To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usługi, części, allegro - opinie - Łożyska FAG CZY SKF

intr - 2013-02-19, 10:32

Na pudełku jest Malezja, jako kraj pochodzenia.
grajko91 - 2013-02-19, 10:33

Sprawdzałem w premie i mieli w swojej ofercie SKF 6306 C4 ale tylko w stalowym koszyku i kosztowało trochę ponad 80 zł. Mieli jeszcze 3 łożyska takie jak w tym komplecie i kosztowały w okolicach 30 zł.
intr napisał/a:
Tylko ktoś, kto ma pojęcie o oznaczeniach może to ocenić, dlatego najlepiej przesłać do jakiegoś autoryzowanego dilera skf'u, który będzie wiedział co z tym zrobić. Może w Malezji używają takiego kroju czcionki. Na niemieckich forach też wrzawa o to była, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło, o ile dobrze pamiętam.
Napisałem do dwóch dystrybutorów i zobaczę co odpiszą, jak wgl coś odpiszą :roll: Na dniach przejadę się może do Auto-landu w Olsztynie, który też jest dystrybutorem skf i zobaczę co mi powiedzą.
ETZPOWER94 napisał/a:
Oznaczenia u mnie są po na drugiej stronie(patrząc na Twoje)
To już nie małe uchybienie...

[ Dodano: 2013-02-19, 10:39 ]
ETZPOWER94 napisał/a:
Według mnie oznaczenia wygladają troche lepiej
U mnie na drugił łożysku też trochę lepiej to wygląda ale to dalej mazak

[ Dodano: 2013-02-19, 14:22 ]
Otrzymałem odpowiedź od jednego z dilerów, oto ona

"Uprzejmie dziękuję za wiadomość. Moim zdaniem to jest podróba, ale wysłałem już zdjęcia do odpowiewdniej osoby w SKF. Myślę, że będą się z Panem kontaktować bezpośrednio, lub przeze mnie. Na wszelki wypadek proszę zachować oryginał i przede wszystkim nie sprzedawać, bo może to spowodować w krótkim czasie reklamację na produkt.
Pozdrawiam"

sIaj - 2013-02-19, 17:53

Oj nie wróży to dobrej reklamy firmie a w dodatku te napisy "oryginał" na aukcjach :lol:
MZmadeinIFA - 2013-02-19, 18:54

Ja tam już ogólnie przestaje u Kniazia kupować jeśli dla niego określenie Łańcuszek orginalny niemiecki to " CHINA Z ZAPINKĄ " to ciekawe co kryje się dalej.

Co prawda kupowałem już łożyska do simsona i zrobiłem na nich 10tyskm
do MZ przysłałmi też SKF ale przeróżnych produkcji..

czochu - 2013-02-19, 22:17

Taka dygresja: Brat był wczoraj u wuja w Kielcach, który jest kierownikiem produkcji od 20 lat w fabryce łożysk( każdy wie ze to była potęga polaków FŁT) od jakiegoś czasu udziały mają japońce , teraz są to łożyska NSK , min. Intr takie posiada w ofercie :wink: opowiadał pare lat do tyłu , że za śmieszne pieniądze można było kupowac prosto z fabryki , a pracownicy wynieść, teraz są bramki i fiskają pracowników , a łożyska są troszku droższe , ale i tak sporo tańsze niż u Dealerów
Maciej S. - 2013-02-21, 18:17

Tak dla informacji, dzisiaj kupione łożyska na wał MZ TS 150 SKF 6204 C4 2szt i 6304 C4 1szt z koszykami poliamidowymi cena za komplet to 99zł brutto w Prema Poznań.
Produkcja: bułgaria i włochy.

grajko91 - 2013-02-21, 18:54

Maciej S. napisał/a:
Produkcja: bułgaria i włochy.
U mnie pozostałe łożyska w komplecie (oprócz tych na wał) też są produkowane w Bułgari i Włoszech.

[ Dodano: 2013-02-21, 19:43 ]
http://mibc.proboards.com...int&thread=1138 oto Pewien temat dotyczący łożysk na zagranicznym forum pisany w nieznanym mi języku. Jest na nim kilka zdjęć łożyska wyprodukowanego w malezji które miało oznaczenia pisane identyczną trzcionką jak u mnie. Natrafiłem na pewne Angielskie zdanie które mówiło że to łożysko produkowane w Malezji na potrzeby rynku europejskiego.

