To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Elektryka/elektronika - Ciągła iskra na świecy - zapłon elektroniczny

power_bit - 2011-01-23, 10:52
Temat postu: Ciągła iskra na świecy - zapłon elektroniczny
Witam serdecznie. Jestem posiadaczem MZ 251 z roku 1989 z elektronicznym zapłonem. Etka przestała odpalać po wykręceniu świecy okazało się, że po przekręceniu stacyjki następuje ciągła iskra na świecy, po prostu iskrzy się cały czas, kopanie również nic nie pomaga. Sprawdziłem okablowanie wygląda ok. Jakieś niepokojące styki zastąpiłem nowymi jednak nic nie pomogło. Panowie pomożecie??
ETZ_PRORIDER - 2011-01-23, 13:18

masz tam zjawisko zwane nadmierną stałą histeryzą prawdopodobnie jakaś dioda albo tranzystor w module zapłonowym podziękowała ci za współpracę
buster - 2011-02-01, 00:56

Naładuj akumulator!
focusst - 2011-02-01, 03:44

buster napisał/a:
Naładuj akumulator!
Autor tematu nie pisał nic o rozładowanym aqu. Do tematu, też myślę że moduł poszedł na kisiel tzn. popsuł się :grin:
ETZ_PRORIDER - 2011-02-01, 11:01

myślę że poszedł ci ten duży tranzystor w metalowej obudowie... ale nie jestem pewien...
sIaj - 2011-02-01, 11:36

Cytat:
myślę że poszedł ci ten duży tranzystor w metalowej obudowie... ale nie jestem pewien...
Gdyby padł tranzystor mocy to iskry nie byłoby w ogóle. Pierwsza co powinien sprawdzić autor wątku to to czy nie dostała się gdzieś wilgoć, lekki upływ prądu bokiem może powodować takie efekty.

A najważniejsze jest tutaj zawsze napięcie - taki efekt dzieje się najczęściej przy niedokładnym połączeniu na stykach i słabym akumulatorze!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group