To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Kwestie około podróżne - Czyszczenie skóry- czym, jak?

Simon - 2006-02-02, 22:57
Temat postu: Czyszczenie skóry- czym, jak?
Jak w temacie, moja skóra ma białe paski i są one juz szare w niektorych miejscach od kurzu. Czym takie cos wyczyscic?

[ Dodano: 2006-02-02, 22:58 ]
chodzi o kurtkę oczywiscie :mrgreen:

PM2Z - 2006-02-03, 08:18

Simon , podczepię się pod temat.
Pastujecie skórzaną odzież? jak często?
i czym, zwykłą pastą do butów?

KrzaK - 2006-02-03, 08:35

polecam wybrac sie do najbliższego szewca lub kaletnika i on wam doradzi czym czyścić skóre. Zwykła pasta zdaje egzamin ale strasznie wali! :P Są też zaklady specjalizujace sie w naprawie skór, tam tez powinni mieć takie specyfiki. A do zaimpregnowania skory polecam ipregnaty do butów skorzanych , bardzo dpobrze zdaja egzami, tyle ze na poczatku wala octem ;p
hubertbaran - 2006-02-03, 09:49

ja pastuje włąśnie taka specjalna pastą ... I nie pozostawia ona zadnego zapachu.
Simon - 2006-02-03, 14:23

czyszczenie w pralni chemicznej kosztuje kolo 40 złotych... wolałbym sam wiem ze jest na to jakis "przepis"
matisl - 2006-02-03, 14:50

Ja tylko taką specjalną pastą pastuje(w sprayu)
Radko - 2006-02-03, 16:32

no ja ostatnio szukałem takich specyfików do skóry, ale za cholery nigdzie nie moge dostać, może na allegro coś będzie??
tomasz102 - 2006-02-03, 23:32

a jak by tak śerodtiem do konserwacji skóry (tapicerki) samochodowej :?:
PM2Z - 2006-02-04, 03:03

ale przecież najtańsza czarna pasta do butów powinna załatwić sprawę. przecież to jest środek służący do impregnowania skóry. za taką samą pastę tylko z napisem "do odzieży motocyklowej" zapłacimy 3x więcej, bo w grę wchodzi pewne wyspecjalizowanie i tzw. nisza rynkowa :-)
hubertbaran - 2006-02-04, 09:17

PM2Z- Moja pasta do kurtki... jest konsystenci kremu do rąk i wogule nie ma zapachu;]
Simon - 2006-02-04, 10:20

ale widze ze sie rozkrecil temat konserwowania skóry, a ja chce wyczyscic ją, konkretnie białe paski. Też pastą? słyszalem o delikatnym przemyciu rozpuszczalnikiem
SAke - 2006-02-04, 11:33

Simon, Na rynku jest tyle dostępnych wybielaczy itp. Mozna sprobowac. nie musisz lac odrazu na cała kurtke tylko sprawdz czy nic sie nie dzieje z tymi paskami jak poskutkuje to przemyj całośc. :mrgreen:
Radko - 2006-02-04, 12:01

pastą to raczej białych pasków nie wyczyścisz, może woda z mydłem i szczoteczka, albo dobrym wybielaczem jest pasta BHP tylko drobnoziarnista żeby była.

a i przy okazji taką pastą dobrze też się czyści silnik... :)

Simon - 2006-02-04, 16:26

dzieki za rady, bede próbował dzisiaj woda z mydłem, a w poniedziałek moze kupie jakiś srodek
GRYFNY_MALYRZ - 2012-08-16, 14:10
Temat postu: Konserwacja kurtki skórzanej.
Witam.
Kupiłem skórzaną kurtke i mam takie pytanie czy się ją jakoś konserwuje?? Jeśli tak to prosze napisac czym, jak itp.
Z góry dziękuję.

zerohour - 2012-08-17, 11:39

kiedyś miałem ramonezkę na moto i pamiętam ,że Dziadek radził mi konserwować ją co jakiś czas ,,wazeliną" nabierasz na szmatkę i wcierasz w kurtkę . Po wchłonięciu można nosić :-)
intr - 2012-08-17, 14:25

Ja parę lat temu kupiłem zupełnie nowe skóry na moto i zgodnie z zaleceniem producenta, przez pierwsze dwa lata miałem przecierać od czasu do czasu (w praktyce raz na pół roku) oliwką do skóry dla dzieci. Po tym okresie raz na rok czyszczę wodą z mydłem i po przeschnięciu wcieram tłuszcz do skór tak długo, aż skóra świeci się jak psu jajca. Po pierwszym przetarciu wszystko się wchłonie od razu, a nakładam i smaruje tak długo, aż przestaje się wchłaniać i musi wyschnąć.

Do dzisiaj (5 lat) nic nie popękało, skóra jest miękka po impregnacji nie pije wody. Więc jak dla mnie ta metoda zdaje egzamin.

Dodek - 2012-08-17, 16:26

intr, a co sądzisz aby uzywać oliwki dalej ?
Czy moze bedzie za słaba?

I co to za tłuszcz uzywasz ? Na allegro jest chyba 1 specyfik do kurtek- w cenie ok 38zł.

intr - 2012-08-17, 18:44

Tłuszczów do skór jest pełno na allegro, ja używam po prostu tłuszczu do skór, bo wychodzę z założenia, że skóra to skóra i jest taka sama na bucie i na kurtce.

Co do Twojego pytania, to żaden ze mnie ekspert w tej dziedzinie, żeby to co sądzę miało tutaj jakieś znaczenie. Ja robię tak, jak napisałem i takie traktowanie jak dla mnie się sprawdza. Jak sprawdzi się inne nie mam pojęcia.

Jedyne co zauważyłem przy stosowaniu tylko oliwki jest to, że nie tworzy się warstwa tłusta na powierzchni i woda szybko zmywa impregnację zewnętrzną. Jak kurtka była nowa, to było spoko. Jak się zestarzała, zaczęła wodę ciągnąć jak gąbka.

GRYFNY_MALYRZ - 2012-08-17, 20:29

Dziękuję za pomoc. :piwo:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group