To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usługi, części, allegro - opinie - Łożyska FAG CZY SKF

GIXXER - 2010-08-19, 13:54

nie trzeba daleko szukac nawet dzisja na aukcjach sa lozyska rzekomo oryginalne DDR DKF. maja nawet takie napisy nabite same lozyska ale co za problem dla kogos kto ma technologie zeby wyprodukowac lozysko dodac do niego napis jaki mu sie tylko podoba;)
intr - 2010-08-19, 14:36

Dawid Klimbej napisał/a:
Przeciez to nie ja powiedzialem ze to sa bardzo niskie ceny tylko hubertbaran napisal ze za takie ceny to tylko chinskie podroby hahahah

On się odnosił do tego co ja napisałem, czyli cenie za:
studefix napisał/a:
Plastikowy koszyk , luz c3 za coś koło 30 złociszy/szt(te na wał).
za koyo
kosior30 - 2010-08-20, 00:27

Dawid Klimbej, nawet te jak to Hubert określił "zwykłe" łożyska też są gorsze i mniej gorsze. Gdy kupowałem do piasty koła w golfie, to mieli tylko jedno SKF w sklepie i musiał jechać do innego. Po zamontowaniu obu okazało się, że na jednym kole wysiadło mi już po 20tys km. Potem skojarzyłem, że na jednym kole łożysko było made in spain, a na drugim made in germany. Niby ten sam SKF w podobnej cenie, ale jednak nie ten sam.
grajko91 - 2013-02-18, 21:21
Temat postu: łożyska wału SKF TN9 C4 ETZ 250
Witam, zakupiłem ostatnio komplet łożysk silnika od użytkownika kniaźw z Allegro bo stwierdziłem że takie wystarczą. Rozpakowałem dwa łożyska żeby je obejrzeć i zmartwiły mnie trochę oznaczenia na łożysku wału bo wyglądają mało estetycznie :roll: . Słyszałem że SKF-y lubią podrabiać dlatego założyłem ten temat. A wgl to jeździ ktoś na takich łożyskach? Jak się sprawują? Wrzucam foty i powiedzcie co o tym myślicie? Dodam jeszcze że łożysko skrzynia miało normalne oznaczenia drukowanymi literami. Prosze o nie usuwanie tego tematu w związku z tym że nie znalazłem nic konkretnego o tych łożyskach. Daję wstępnie wygaśnięcie na 5 dni, jeśli wpadną jakieś ciekawe info to można zmienić
studefix - 2013-02-18, 21:43

Panie, co Ci się nie widzi w tych łożyskach?To ,że chinole wszystko podrabiają to wiadomo nie od dziś,ale bądź tu mądry i odróżnij oryginalne od podróbek.Ja również kupiłem taki zestaw od kniazia, na docieranie silnik zrobił 1300km w 2 dni nic się nie rozleciało, do tej pory w sumie pokonały jakieś 4-5tys więc nie mogę się wypowiadać na temat ch jakośći.
Anonymous - 2013-02-18, 21:43

Z tego co wiem kniazw sprzedaje dobre wg norm, nie to co inni, bo zamiast c4 dają c3. Sam będę w tym roku w podobnym dylemacie. Zastanawiam się nad koyo na komplet pod silnik. To co sprzedaje 4motor, to nie nie trzymają się wymiarów pod etkę.
Coś te śmieszne napisy, weź wpisz ten sam numer w neta, najlepiej na stronce zagranicznej i porównaj czy takie same mają oznaczenia.

Dodek - 2013-02-18, 21:44

Wygladają identycznie (koszyk) jak moje stare ddr, dkf -made in china (rok produkcji ok 2003)
Anonymous - 2013-02-18, 21:45

http://www.wiocha.pl/866781,Sansumg

Dla rozweselenia.

grajko91 - 2013-02-18, 21:52

studefix napisał/a:
co Ci się nie widzi w tych łożyskach?
oznaczenia wyglądają jak by je ktoś pisał mazakiem :razz:
intr - 2013-02-18, 21:57

SKF sprzedaje w Polsce przez sieć autoryzowanych dealerów. Sam, zanim jeszcze zlecałem dorobienie tych, co teraz oferuje szukałem 6306 C4 z poliamidowym koszem u wszystkich producentów. Nie oferował tego nikt, prócz SKF właśnie, przy czym cena w oficjalnej dystrybucji przekraczała 250 zł za dwie sztuki... Przecież można zadzwonić do jakiego dilera i zapytać jaka jest cena. Później po 2 latach pojawiły się te zestawy wyżej, w hurcie za komplet kosztujące połowę tego co dwa 6306 z oficjalnej dystrybucji... Dlatego też ja tego nie oferuje, bo śmierdzi od tego na kilometr.

