To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Golf II. Sprzęgło puźno łapie

Więckoś_102 - 2009-09-16, 22:19
Temat postu: Golf II. Sprzęgło puźno łapie
Jestem posiadaczem vw Golf MK2 (1.6 na jedno punkcie). Mam problem ze sprzęgłem gdyż późno łapie tzn. auto rusza dopiero jak pedał jest na samej górze.Sprawia mi to problemy przy ruszaniu. Jest to do ustawienia czy raczej się tarcza sprzęgłowa się zużyła?? Jestem młodym kierowcą więc pytam. Wiem że powinienem zadać to na jakimś golf forum ale jak zobaczyłem ile odpowiedzi jest na innych tematach to podziękowałem, a wiem że ktoś z forum na pewno ma golfa i mi pomoże.
Xargo - 2009-09-16, 22:35

Łooo matko... Otwórz maskę i spójrz na blok skrzyni biegów. Powinna tam być łapka na wieloklinie i linka z regulacją (jak jej nie widzisz to wsadź kogoś do środka i nich naciska sprzęgło a ty patrz jakie elementy się ruszają). Bierzesz więc płaski klucz (najprawdopodobniej 10) i wkręcasz tę regulację. Proste?
grzybol - 2009-09-16, 22:45

Więckoś_102, dokladnie tak, jak Ci napisal @Xargo1.
Iles tam bedziesz mogl podciagnac. Temat taki sam jak i przy MZ. Z czasem podciaganie sie skonczy i sprzeglo bedzie do wymiany. Ale bez obaw, jeszcze z rok polatasz :grin:

hubertbaran - 2009-09-16, 22:48

Tarcza to pikuś w tych autach to i reszta sprzęgła jest do wymiany.
Więckoś_102 - 2009-09-16, 22:53

tak naprawde jeszcze nie patrzyłem czy jest tam regulacja bo dziś go kupiliśmy a ciemno już. ;) Xargo byłeś ogladać te samochody policyjne ? jeżeli nie to nie masz czego żałować xD same graty, wygladało to jak szrot
Awers - 2009-09-23, 18:44

Ja sprzęgło bierze pod koniec (na górze) to wydaje mi się że musisz cięgno poluzować, a nie podciągnąć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group