To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Kwestie około podróżne - Jakie buty na moto polecacie?

BeerfaN - 2009-02-20, 08:14

Chyba już te probikery active lepsze. A i duuuużo tańsze. Za pozostałą kwotę dobre buty na wyjazdy kupisz.
Dodek - 2012-07-17, 21:44

Odświerzam kotleta
, gdyż powaznie zastanawiam sie nad butami - i niewiem dokonca co wybrać- czy skusic sie na tansze motocyklowe w przedziale ok 400zl - typu Ozone Darth

czy Rebelhorn hp2


czy moze zainwestować w wojskowe buty taktyczne - w gre wchodzą Grom podoba mi sie 1 i 3




oraz dodobno dobre są Haix'y ??? ????
Generalnie szukam raczej długich butow, i czasami nachodzą mnie mysli zaby kupić typowe crossy Fly'a kosztujące ok 300
- jak to ktoś wdziecznie nazwał u kogoś z forum "Starwars'y" :mrgreen:

Tylko jak sie w takich jeździ na codzień- ew w dojazdach do pracy? Kto ma jakie piszcie

kosior30 - 2012-07-17, 21:56

Odpuść sobie te gromy i resztę (chyba że jeździsz w terenie). Na szosę nie ma lepszych butów niż bundeswehry i pochodne. Możesz w nich normalnie latać po mieście czy zabrać w góry - dobrze dopasowane są mega wygodne. I żadnych tekstylnych wstawek. Jedna wada, ale to chyba każde mają - na zimę za zimna wersja bez ocieplaczy, na lato za ciepła wersja z ocieplaczami. Ja mam na lato bundeswehry (a w zasadzie ich holenderską wersję), a na zimę mam stare buty milicyjne z fajnym misiem w środku. Letnie nie "pocą się" nawet przy +30, zaś te milicyjne przy podwójnej skarpecie testowane w -15 stopniach - krew w stopach tak samo ciepła, jak w domowych papuciach przy kaloryferze.

http://armyworld.pl/produ...-na-Palce-.html



Oczywiście jest też wersja zimowa, np

http://armyworld.pl/produ...tan-Dobry-.html



Poszukaj sobie na tej stronce - ja u nich kupowałem używane sobie, Justynie i jej ojcu. Oni trafili akurat w bardzo dobrym stanie, ja troszkę spękane, ale dobrze zapastowane są i od roku nic się nie dzieje, nie przemiękają w deszczu itd.

A milicyjne mam bardzo podobne do tych


vader - 2012-07-18, 00:31

Glany!!! heavy heavy heavy :cool3:
John - 2012-07-19, 09:29

dodek10 napisał/a:
- jak to ktoś wdziecznie nazwał u kogoś z forum "Starwars'y" :mrgreen:

To były białe "dzedaje" Jawera

Ja tam śmigam w polskich wojskowych desantach już 4 rok, do chodzenia bardzo wygodne, a i deszcz wytrzymują, dopóki się górą nie naleje :razz:

Sobo - 2012-07-19, 09:46

Dobre i tanie typowo motocyklowe to probiker traveller, najczęściej wybierane przez motocyklistów bucik typowo turystyczny, sport i offroad ma plastikowe wzmocnienia. O-zone nie polecam, glanów nic nie zastąpi. ważne by bucik chronił kostkę i noga się nie pociła. http://allegro.pl/buty-pr...2472944193.html
dragontun - 2012-07-19, 10:10

Właśnie a tak na poważnie, jak się glany sprawują na mz? nie ma problemów z biegami?
Anonymous - 2012-07-19, 10:16

Sobo napisał/a:
Dobre i tanie typowo motocyklowe to probiker travel, najczęściej wybierane przez motocyklistów bucik typowo turystyczny, sport i offroad ma plastikowe wzmocnienia. O-zone nie polecam, glanów nic nie zastąpi. ważne by bucik chronił kostkę i noga się nie pociła. http://allegro.pl/buty-pr...2472944193.html


Mam te buty rozmiar 45.

