To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Renowacja/specyfikacja modeli - Czym wyczyścić silnik???

adam11d - 2009-09-09, 21:59
Temat postu: Czym wyczyścić silnik???
Witam czym można wyczyścić ładnie silnik z tych wszystkich olei smarów itp tzn kartery dekle i cylek z glowica od zewnatrz zeby to ladnie wyglądalo chodzi mi oczywiście o sposoby i srodki które powinny być w kazdym warsztacie wiecie o co chodzi...
Lary - 2009-09-09, 22:11

benzyną dobrze wymyjesz wszystkie brudy a do czyszczenia np. żeberek cylka no to najlepszym rozwiązaniem będzie karcher :piwo:
grajko91 - 2009-09-09, 22:55

ja bym ropę preferował.. od benzyny bedą ci wszystkie gumowe elementy pękały..
Giemza - 2009-09-09, 23:04

sprężarka, pistolet z pojemnikiem (ropownica) i ogień ja tak zrobiłem w swojej jak i w 150tce to silnik był tak dobrze domyty aż miło było popatrzeć tylko zanim będziesz chciał myć zasyfiony silnik sprężarką to na spokojnie pierw zmocz go ropą pędzelek kawałek butelki i jedziesz :]

pzdr

bugietz251 - 2009-09-09, 23:10

ja tam zawsze rozrabiam preparat do czyszczenia silników 1;1 z woda rozpylam na silnik czekam 15 min ( robi sie aktywna piana ) spłukuje i silnik jak nowy :mrgreen:
piotrek1416 - 2009-09-10, 07:07

Ja swoj silniczek wypolerowalem. moze nie dokladnie ale efekt byl niesamowity. tutaj foteczka niestety nie zrobilem jaki byl przed http://img200.imageshack.us/i/dsc07703u.jpg/
Cylinder brudny. gdy byl czysty nie robilem fotki. Polerke robilem włoknina scierna scierna nastepnie wloknami do polerowania. zestaw kupilem na allegro. Swietna sprawa



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group