Wyślij te zdjęcia do Primy, napisz ile kosztowały. Niech się jakiś spec od łożysk wypowie, czy to jest oryginał czy nie...

saska251 - 2013-02-18, 22:08

intr napisał/a:

Wyślij te zdjęcia do Primy...

Do Premy chyba?

Polonez - 2013-02-18, 22:10

Ktoś patrząc na czcionkę na tych łożyskach ma jeszcze wątpliwości czy to podróbki? :mrgreen:
http://www.skf.com/files/871101.pdf

intr - 2013-02-18, 22:41

saska251, Do premy, do premy ;)
Anonymous - 2013-02-18, 22:47

Lepiej zainwestować nasze kraśnickie niż zastanawiać się czy będzie podróba czy coś. Nie wiem jak jest z koyo. Swoje na silnik będę ściągał w miejscowym sklepie motoryzacyjnym. Gość mnie zna, powiem co i jak i bez podróbek.
grajko91 - 2013-02-18, 23:04

Cena może była trochę podejrzana ale nie myślałem że tak łożyska podrabiają. Może Znajdzie się ktoś kto zrobił na nich trochę więcej kilometrów i się wypowie. W każdym bądź razie będę musiał się dobrze zastanowić nad ich montażem...

[ Dodano: 2013-02-18, 23:25 ]
P.s. sprawdziłem resztę łożysk z tego kompletu i nie wyglądają podejrzanie. Intr ma dwa z nich w swojej ofercie.

[ Dodano: 2013-02-18, 23:38 ]
Zapomniałem jeszcze dodać że były one zapakowane w torebce z logiem MZA i nakleją z jakimś niemieckim opisem, czyli wygląda na to że łożyska kompletuje bezpośrednio właśnie MZA

intr - 2013-02-19, 07:27

grajko91 napisał/a:
Cena może była trochę podejrzana ale nie myślałem że tak łożyska podrabiają. Może Znajdzie się ktoś kto zrobił na nich trochę więcej kilometrów i się wypowie. W każdym bądź razie będę musiał się dobrze zastanowić nad ich montażem...

To mogą być oryginały, wiadomo że jak hurtowo kupili tego może po 1000 sztuk bezpośrednio w SKF, to cena też jest inna. MZA to wielka firma i se mogą pozwolić na to...

Tylko ktoś, kto ma pojęcie o oznaczeniach może to ocenić, dlatego najlepiej przesłać do jakiegoś autoryzowanego dilera skf'u, który będzie wiedział co z tym zrobić. Może w Malezji używają takiego kroju czcionki. Na niemieckich forach też wrzawa o to była, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło, o ile dobrze pamiętam.

grajko91 napisał/a:
Intr ma dwa z nich w swojej ofercie.

Mam skf'y ale ja łożyska kupuje od autoryzowanych dostawców, dlatego też ceny u mnie są nieproporcjonalnie wyższe i nie jestem wstanie konkurować z tym co wyżej, kupując to w Polsce.

Seba_830 - 2013-02-19, 08:16

Według mnie to podróba, twierdzę tak dlatego, że te napisy na łożysku nie są starannie zrobione.
ETZPOWER94 - 2013-02-19, 08:56

Jakiś czas temu zamawiałem te same łożyska od Kniaźw do 251.
Zrobiłem zdjęcia oznaczeń łożyska wału. Oznaczenia u mnie są po na drugiej stronie(patrząc na Twoje)



Według mnie oznaczenia wygladają troche lepiej

Anonymous - 2013-02-19, 09:38

ETZPOWER94 napisał/a:
Według mnie oznaczenia wygladają troche lepiej


Chińczyk trochę więcej ryżu dostał to się przyłożył. A tak na poważnie to, to pasuje wysłać te zdjęcia do dilera skf na Polskę, może jest w stanie ocenić na zdjęciu.

wadmed - 2013-02-19, 10:28

intr, to może być seria zrobiona przez SKF na Tajwanie tylko dla MZA.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group