Buty mają słabą wentylację. W ciepłe dni mam wilgotne skarpetki- nie dają się do chodzenia. Na motorze dobrze działa ta membrana -lekko czuć powiew powietrza podczas jazdy.
Trzeba uważać na zamki. Tylko niektóre spodnie można wsadzić do środka.

kosior30 - 2012-07-19, 10:25

Spodni się nie wkłada do butów, tylko na buty - woda wtedy nie wpływa do kapci, tylko na zewnątrz. To tak na marginesie :)
John - 2012-07-19, 10:40

kosior30, to zależy jakie ma się spodnie :wink:
kosior30 - 2012-07-19, 17:26

No jeśli się jeździ w krótkich, to już w ogóle trzeba nosić buty, jak Violetta Villas :torba":
sIaj - 2012-07-19, 18:43

kosior30 napisał/a:
Ja mam na lato bundeswehry
Jak z numeracją? Tzn. jak kupie np. 42 to będzie to 42 czy muszę kupić 41 bo 42 to jak 43 :P
Sobo - 2012-07-19, 20:43

Zależy czy od chińczyka
Anonymous - 2012-07-19, 20:46

kosior30 napisał/a:
Spodni się nie wkłada do butów, tylko na buty - woda wtedy nie wpływa do kapci, tylko na zewnątrz. To tak na marginesie


Kiedyś miałem dość fajne trepy + spodnie moro ( jeszcze mam) i podobało mi się jak spodnie były schowane w te buty.

sIaj, Długość stopy + numer większy

kosior30 - 2012-07-19, 23:59

Ja kupiłem numer większe, bo mam stosunkowo szeroką stopę. I to był błąd - luźna stopa latała w nich i ocierały mi się od tego pięty po 500m spaceru. Na cały następny tydzień miałem z głowy chodzenie w nich ze względu na bąble. Dopiero 3 wkładki (tak, 3) i prawdziwie bawełniane skarpetki (nie z chińskiego tekstylonu) załatwiły sprawę. Teraz jak będę kupował, to wezmę na wymiar.
Stasiu - 2012-07-20, 04:55

vader napisał/a:
Glany!!! heavy heavy heavy :cool3:


W glanach:
1. wieje
2. szybko wodę łykają językiem.

Podepnę się pod wypowiedz John, że desantówki dają rade i są bardzo praktyczne kiedy trzeba się wspiąć na jakiś bunkier lub mury zamczyska...:D

intr - 2012-07-20, 07:26

sIaj napisał/a:
kosior30 napisał/a:
Ja mam na lato bundeswehry
Jak z numeracją? Tzn. jak kupie np. 42 to będzie to 42 czy muszę kupić 41 bo 42 to jak 43 :P

W bundeswehrach, przynajmniej tych które ja posiadam od paru lat nie ma numeracji 41,42 itd. Na jeżyku podana jest długość i szerokość stopy w milimetrach, np u mnie 285 110. Kupujesz dokładnie takie, jak wychodzi z pomiarów, bo te buty się nie rozchodzą. Tak mają niby te kontraktowe, standardowa numeracja jest w butach na rynek cywilny rzekomo, ale cholera wie, czy to aby na pewno to samo.

MZSIMSON - 2012-07-20, 14:04

ja mam buty rst tracktech http://allegro.pl/buty-sk...2437272527.html

BARDZO WYGODNE I LEKKIE fajnie się w nich chodzi tylko jazda w deszcz wymaga włozenia nogi w worek foliowy ponieważ buty posiadają bardzo duzo dziurek lecz w gorace dni nie ma mowy o poceniu sie stopy

kosior30 - 2012-07-21, 00:31

MZSIMSON napisał/a:
tylko jazda w deszcz wymaga włozenia nogi w worek foliowy ponieważ buty posiadają bardzo duzo dziurek


Dlatego pisałem - żadne wstawki tekstylne itp. Jak buty są z prawdziwej, grubej skóry, to noga się również nie spoci, a deszczu nie wpuści :dziadek:

szefuncio - 2012-07-21, 13:08

kosior ,święta racja ,sztuczna skóra i materiały przepuszczą wode jak nic ,a prawdziwa skóra z racji tego że jest prawdziwa nie puszczą wody za nic.
Widziałem testy między prawdziwą a sztuczną i nie ma mowy że sztuczna może zastąpić prawdziwą.
Jedyna kategoria w której sztuczna wygra to cena ,choć nie zawsze



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group