To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Modele specjalne - Tropik w służbie MO

Biper - 2009-11-05, 18:16
Temat postu: Tropik w służbie MO
Witam
siedziałem szukałem i nie mogłem znaleźć
zdjęć oryginalnych tropek w służbie milicji obywatelskiej
kufry, owiewka,osłony, malowania ,jadaczka itp itd
może ktoś poratuje :D

no dobra chociaż może ktoś kolory powie?;)
czy były biało czarne czy kremowo czarne czy jakoś inaczej

kulawyjoe1 - 2009-11-07, 11:15

witam znalazłem pare zdjęc tropików milicyjnych wg najfajnesze były te

jesli chcesz wiecej zdjec milicyjnych to podaj meila a wysle

mundy - 2009-11-07, 19:29

W milicyjnej nie bylo szparunkow ani napisau na baku "trophy". Malowanie owszem na biało.
kulawyjoe1 - 2009-11-07, 20:02

to te na zdjeciu sa policyjne czy nie jesli nie to czy ktos posiada oryginalną wersje jesli tak to czy moze zamiescicc zdjecie ?
bubu - 2009-11-07, 22:42

Motocykle na zdjęciu swego czasu były wystawione na allegro. Facet - sprzedający w opisie aukcji napisał, ze motocykle zbudował na weselach jako eskorta wozu Państwa Młodych. Można było zamówić sobie taki wypas. Myślę, że niewiele mają z orginalnymi milicyjnymi trophy.
matmax - 2009-11-07, 23:16

Obejżyjcie sobie "Nie lubię poniedziałku", tam jest krótka scena z milicyjną wersją Trophy. Film z tamtej epoki, a nie wierzę by motocykl był jakąś repliką.
Pożyczyli pewnie od milicji na potrzeby filmu. Uważam że można się nią bezpiecznie sugerować... :piwo:

Biper - 2009-11-08, 19:37

no nareszcie
a myślałem ze muszę porzucić mój ciekawy pomysł :D

mundy no tak moglem przeta od razu pisać do Ciebie na gg
wiec tak
milicyjna tropka to tak;
biały zbiornik białe owiewki
białe oba błotniki? (choć na tamtym zdjęciu które także widziałem ,chyba w jednej jest przód biały tył czarny)
no i główny mój problem
miejsca mocowań poszczególnych elementów elektrycznych
typu "szczekaczka"
radio itp itd
no i jak z siedzeniami, dwa? jedno?
na filmach też różne są pokazywane
mi potrzeba takiej typowo milicyjnej tropy

Stojo - 2009-11-12, 10:15

Zauważcie, że MZ z nie lubie poniedziałku ma inne osłony na nogi coś a'la WSK lub MZ TS (nie wchodzą pod kedrę łącząca lampę ze zbiornikiem, są proste). Poza tym parę Tropików MO widać w pierwszych odcinkach "07 zgłoś się" (wersje późniejsze z szybą przednią). Tropik przewija się często w "Przygodach psa Cywila", największe nagromadzenie jest go w odcinku 6 pt "Uciekinierzy" (chyba taki tytuł) pan Zaliwski (magneto z "4 pancernych") gra kaprala dowodzącego plutonem MZ Trophy MO :D
Milicyjny - 2010-01-18, 16:28

Milicyjne Trophy

[ Dodano: 2010-01-18, 16:32 ]
Te na fotce z alledrogo to efemerydy:
z milicyjnych maja tylko to :lol: ,że też jeździły po polskich drogach w latach 70tych XXwieku :grin:
wprawne oko miłośnika :grin: MZ Trophy natychmiast wychwyci różnice...

honker2005 - 2010-02-08, 16:48
Temat postu: tropik w służbie MO
Witam.

Przeglądając ostatnio internet na ten temat natknąłem się na poniżesze ogłoszenie.

http://radom.olx.pl/mz-trophy-milicja-iid-9075725

Nieznam się, ale może to choć trochę pomoże.

Pozdrawiam

bednar-trophy - 2015-06-16, 10:28

To jest chyba owiewka milicyjna do trophy. Trophy byly z takimi owiewkami. Niektore mialy szyby.
Kupilem kiedys taka na allegro w kolorze kremowym ale nie jestem pewny czy kolor orginalny

Milicyjny - 2015-06-25, 11:03

bednar-trophy napisał/a:
To jest chyba owiewka milicyjna do trophy. Trophy byly z takimi owiewkami. Niektore mialy szyby.
Kupilem kiedys taka na allegro w kolorze kremowym ale nie jestem pewny czy kolor orginalny

To z całą pewnością nie jest blacha do szyby/owiewki MZ Trophy... :neutral:
Dla porównania:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group