To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Kwestie około podróżne - Dla motocyklistów w Lidlu

rastuch - 2013-03-05, 21:28

Ja właśnie na deszczówkę zapoluje.
W kieszeni będę miał 2 worki na śmieci na buty założę jakby co i juz :mrgreen:

wojciech944 - 2013-03-06, 09:45

Deszczówka jest OK, ma takie opinające paski dzięki którym nie robi się z niej żagiel na wietrze :wink:
gragerr - 2013-03-06, 10:15

A jak z tym pokrowcem na moto? Używał go ktoś dłuższy czas? Warto?
dex - 2013-03-06, 11:14

Ja mam i używałem cały ubiegły rok i kawałek poprzedniego.
Jak za te pieniądze, brać i się nie zastanawiać.

W tym z LIDLa, mimo że miał trudny żywot, nic się nie stało.
Materiał mocny i nie rwie się w rękach, oczka dobrze wszyte/wklejone, ściągacze przy przednim i tylnym kole. Do tego mieści się pod nim Tenera z akcesoryjną szybą :wink:
Po spakowaniu zajmuje niewiele miejsca, więc można go zabierać ze sobą bez większego problemu.

Wcześniej kupiłem w motoakcesoriach ichniejszy za 120zł i w porównaniu do tego LIDLowego, to szajs niemiłosierny.
Oczka się po tygodniu wyrwały, pruł się jak stare prześcieradło i do tego przemakał przy większym deszczu.

John - 2013-03-10, 13:15

Deszczówkę muszę zdobyć, może do tego jeszcze bieliznę.

A pas nerkowy i skarpetki pochwali ktoś? Chyba że zamiast tego pokusić się o pokrowiec :?:

Natalia - 2013-03-10, 14:08

Pas nerkowy jest jak najbardziej spoko. W sumie nie długo go mam, bo rok temu zakupiłam, ale za te pieniądze to jest ok :wink:
jimiusl - 2013-03-10, 16:01

Pas jest git, skarpety też bardzo pozytywne, pokorowczyk na moto spisuje się świetnie :-)
rastuch - 2013-03-10, 17:46

Szykują się mega zakupy :mrgreen:
MZmadeinIFA - 2013-03-10, 20:48

Ja na 100% biorę pas:D
Hvil - 2013-03-10, 21:29

Ziom co lata kataną rok temu kupił pas i narzeka, beliznę zachwala.
kowol94 - 2013-03-10, 22:58

może ktoś więcej wypowie sie otym kasku ;> pozdrawiam :roll:
to-mecz-q - 2013-03-10, 23:00

Jeśli chodzi o pokrowiec to w netto mają za 20 zł
gazetka netto

Jak się sprawuje to nie wiem bo od 2 dni go mam. ale wygląda solidnie. Tylko troszkę mały mi się wydaje jak na ETZ.

Co do skarpet Lidl'owskich, to za te pieniądze, rewelacja. (mam 4 pary :mrgreen: z tym że z Lidl.de)

Adax - 2013-03-10, 23:47

kowol94 napisał/a:
może ktoś więcej wypowie sie otym kasku ;> pozdrawiam


Mam ten kask od zeszłego sezonu, i..

Minusy:

- mocno szumi, (ja zastosowałem dodatkowe uszczelnienia i jeszcze nie jest cacy)
- wyściółka z czasem się wybija i na czubku głowy robi się twardszy (mało uciążliwe)
- wentylacja do poprawki (kask trzeba rozebrać i poprawić w styropianie otwory
wentylacyjne).

Plusy:

- dobre materiały zewnętrzne
- łatwe rozbieranie całego kasku do czyszczenia i konserwacji
- bardzo dobra powłoka "anti fog"
- zapasowa szyba!
- dobry system zapinania
- blenda przeciwsłoneczna
- sprawny mechanizm "szczeny"

Moim zdaniem wart swojej ceny i jeśli się nie ma kasy na porządny kask (czyli min. 800PLN), to zamiast kupować kaski za 300 - 500PLN ( LS2, HJC itp.) brał bym ten i zbierał na NOLANA itp. :razz:

hadrian - 2013-03-11, 08:20

Polecam skarpety
MZmadeinIFA - 2013-03-11, 09:58

Kupiłem pas szedłem w nim z 2 km i nawet ciepło a co do motoru to sprawdzimy:D
borgi - 2013-03-11, 10:22

Ja też dziś zanabyłem kilka gadżetów motocyklowych a pojechałem po myjkę ciśnieniową :mrgreen:
kowol94 - 2013-03-11, 16:35

adax-a1, Witam! dzięki za szybką odpowiedz, dzis byłem mierzyłem 40min ;p po długim namysle zakupiłem go.
Mam jeszcze jedno pytanie :czy coś Ci się znim działo niedobrego ;>itp ?
:razz: :razz:

John - 2013-03-11, 18:23

Nabyłem i ja trochę gadżetów :mrgreen:
kosior30 - 2013-03-11, 19:04

Adax ma rację - w zeszłym roku również ten kask kupiłem i niestety szum był nie do zniesienia. On chyba był projektowany po to, aby ostrzegać o przekroczeniu dozwolonej prędkości w zabudowanym, bo powyżej 50 już jest hałas w środku ;) Całe szczęście udało mi się go puścić na allegro i straciłem tylko 10zł :]
kowol94 - 2013-03-11, 20:48

Witam ! nabyty kask chyba jednak zostanie zwrócony bez straty pieniężnej :grin: , zostawiłbym go gdyby ta 'blenda' przeciw słoneczna była troszke większa :cool: , ponieważ przy normalnie ubranym kasku sięga tylko do połowy oczu, a żeby odpowiednio się 'patrzało' to tył kasku jest nieco za wysoko czego efektem jest połowa głowy na świeżym powietrzu :cool: --->wiatr we włosach :grin: :grin: :shock: .
Zrobiłem również przegląd techniczny :razz: : odkręciłem szczękę i sobie posprawdzałem -jak to tam sie trzyma, jak to jest przykręcone, jak działa mechanizm otwierania 'szczeny'. I mogę stwierdzić że w razie uszkodzenia NP. zapadki czy żyłki przy pomocy której otwiera się szczęka, to można by sobie samemu poradzić z naprawą :razz: :idea:
Ogólnie wykonanie kasku jak na tą cene to powiedział bym że dobre. :roll:
dla zainteresowanych mam fotki jak to 'se' tam wygląda mniej-więcej, słabej jakości ale są :roll:
pozdrawiam- szczęśliwy posiadacz ETZ. :wink: :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group