To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Brak karty pojazdu

Gieniu - 2009-02-27, 15:03
Temat postu: Brak karty pojazdu
Witam
mam problem z moją VFR,natomiast nie dostałem od niej karty pojazdu.Nawet nie widziałem że musi być,a bez niej nie da sie zarejestrować.Co mam teraz zrobić???
poprzedni właściciel też jej nie ma.

Michal_TM - 2009-02-27, 15:08

Gieniu, a po co Ci papiery :D Akurat Tobie są najmniej potrzebne :)

Idź do wydziału komunikacji u siebie i się wypytaj wszystkiego :piwo:

dziki22tomaszow - 2009-02-27, 15:16

JA słyszałem, że jak karta została wydana to musi być a jak nie została to nie musi.... Myślę że nie powinieneś mieć z tym problemu...mój brat jak jechał do Angli to wyrabiał taką kartę więc i Tobie pewnie wyrobią jak trzeba
tomek8484 - 2009-02-27, 15:18

musisz wyrobic wtornik karty pojazdu, jest taka mozliwosc
tylko nie wiem czy w takim wypadku o wtornik masz ubiegac sie Ty czy jeszcze poprzedni własciciel
najprosciej zadzwon do wydziału komunikacji i bedziesz miał informacje z pierwszej reki co i jak

Gieniu - 2009-02-27, 18:59

Michal_TM napisał/a:
Gieniu, a po co Ci papiery :D Akurat Tobie są najmniej potrzebne :)
potrzebne potrzebne :P
tomek8484 napisał/a:
tylko nie wiem czy w takim wypadku o wtornik masz ubiegac sie Ty czy jeszcze poprzedni własciciel
najprosciej zadzwon do wydziału komunikacji i bedziesz miał informacje z pierwszej reki co i jak

no właśnie czy ja czy poprzedni właściciel.
Dzisiaj ojciec był w wydziale to tylko powiedzieli że bez niej nie da rady zarejestrować.

Michal_TM - 2009-02-27, 21:19

Gieniu napisał/a:
Dzisiaj ojciec był w wydziale to tylko powiedzieli że bez niej nie da rady zarejestrować.

To teraz tam musi iść z flaszką, to jest POLSKA. :lol:

Ludwicjusz - 2009-02-28, 16:40

kartę pojazdu niestety musi wyrobić poprzedni właściciel. Ewentualnie gdyby stwierdził że ma to w tyle, to jakby powiedzieć masz kłopot. Ty nie możesz rościć żadnych praw do tego dokumentu. Niestety jak jest w innym mieście to trzeba się pofatygować. Bez karty nie zarejestrują jak jej nr jest w dowodzie.... Ale powiedz mi Ty, jakim cudem nie chciałeś od sprzedającego tej karty?? Bo w tej chwili to każdy prawnik powie że taka umowa kupna jest nieważna, a wręcz jest to oszustwo, spróbuj ponaciskać na sprzedającego na tę okoliczność. Jak usłyszy o sądzie prokuratorze itd to może lepiej jej poszuka...
Gieniu - 2009-02-28, 22:36

Ludwicjusz napisał/a:
Ale powiedz mi Ty, jakim cudem nie chciałeś od sprzedającego tej karty?? Bo w tej chwili to każdy prawnik powie że taka umowa kupna jest nieważna, a wręcz jest to oszustwo, spróbuj ponaciskać na sprzedającego na tę okoliczność. Jak usłyszy o sądzie prokuratorze itd to może lepiej jej poszuka...

Ja kupiłem motor od kumpla który nie przerejestrowywał jej nawet na siebie,nie wiedziałem że na moto też musi być karta pojazdu :/
dzwoniłem już do tego właściciela co był na niego pojazd.Powiedział że poszuka a jeżeli nie znajdzie to wyrobi nową.W poniedziałek ma mi dać znać co i jak.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group