To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - Wybija seger startera ETZ 150

focusst - 2009-01-17, 23:21
Temat postu: Wybija seger startera ETZ 150
Witam po batalii ze sprzęgłem natknąłem się na następny dokuczliwy problem. A mianowicie ciągle wybija mi seger na tulejce kosza sprzęgłowego, który trzyma tą sprężynę. Przeczytałem kilka tematów na ten temat i hubertbaran chyba kiedyś wspomniał o tym że robił glut spawarką i to trzymało seger. Dałem więc kosz do ślusarza zrobił glut i myślę sobie będzie git. I było odpaliłem furę pierwsza przejażdżka i powtórne odpalanie i niemiłe zaskoczenie. Macie może jakieś sprawdzone patenty ? Myślałem żeby może troszq pogłębić ten rowek, albo jeszcze bardziej go przyspawać na stałe. Tylko co wtedy jak np zębatka się zużyje albo sprężyna pęknie. :sciana:
hubertbaran - 2009-01-17, 23:35

trzeba dobrać zabezpieczenie z grubszego drutu zrobić deczko innny rowek i pożadnie ustawic kosz.
saska251 - 2009-01-18, 00:34

musisz zrobić deczko szerszy/głębszy ten rowek i wstawić zamiast drutu porządny seger
tomeklol - 2009-01-18, 10:04

Miałem identyczny peoblem.Okazało się że ten rowek jest w kształcie liyety "U" czyli ma krawędzie półokrągłe.Kosz na tokarke lekko musnąć dzieki czemu rowek znów będzie miał krawędzie takie jak powinien i przy okazji pogłębiając minimalnie rowek.

[ Dodano: 2009-01-18, 10:05 ]
Do tego seger, tak przynajmniej jest w oryginale a nie jakiś drut :razz:

lamariusz - 2018-01-31, 20:58

Temat stary ale zapytam. Czy tego typu seger ( zdjęcie przykładowe)

http://www.czesci-moto.pl...gy6-139qmb.html

będzie dobrym rozwiązaniem aby sprężyna nie wypadała, ale czy też nie będzie ten seger o nic haczył, czy kaleczył inne części, lub blokował czegokolwiek?
Kupiłem seger w sklepie z łożyskami wielkości tego gówienka zabezpieczającego ze sprężyny (50 groszy zapłaciłem) porządny duży, szeroki, kawał blachy. Kołnierz ma szeroki, sprężyna nie ma możliwości się wysunąć. Co wy na to. Będzie dobry?

Marcin W. - 2018-01-31, 21:04

Daj tokarzowi aby ci rowek pogłębił i dopasował do posiadanego pierścienia segiera.
lamariusz - 2018-01-31, 21:39

Rozumiem, że bez tokarza się nie obejdzie. Ale jaki mają seger ci, którym nie luzuje się sprężyna. Jak było zabezpieczone oryginalnie? Jutro mi dojdzie nowy kosz sprzęgłowy z GOMOTO, zobaczę jaki rowek jest i czy pasuje mój seger. Rozumiem, że w niczym wystające elementy segera nie będą przeszkadzały?
Marcin W. - 2018-02-01, 07:31

Te dwa elementy zabezpieczają sprężynę...

Zdjęcia zapożyczyłem od Intra ze sklepu... :piwo:

Bajbus16 - 2018-02-01, 09:47

Musisz dobrze wyprostować tą kształtową podkładkę z blaszki ustalającą sprężynę we właściwej pozycji, oraz aby nie było za dużo luzu pomiędzy nią a powierzchnią cylindryczną wałka. Następnie zmierz średnicą wewnątrz rowka dopasuj seger, i zamontuj. Musi trzymać i jest lepiej niż okrągłe pierścionki.
lamariusz - 2018-02-01, 11:30

Bajbus Diękuję. Widać w tobie duże doświadczenie w tej kwestii. Seger już mam dosyć szeroki. Tak jak piszesz wyprostuję odpowiedznio podkładkę kształtową i myślę, że nie ma możliwości, żeby spreżyna wyskoczyła. Tak na marginesie, kupiłem nowy zestaw sprężynę, podkłądkę kształtową i to zabezpieczenie sprężynowe i sprężyna wyskoczyła - piszę to w ramach uprzedzenia innych, że nowe nie zawsze idealne.
Pozdrawiam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group