To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - Ciekawy pomysł na tuning MZ

crazymario - 2021-06-04, 13:41

Aster-x napisał/a:
Wiem, że narażam się na nagrodę Złotej Łopaty ale chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku skoro jeden już istnieje.
Czy z technicznego punktu widzenia (chodzi mi głównie o zawieszenie) możliwa jest Przeróbka jak na poniższym zdjęciu? Nie bardzo rozumiem na czym trzymają się te koła… :)


Po przednim zawieszeniu widać, że raczej to nie ukończony projekt - choć faktycznie zajebisty pomysł.

Aster-x - 2021-06-04, 14:53

crazymario napisał/a:

Po przednim zawieszeniu widać, że raczej to nie ukończony projekt - choć faktycznie zajebisty pomysł.


Podejrzewam, że to raczej wizja artysty niż kompletny projekt, ale też mi się bardzo podoba. Ciekawe jak można by rozwiązać kwestię zawieszenia... :?
Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów ma pomysł?

crazymario - 2021-06-04, 15:37

Aster-x napisał/a:
crazymario napisał/a:

Po przednim zawieszeniu widać, że raczej to nie ukończony projekt - choć faktycznie zajebisty pomysł.


Podejrzewam, że to raczej wizja artysty niż kompletny projekt, ale też mi się bardzo podoba. Ciekawe jak można by rozwiązać kwestię zawieszenia... :?
Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów ma pomysł?


Tył jest kompletny jak widać ale przód trzeba by coś "zaadoptować".. Trzeba nad tym posiedzieć.
Najciekawszym rozwiązaniem było by coś na wzór WSK'i

Vigi - 2021-07-19, 08:45

Z pozoru zwykła Etz, ale dopatrzylem się kilku zmian: lampa z T250/1, inna kierownica, obniżone zawieszenie i inne amortyzatory z tyłu, skrócony tylny błotnik, kierunkowskazy w kierownicy, inna lampa z tyłu, szerokie obrecze i opony. Trzecia półka i plaskie siodło. W sumie zmiany mało ingerujące w moto, ale dodają mu "smaku".
EndriuBis - 2021-07-19, 16:11

Fajny sprzęcik, miły dla oka, chociaż dla "ortodoksy marki" pewnie nie do przyjęcia :grin:
Lusterko wygląda jak od jakiejś Suzi i wiele innych ciekawych szczegółów.

Pytanie. Zdjęcie zrobione samemu w realu gdzieś na wakacjach :?:

Vigi - 2021-07-19, 17:42

Zdjęcie wygrzebałem gdzieś w internecie. Wpisałem frazę "etz cafe racer" i pojawiło mi się takie. Szukałem długo innego ujęcia tej maszyny, ale niestety nie udało mi się.
Adax - 2021-07-22, 00:08

Jest więcej fotek tej MZ...
Vigi - 2021-07-24, 14:54

Rzeczywiście - to chyba ta sama MZ, ale zdjęcie robione w innym czasie, bo ma kilka różnic:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group