To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Narzędzia, sprzęt warsztatowy, chemia - Narzędzia specjalne MZ

Tobeketz - 2007-12-18, 18:28
Temat postu: Narzędzia serwisowe MZ czy jeszcze są??
Witam
Mam pytanie odnośnie tematu. Czy można jeszcze dostać gdzieś narzędzia serwisowe MZ. Nie wliczając tej opcji, że przy odpowiednich maszynach i umiejętnościach można je zrobić samemu :D

POZDRAWIAM

Loosiu - 2007-12-18, 21:54

Tobeketz, Ściągacze do sprzęgła dostępne w sklepach można sobie darować :???: . W niemieckim sklepie internetowym widziałem przyrząd do rozpoławiania silnika. Był on wykonany 100% zgodnie z oryginałem i może współpracować z oryginalnym ściągaczem (swojego czasu przez niedogadanie z tokarzem stałem się właścicielem takiego ;) ). Lecz cena za ten kawałem obrobionego ceownika była astronomiczna.
Wydaje mi się, że narzędzia serwisowe nigdy nie były dostępne w sieci sprzedaży - są one w końcu przeznaczone dla serwisów.

Pozdrawiam,

adrian90_15 - 2007-12-21, 22:28

Jest zima, ludzie się nudzą, a temat jest w luźnych gadkach.

A na pytanie autora tematu jest tylko jedna odpowiedź: oryginalnych narzędzi serwisowych się już raczej nie kupi. Trzeba liczyć na własną pomysłowość, dostępne schematy i ślusarzy. Co do "imadła" na silnik: było by bardzo przydatne, sam kiedyś szukałem rysunku technicznego, ale niestety nic nie znalazłem.

micek - 2007-12-22, 16:34

Paweł150 napisał/a:
Tobeketz, kiedys widzialem na allegro kots ze swojej mz chciał sprzedac orginalny komplet mozesz poszukac sobie


zastanawiałem się czy go nie kupić, teraz żałuje, poszedł za 90 zł chyba, może na jakimś bajzlu trafie

pzdr

SOVIETVW - 2007-12-24, 00:01

narzadzia mozna sobie zrobic,sam tez mysze zrobic tylko oczywiscie nie mam kiedy sie zabrac :lol: za to,ceownik juz lezy prawie rok i prosi sie zeby go obrobic :lol: ,sciagasz do łozysk robi sie fajnie ze starego korbowodu,ja wykozystałem korbe od jakiegos traktoru,troche szlifowania i spawania ale dziala bez zazutu.
Poszy150 - 2007-12-24, 00:23

w którejś serwisówce to ETZ widziałem rysunki techniczne w/g których można wykonać te narzędzia. tylko nie ma nigdzie rysunku imadła do silnika.
a i w "jeżdżę motocyklem MZ" też są jakieś rysunki narzędzi do wykonania w domu

Mieczko$ - 2007-12-24, 08:37

Ntav napisał/a:
Mieczko$ jak możesz to powiedz jakie masz klucze w tej sakiewce. Z góry dzięki.
klucz do świec, kobinerki (tylko nie wiem czy stary ich tam nie wsadział) klucz hakowy do tłumika, łyżka do opon, klucz rurkowy podwójny 10x13, imbus 6, imbus 5, śrubokręt, taki pręt do klucza do świec, szczelinomierz nie pamiętam jaki, i klucze płaskie chyba 19x22, 13x17, 9x11 i 8x10.
Ntav - 2007-12-24, 10:32

Dzięki, żeby skompletować sobie z innych kluczy taki zestaw brakuje mi tych kombinereczek, haku do tłumika i łyżki do opon. Co do narzędzi serwisowych to ułatwiają życie, mają takie na filmiku niemieckim o MZ ETZ.
hubertbaran - 2007-12-24, 15:28

Narzedzia sa opłacalne jesli naprawiasz czesto MZ;] Jesli nie to wystarczy 2-3 podstawowe;) Sciagacz do stożka sprzegła, ceownik do rozpoławiania, narzedzie do blokowania zebatki łańcucha.
Dekoj - 2008-02-14, 22:37

Ma ktoś może pojęcie jak mocowany jest silnik etz o pojemnosci 250ccm w tzw "imadle" na przodzie? Czy jest mocowany do sruby skrecającej kartery, czy moze na zasadzie jakiegos rozpieraka miedzy przednie żeberka karterów?
PS. Dzisiaj przywlokłem do piwnicy silnik mojej MZety, czeka go generalny remont, postanowilem sie do tego porzadnie przygotowac zeby robota szla jak ta lala. Na dniach wykonam potrzebne przyrządy do kompleksowego remontu silnika, sciagacze, pobijaki itp... Niebawem zamieszcze jakies rysunki techniczne przyrzadow moze komus sie przydadza, pozdrawiam!

Zomo - 2008-02-14, 22:44

ja sobie ost. zrobilem obrotowy stojak do silnika
Dekoj - 2008-02-14, 22:46

Masz mozliwosc zrobic jakies zdjecia? Moze masz jakies rysunki techniczne takiego obrotowego stojaka, glownie interesuje mnie mocowanie przodu, blokade pozycji silnika masz na zasadzie kontry, czy jakiegos innego rozwiazania?
domel-mz - 2008-02-14, 22:59

Witam. Moze ten film cos pomoze - jest cała seria jak rozebrac całą ETZ - polecam
http://video.google.com/v...522324325429327

tomasz102 - 2008-02-14, 23:03

Ja dziś rozpołowiłem silnik to to trzymadło to zbędny przyrząd, wystarczą dwa drewniane klocki.
Dekoj - 2008-02-14, 23:17

domel-mz napisał/a:
Witam. Moze ten film cos pomoze - jest cała seria jak rozebrac całą ETZ - polecam
http://video.google.com/v...522324325429327


.. no przecież :torba": zupelnie o tym zapomnialem :cool: Dzięki za przypomnienie :wink:

Sławuch - 2009-08-24, 21:47
Temat postu: Narzędzia specjalne MZ
Dorabiam sobie zestaw narzędzi specjalnych zgodnie z oryginalnymi rysunkami :cool:
Przy okazji mogę zrobić parę sztuk więcej.
Jacyś chętni?

sIaj - 2009-08-24, 21:49

Możesz podać jakie narzędzia będziesz dorabiał?
Sławuch - 2009-08-24, 21:56

Wszystkie, łącznie z urządzeniem do składania silnika.
Wynikło to przy okazji remontu generalnego w mojej ETZ 250.
Kumpel ma zakład naprawy samochodów, ale uniwersalne narzędzia są... hmm... "uniwersalne".
Stąd decyzja o dorobieniu narzędzi do MZ.

Patrick345 - 2009-08-24, 21:58

Jakbyś robił do 150 to bym może kilka zamówił :grin:
Sławuch - 2009-08-24, 22:00

Do 150 są ciut inne, akurat mam rysunki.

Ponieważ pytacie się o rysunki narzędzi do ETZ 150, znajdują się one tu:
http://www.mzclubhungary....0szerelesi.html
Jest to serwisówka po angielsku, rysunki są na końcu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group