otóż śruba od regulacji biegu jałowego w gaźniku jest zmiażdżona, ktoś kiedyś probował kręcić na hama i zjechał całą śrube i nie ma szans zeby normalnie ją wykręcić, a jest wkręcona na maxa, nie chce rozwiercać jej czy coś bo boje sie ze uszkodze gaźnik, macie jakieś pomysły? gdzie moge kupić taką śrubkę?
Radzio89 - 2005-07-20, 00:37

Spróbuj odkrecic Wykretakiem (taka ostra sruba z lewym gwintem, którą wkrecasz w śrube która chcesz wykrecic)
Nycha - 2005-07-20, 10:32

ja miałęm to samo i niestety nie udało mi się jej wykrecić (miałem w planach nowy gaźnik i tak zrobiłem)
Anonymous - 2005-07-20, 10:54

Jeżeli nie masz już jak wykecić to spróbuj w ten sposób.
Jakimś przecinakiem (cienkim(nie szerokim) tak aby wszedł w ten otwór) postukaj w środek tej śruby- tak aby zrobiło się miejsce na śrubowkręt. Wtedy wsadzasz srubowkręt (dobrze by było aby ten gaźnik był w imadle czy jakoś zamocownay żebyś mógł na niego pożądnie naprzeć) I wtedy napychasz z całym ciałem na śrbowkręt i próbujesz ruszyć (jeżeli sięnie ruszy a tylko będzie miejsce śruowkręta się rozwalać wtedy psikasz preparatem np: PENETRATOR, WD40, etc, baż stukasz w ten śrobowkręt tak aby na srubie wystąpiły drgania!.
POZDRO

misio - 2005-07-20, 22:31

no ja poradze ci tyle jak chcesz to przeslij go do mnie, moj tato zajmuje sie takimi pierdolami codziennie, to ci zrobimy bo mamy mozliwosci. chyba ze masz kogos kto ma wykretak to zrob otwor w srobie(tyle ze to trzba dokladnie bardzo) i wykretakiem sprobuj, jak cos to pisz na prv, nera:)
bert41 - 2005-07-20, 22:41

Ja tez miałem cos podobnego z gaznikiem-tylko jeszcze gorzej :mrgreen: Miałem całkowicie zmasakrowana srubę od regulacji mieszanki.Kiedy ja zobaczyłem,wiedziałem ze nie ma mowy o jakim napunktowaniu,czy uzyciu wykretaka itp.Po prostu rozwiercilem gada 8) Nawet odnalazlem w srodku sprezynke :mrgreen: Pozniej przegwintowalem na ten sam rozmiar i jest git.Jak widac z kazdej sytuacji jest wyjscie.Z reszta to nie pierwszy moj tego typu wyczyn :D
kwas - 2005-07-21, 00:11

Wiec bede kombinował, dzieki za rady na pewno sie przydadzą

[ Dodano: 2005-07-22, 11:34 ]
Juz sobie poradziłem, wszystko jest ok:) mozna zamknąc temat



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group