To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - mz 150 jak założyć łożyska na wał z koszykiem polamidowym

perfarmer - 2010-01-09, 16:02
Temat postu: mz 150 jak założyć łożyska na wał z koszykiem polamidowym
jak wiadomo te łożyska jedną stronę maja całkowicie otwartą a jedna jest częściowo zabudowana kupiłem 6304 TVH FAGoskie i dwie sztuki 6204 TN9 SKFa (koszyk z poliamidu (formowany wtryskowo) wiec to samo tylko firma inna , powiedzcie mi proszę jak powinny być prawidłowo zamontowane tzn która stroną do wału, czyli koszykiem(stroną zabudowaną) do wału czy do karteru to większe 6304 i jak te dwa mniejsze jak to pierwsze od wału ma być ustawione i jak to drugie to bliżej sprzęgła?
z góry dziękuję!!!

focusst - 2010-01-09, 22:03

Więc tak pierwsze łożysko 6204 pierwsze od strony sprzęgła ma być zamknięte do sprzęgła, a otwarte do wału, drugie 6204 na odwrót czyli zamknięte os strony wału a otwarte od strony sprzęgła. A 6304 zamknięte do strony wału i otwarte stronę alternatora. :piwo:
tomeklol - 2010-01-09, 22:22

http://hoth.amu.edu.pl/~i...rwis/serwis.htm
hubertbaran - 2010-01-11, 12:57

Strona bardziej osłoniętą do wału.
perfarmer - 2010-01-11, 19:07

WIELKIE DZIĘKI CHŁOPAKI!!!!
b3tomek - 2017-09-02, 22:45

czy jest to jakas różnica odnośnie montazu tych łożysk stronami ?
romanETZ - 2017-09-03, 15:26

b3tomek, Jest różnica - chodzi o smarowanie, lepiej jeśli olej wpada na łożysko od otwartej strony. W przypadku łożyska pod koszem sprzęgłowym - zamkniętym od strony kosza (INRT w serwisówce opisuje dlaczego tak, mimo że oryginalnie było odwrotnie).
evil866 - 2019-11-10, 15:30

Troche odgrzeje :mrgreen:

Cytat:
Więc tak pierwsze łożysko 6204 pierwsze od strony sprzęgła ma być zamknięte do sprzęgła, a otwarte do wału, drugie 6204 na odwrót czyli zamknięte os strony wału a otwarte od strony sprzęgła


Jak ma się to do filmiku z montażu EM150, gdzie gościu montuje oba łożyska strona otwartą do sprzęgła? Jak wiadomo kanał olejowy jest od strony sprzęgła.

ETZ_PRORIDER - 2019-11-10, 16:47

Według mnie to nie ma żadnego znaczenia jak się to założy. Czy pełną stroną koszyka czy przerywaną do kanału smarujacego. Mieszanka i tak przeleci przez koszyk na wylot. Koszyk nie jest szczelnym zamknięciem łożyska. Ale to tylko moja opinia i proszę się tym nie sugerować. Objaśniam tylko jak działa ten koszyk. Do tego na przestrzeni lat rozkładając nominalne nie ruszane silniki od fabryki, łożyska były montowane jak popadło. Także nie ma chyba złotej reguły na poprawny montaż. Choć większość będzie stała murem za montowaniem zamkniętej strony do wału.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group