To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Mechanika - Ściągacz tulei stalowogumowych z wahacza

kiwak - 2011-07-09, 23:07
Temat postu: Ściągacz tulei stalowogumowych z wahacza
Zrobiłem sobie taki (załącznik): gwintowany pręt, podkładki, jakaś tuleja... W warsztacie samochodowym powiedzieli, że nie potrafią to musiałem sobie poradzić ;)
Też tak to robicie ?

Polonez - 2011-07-10, 00:03

i gładko poszło tym ściągaczem? czasami tak to siedzi że prędzej ściągacz się rozwali niż tulejka wyjdzie :evil:
kiwak - 2011-07-10, 17:04

Gładziutko - jakbym w masełko noż wkladal ;)
Wcześniej kombinowałem, żeby zrobić prasę z olbrzymiego imadła... Ale o dziwo imadło pękło (miał swoje lata...). A tym prętem i podkładkami delikatnie milimetr po milimetrze sobie powolutku wyszło.

Wojtaha3 - 2011-07-17, 21:50

A ja mam jeszcze inny sposób. Bierzemy duże wiertło - większe od tulejki, mniejsze od gniazda gumy i wiercimy w tulejce. Wiadomo że nie rozwiercimy tulejki tylko w pewnym momencie tulejka zblokuje się z wiertłem i zacznie kręcić się razem z nim. Wiadomo podczas obrotu stali w gumie następuje duże tarcie, przez co guma rozgrzewa się i topi. Wtedy tulejka wychodzi lekko bo guma dookoła się wytopi i po sprawie ;)
kiwak - 2011-07-19, 23:58

jest to jeden ze sposobów na wytopienie gumy oczywiście pod warunkiem, jeśli nie chcemy odzyskać gumy (aby po malowaniu jak w moim przypadku ją ponownie założyć). Można też gumę wypalić zapewne palnikiem...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group