To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Rejestracja Quada

Klima - 2008-12-07, 22:40
Temat postu: Rejestracja Quada
Witam po dłuższej przerwie :)
W planach mam budowę sportowego Quada i zależy mi na tym, żeby go zarejstrować, chociaż nie wiem czy to będzie w ogóle możliwe.
Będzie to samoróbka więc jest możliwość zarejestrowania jako SAM ale chyba nie jest to takie proste, jeśli ktoś przez to przechodził, niech napisze co i jak :)
Myślałem też nad kupnem skasowanej szlifierki i wykorzystaniem częsci jej ramy z numerami :) tylko jak to poźniej będzie sie miało do przeglądów itp?
Jest też możliwość zarejestrowania jako ciagnik rolniczy, czyli nabicie nr na ramę i przykręcenie tablicy z ciagnika :D

Wiem, że quady są rejestrowane na różne sposoby ale jak sie ma do tego policja jeśli jadę quadem zarejestrowanym jako motocykl?

Jesli ktoś coś wie, niech pisze :wink: Pozdrawiam

grzes - 2008-12-07, 23:35

wiem jedno że jak jest zarejestrowany jako motocykl to musisz jeździć w kasku, a jeśli jako ciągnik rolniczy to nie masz obowiązku jazdy w kasku
Mieczko$ - 2008-12-08, 15:53

Słyszałem, że SAM'ów już nie da się zarejestrować tak jak składaków, ale głowy nie daję.

[ Dodano: 2008-12-08, 15:54 ]
A jeśli chodzi o zarejerstrowanie na motocykl, to policja raczej nic mieć do tego nie powinna, gdyż są przecież motocykle dwuśladowe;p

Xargo - 2008-12-08, 20:35

Quad jest akurat takim pojazdem, który może być zarejestrowany jako praktycznie wszystko. Na nową maszynę przy kupnie możesz poprosić o homologację na ciągnik, pojazd wolnobieżny, samochód lub motocykl (w zeszłym roku pracowałem serwisie salonu Arkusa więc co - nieco wiem). Natomiast co do samów - zarejestrujesz na to, na co będziesz miał wypisane papiery ze stacji pojazdów (a na stacji sprawdzą pod kątem pojazdu o jaki wnioskujesz - więc masz pełen wybór)
Klima - 2008-12-08, 22:07

Dzięki za odp :wink:
Najbardziej zastanawiam się nad skasowaną szlifierką i wykorzystaniem elementów ramy z numerami, i rejestracja jako normalny motocykl... ciekawe jak z przeglądami...

Giemza - 2008-12-09, 08:44

Klima, masz dobre znajomosci to i na lewo podbijesz :) :cool:
krzych_mz150 - 2008-12-09, 18:33

no ale nie wiem czy coś się zmieniło, ale swego czasu przed zarejestrowaniem, trzeba było mieć opinię rzeczoznawcy i dopiero z tym papierkiem i przeglądem się działało w wydziale komunikacji :smile: wie ktoś może czy coś się zmieniło w tym temacie??
Magic - 2008-12-10, 18:12

astra115, teraz coraz trudniej bo ludzie się boją, uprawnienia kosztują, a jakby co to je tracisz i jeszcze możesz odpowiadać jakby coś się stało z powodu niesprawności pojazdu... ale nie twierdze że sie nie da ;P

krzych_mz150, wiem tyle że musisz mieć homologację (wiadomo), a mają być jakieś zmiany w przepisach i będą specjalne kategorie nowe dla quadów. Niestety nie wiadomo kiedy i jakie dokładnie zmiany...

Mycek123 - 2009-01-28, 22:13

Witam

Nie bede zakładał nowego tematu bo to podobny

Jak kupiłem quada chinola bez homologacji to da sie go wogóle zarejestrować??

Numery na ramie i silniku ma.

Lorenz - 2009-01-28, 22:36

Bez homologacji to raczej z rejestracji nici. Brak homologacji oznacza nie spelnianie morn potrzebnych do poruszania się po drogach publicznych.
bugietz251 - 2009-01-28, 23:27

homologacja to chyba swiatła i kierunki , wiec jaki problem kupic i załozyc? wydaje mi sie ze da sie zarejestrowac , ale niech sie wypowie ktos kto jest pewien :wink:
Lorenz - 2009-01-28, 23:49

Cytat:
ie ma homologacji znaczy to, że konstrukcja i materiały użyte do produkcji (czytaj tanie materiały) nie przeszłyby badań homologacyjnych (...)
oprócz kierunków i tego wszystkiego co ma tamten potrzebna jest jeszcze podstawa prawna żeby go zarejestrować, czyli w tym przypadku wyciąg ze świadectwa homologacji, którego napewno Ci nie dadzą, ponieważ za ten papier importer zapłacił sporo pieniążków, które to m.in. obok lusterek i klaksonu znajdują się w tej kwocie o którą wyższa jest cena pojazdu z homologacją.

a wogóle quad w wydaniu chińszczyzny to shit że aż głowa boli - lepiej już kupić konkretną używkę niż pchać się w chińśkie kupa :ysz: [/quote]

Mycek123 - 2009-01-29, 20:59
Temat postu: ..
teraz tez juz to wiem, ale człowiek uczy sie na błędach
Klima - 2009-03-29, 00:18

bugietz251 napisał/a:
homologacja to chyba swiatła i kierunki , wiec jaki problem kupic i załozyc?
światła to światła a homologacja to papier, a jak nie masz papieru to nic nie zdziałasz.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group