[ Dodano: 2013-02-25, 18:45 ]
Skf przesłało mi formularz do wypełnienia w którym bede musiał podpisać między innymi zgodę na ewentualną współpracę z kancelarią prawniczą firmy. Chyba sobie odpuszczę bo nie chce się w to bawić :roll:

intr - 2013-02-27, 07:39

A ocenili chociaż, czy to łożysko jest oryginalne ? Napisali Tobie na czym ta współpraca miała by polegać ?
grajko91 - 2013-02-27, 13:07

Cytat:
A ocenili chociaż, czy to łożysko jest oryginalne ? Napisali Tobie na czym ta współpraca miała by polegać ?
Poprosili mnie tylko o wypełnienie i przesłanie skanu formularza:

[ Dodano: 2013-02-27, 13:08 ]
formularz

intr - 2013-02-27, 13:34

Zwrot zapytanie ofertowe sugeruje, że być może trzeba jeszcze będzie za to zapłacić... ;) Dziwna ta polityka. Wychodzi na to, że jak nie kupiłeś w autoryzowanym punkcie, to oni w doopie mają...
Seba_830 - 2014-03-17, 20:35

Kupiłem łożyska na wał do charta SKF z luzem c3 i jak trzymam wewnętrzną bieżnię palcami i ruszam zewnętrzną to jest wyczuwalny luz na boki. Nie wiem czy każde łożyska tak ma, ale sprawdzałem na PPL i też tak jest. I jeszcze jedno pytanie co sądzicie o łożyskach PPL na skrzynię. Jak jest z ich jakością. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
grajko91 - 2014-03-18, 06:42

Każde łożysko tak ma, bo każde posiada fabrycznie luz wewnętrzny (promieniowy). Im jest on większy, tym większe odchylenia bieżni na boki wzgledem siebie.
mczmok - 2014-03-18, 07:18

Taki luz jest normalny.
Lata temu stosowane polskie łożyska do ETZ bo innych nie było, robiłem wtedy przebiegiem między remontowe powyżej 20 000 km.
Żadnych problemów z nimi nie było.

Seba_830 - 2014-03-18, 13:41

Uspokoiliście mnie z tym luzem. A co do łożysk PPL to zobaczę w hurtowni jakie będą jeszcze mieli i jaka róźnica w cenach i może wezmę coś lepszego, a jak nie to będą PPL.
intr - 2014-03-18, 14:03

Zamiast PPL'a weź fłt. Więcej tam polskiego kapitału, chociaż w zasadzie kraśnik już sprzedany chińczykom.
Seba_830 - 2014-03-18, 19:01

Zobaczę jakie będą mieli, ale FŁT też brałem poważnie pod uwagę.


intr napisał/a:
chociaż w zasadzie kraśnik już sprzedany chińczykom.

Prawie wszystkie polskie fabryki albo zostały już sprzedane, albo właśnie są sprzedawane. Nie wiem do czego to idzie, ale według mnie tak jak było powiedziane w filmie "Zróbmy sobie wnuka" - "Nie sztuką jest dobrze sprzedać. Sztuką jest dobrze kupić doprowadzić do świetności i czerpać korzyści" czy coś w ten deseń

XiądzFaust - 2014-03-19, 11:34

Ja mam łożyska FAG i możliwe, że miałbym możliwość zakupu.
Seba_830 - 2014-03-19, 19:56

Dzisiaj kupiłem łożyska, oczywiście bez problemów ze sprzedawcami się nie obyło, bo w jednej niby hurtowni zamiast PPL miał NSK. Niby ta sama fabryka ale jakoś to NSK nie wzbudziło we mnie zaufania, poprosiłem go o FŁT, ale on mówił, że nie robią takich łożysk tylko od 67.. w górę :torba": i zrezygnowałem z ich usług. Zakupu dokonałem w innej hurtowni już z normalnym czającym temat sprzedawcą. Wybór padł na koyo, ponieważ SKF co tu dużo mówiąc jest drogie, a FŁT miał ale zamknięte. Myślę, że koyo to dobry wybór, ponieważ cena przystępna, a i jakość dobra.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group