To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Niemiec vs. Japonczyk

kamilETZ - 2010-01-10, 13:03

a uwierz że mam n15 i n16 i masz racje n15 jest 100% japońskie i jest super!!!! a n16 to juz produkcja angielska ale z silnikiem benzynowym to nie renault tylko diesle były od francuza... n16 bylo projektowane w europejskiej siedzibie nissana w holandii jeszcze wtedy renault nie wykupił akcji nissana
jedrek1000f - 2010-01-10, 13:05

hmm... koleś co sie ochajtał z moją kuzynką mówił i mówi tak nigdy w życiu już vw bo po 200 tys km to skarbonka a poniżej macie potwierdzenie więc se poczytajcie
http://vwszrot.pl/
miłej lektury
co do japońskiego auta czy do motocykla to naprawde warto mieć te pojazdy w domu choć z drugiej strony mam renate i też nie nażekam a moje następne auto to będzie honda,toyota albo renault bo reszte mam w pośladkach pozdro :piwo:

kaze_k - 2010-01-10, 14:21

No to powiem wam że mnie zaskoczyliście. Ja osobiście jeżdżę passatem b3 1.6 td 80 km rok 1991. W rodzinie od 2004 roku.Natłuczone ma do tej pory 420 tysięcy km i jakoś jeszcze daje rade równo ;) fakt oleju sobie weźmie max 2-3l na wymianę czyli co 10 tysięcy km. Fakt to wina pewnie pompowtryskiwaczy które już powoli leją bo robione nie były.Odkąd go mamy to jedynie w silniku poszła uszczelka pod głowicą oraz chłodnica. Tak to wymiany podstawowe tylko należy robić i się jeździ. Auto duże, przestronne, dla mnie też wygodne, wyposażenia za bogatego to nie ma. Spalanie przy mojej jeździe max 7.5l średnio 6.2l
Osiągi na początek wystarczą, torpeda to to nie jest :)

tomek8484 - 2010-01-10, 14:41

jedrek1000f napisał/a:
hmm... koleś co sie ochajtał z moją kuzynką mówił i mówi tak nigdy w życiu już vw bo po 200 tys km to skarbonka a poniżej macie potwierdzenie więc se poczytajcie
http://vwszrot.pl/

trochę się z tym niezgodze
ogólnie teraz auta są mniej trwałe niż starsze, teraz auta budowane są przez księgowych
ogldając turbo kamerę można dojść do wniosku że nowe auta wszystkich marek są kiepskie, w tym programie były omawiane problemy z nowymi Mazdami, Audi, Mercedesami, Peugeotami i Renówkami

Xargo - 2010-01-10, 15:01

kamilETZ napisał/a:
Najlepsze są auta japońskie to nie podlega dyskusji


Jako posiadacz Nissana Primery P11'98 popieram w całej rozciągłości

Magic - 2010-01-10, 15:34

jedrek1000f, już sama nazwa wskazuje że strona ma na celu tylko krytykować VW niezależnie czy to co tam napisali to pojedynczy przypadek czy norma, więc to raczej kiepski argument w takiej dyskusji.
Ja jestem praktycznie pośrodku, bo z obu regionów pochodzi sporo ciekawych samochodów, chociaż chyba jednak ciągle troszke bliżej niemiec - z powodu Audi które uwielbiam :D A generalnie dyskusja będzie się toczyła przez wieki bo żeby któraś strona wygrała to druga musiała by po prostu przestać robić samochody :mrgreen:

SOVIETVW - 2010-01-11, 00:09

Panowie żadne nowe auta nie zasługuja na to zeby nazywać je "samochodami" samochody skonczono produkowano do 1998-2002 roku w zaleznosci od marki.Teraz robia juz tylko kupe plastiku wypchną kablami.VW,Audi,Skoda,Seat to juz nie samochody tylko SZMELCVAGENY,Mercedes i BMW to tez kupa! a francuzy zawsze nia były,najlepiej z tych wszytskich dzisiaj produkowanych szmelców najlepiej wypadaja i tak japończyki.Ale i tak nie dorównaja nigdy solidnosci wykonania i zywotnosci aut produkowanych do poczatku lat 90.

[ Dodano: 2010-01-11, 00:14 ]
Ja patrze na samochody pod wzgledem ich naprawialnosci i kosztów utrzymania,to naprawde czesto zalmi niektorych wlascicieli samochodów.Ale mimo spadku jakosci samochodów wszystkich marek to nadal pod wzgledem łatwosci naprawy i kosztów utrzymania grupa VAG jest bezkonkurencyjna,a koszmarem i utrapieniem zarowno dla włascicieli jak i machaników jest oczywiscie Renault! Tutaj nic sie nie zmieniło.

[ Dodano: 2010-01-11, 00:22 ]
grzybol napisał/a:
jezeli kupowac nowe auto, to tylko TOYOTA, TOYOTA, TOYOTA !


Z tym sie zgodze,nowej Toyoty nigdy nie naprawiałem bo niebyło okazji,ale maja swoją CENE,dlatego ja wole VW z 96 roku TDI i temu nie dorówna nawet Toyota,posiadam dwie sztuki,jedna z przebiegiem 425 ( golf 1.9 TDI Variant 110KM)a druga przeszło 240 (golf GTI 20 JAHRE 1.9 TDI 110 KM fabrycznie obecnie ok 160 KM i 360 NM :D ) i smigaja jak złe.

jedrek1000f - 2010-01-14, 19:07

co do tego że te najnowsiejsze :mrgreen: samochody i nie tylko są gorsiejsze :mrgreen: od tych starszych to fakt bo teraz na tym porąbanym świecie to jedni tną koszty a drudzy wymyślają i wygłaszają takie bzdury że aż kartofle w piwnicy zagniwają :mrgreen:
sugr - 2010-01-19, 11:51

a macie se zobaczcie co sie dzieje z nowymi samochodami..
http://www.wykop.pl/ramka...arek-samochodow
tylko troche jak zwykle z fiatami przeadzaja

komentarze tez przeczytajcie, jest tam ciekawy wpis o mercedesie w123 ;D

shalashaska, o co chodzi z twoim podpisem i moim nickiem w nim? :mrgreen:

Rafal1480 - 2010-01-19, 13:33

sugr napisał/a:
shalashaska, o co chodzi z twoim podpisem i moim nickiem w nim?

no właśnie, ale to chyba mój nick?

Reich - 2010-01-19, 17:42

dobra zrobie mały offtop tam jest [you*] bez tej gwiazdki i każdy widzi swój nick, ja tam widze Reich
jedrek1000f - 2010-01-24, 09:45

tak czy siak to starsze samochody z traktorowym motorem są lepsiejsze bo prawie na każdym oleju pojadą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a te nowsiejsze to już wybrzydzają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a w polsce to nawet na stacji paliw jest chszczone paliwo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group