To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Sprzęt Audio. Co kupić?

Więckoś_102 - 2011-07-26, 17:09
Temat postu: Sprzęt Audio. Co kupić?
Cześć... chce kupic sobie pierwszy zestaw do auta. Planuje kupić wzmacniacz + skrzynke basową.. ale powiem wam że jestem w tym zupełnie zielony! Mógł by mi ktoś poradzić jaki zestaw jakiej firmy jakiej mocy? peniądze hm.. myśle że wzmacniacz do 400 i skrzynka rownież. Gdzieś wyczytałem że lepiej kupić sam głośnik i oddzielnie obudowe.. Radio mam jakieś JVC na płyty xD (4x50) z tyłu jest podpięcie pod wzmacniacz (jedno czerwone jedno białe), jak by było nie takie to zawsze można zmienić;) Ktoś sie bawi w to? Dzięki z góry
herrq666 - 2011-07-26, 17:16

Jak do wzmacniacza dorzucisz 60 zł to kupuj SONY XM-ZR604, mam i powiem że jestem całkowicie zadowolony.
Fuga - 2011-07-26, 18:40

Proponuję zajrzeć tutaj na pewno coś się dowiesz http://www.strefacaraudio.pl/
:piwo:

kosiarzwlkp - 2011-08-04, 06:57
Temat postu: sprzecior
ja osobiscie bym polecal Blaupunkta z seri THA :smile: .O drzwiach nie pomyslales :smile: helix bark blue odseparowane ze zwrotnicami seria o ile pamietam 62 .Do bagaznika jak ma byc dobre bumm to cos z lanzara jak ma byc spokojnie to helix blaupunkt itp
emsi - 2011-08-05, 15:35

O maaaatko... Blaupunkt to marka coraz gorsza, miałem 2 wzmacniacze do skrzynek i oba się spaliły, czemu nikt nie wie.
Helix Dark Blue to przeżytek, mimo, że dobry zestaw.

Chcesz mieć komplet [skrzynia + wzmak] za 400 czy skrzynia za 400 i wzmak za 400?

kosiarzwlkp - 2011-08-07, 20:08

emsi napisał/a:
O maaaatko... Blaupunkt to marka coraz gorsza, miałem 2 wzmacniacze do skrzynek i oba się spaliły, czemu nikt nie wie.
Helix Dark Blue to przeżytek, mimo, że dobry zestaw.to albo jakies lewe kupowlales albo sam nie wiem co z nimi robiles kazdy wspolczesny blaupunkt ma obwod ochronny nawet jak zle podlaczysz to nie ma sie prawa spalic nic -mam 2 szt w 2 autach juz 4 rok i nic sie nie dzieje siora ma i brat i tez nic sie nie dzieje -tylko ze kupowane byly jako nowe -duzo jest wzmakow blaupunta uzywanych z serri po przejsciach pare lat temu bylo na necie kikaset poobijanych blaupunktow roznych serri he he pewno wiara to poskladala i smiga :smile:

Chcesz mieć komplet [skrzynia + wzmak] za 400 czy skrzynia za 400 i wzmak za 400?

emsi - 2011-08-08, 14:33

Blaupunkt to coraz większe kupa i nikt mi nie powie, że to jest nie wiadomo co, bo w kategorii sprzętu car audio to blaupunkt jest lepszą marką ale niestety od VoiceKraftów i innych Boschmannów.

kosiarzwlkp, wytłumaczysz mi jak można źle podłączyć wzmacniacz? Przerabiałem już tyle zestawów w moim i kumplów autach, że raczej nic źle nie podłączyłem, zwłaszcza jak coś gra, gra i nagle przestaje :wink:

I brawa dla Ciebie za wspaniale napisany post :???:

kosiarzwlkp - 2011-08-08, 22:54
Temat postu: luzik czlowieku
bo ci pikawa stanie he eh nadal nie napisales czy nowy miales ten balupunt czy uzywane bog wiec co Jak nie miales seri THA to zamilcz za te pieniadze nic wiecej ciekawego nowego nie dostanie a na poczatek mu starczy bym ci pojechal jak burej suce ale wiek juz zobowiazuje do spokoju :> niech kredyt wezmie to sobie FOCALA kupi i bedzie git :lol2: na to polk audio i bedzie git :lol2: co do podlaczenia czegokolwiek juz takie kwiaty w zyciu widzialem ze sie nie wypowiadam-glosniki podpiete na kable od lampek gwiazdkowych sklejone tasma do paczek to tak np :grin:
emsi - 2011-08-09, 08:23

Możesz pojechać sobie na ręcznym co najwyżej.
Za 4 stówy można mieć zestaw Magnata, który ostatnio "rośnie w siłę" i wypuszczają coraz lepsze produkty, a nie jakiegoś śmiesznego Blaupunkta, który najczęściej chłopaki wożą w zdezelowanych golfach i biemdabliu.

Dodge - 2011-08-09, 09:09

polecam alpine :mrgreen:
Zuh - 2012-01-26, 00:19

To może ja zadam pytanie :)
Podobno radio które ma 4x45 (rms około 20W) będzie gorzej grało od tego samego radia ale razem z wzmacniaczem 4x 20W rms. Niby końcówki radia nie wytrzymują przy większej głośności. Prawda to?
Ja u siebie w aucie raczej tak normalnie słucham muzyki mam włączone podbicie basu w radiu ale wzmacniacza nie mam. Jak jakas fajna piosenka leci w radiu daje głośniej i już tzw ch..j... mój sprzęt zaczyna charczeć.
Chciałbym wzmacniacz zamontować. Taki myśle że 4x50W. i do tego głośniki tak żeby ładny basik był (ale nie taki że szyby będą mi wylatywać). Skrzyni basowej raczej nie chce bo miejsca w bagażniku mi szkoda.

Co możecie polecić? Taki kompromis między ceną a jakością.
GŁośniki chciałbym mieć w oryginalnym miejscu. W przednich drzwiach 160mm okrągłe i z tyłu za tylnymi siedzeniami w słupkach 130mm okrągłe

Smuggler - 2012-01-26, 10:58

Zuh napisał/a:
Skrzyni basowej raczej nie chce bo miejsca w bagażniku mi szkoda.


Zawsze sobie możesz zrobić skrzynię w boku bagażnika na wymiar i litraż pod dany głośnik ;)

Jeśli miałbym polecić głośniki w przystępnej cenie to byłby to zestaw Hertz'a. Za 250 zł kupisz całkiem przyzwoity zestaw dwudrożny na przód więc nie jest tragicznie.
http://allegro.pl/hertz-d...2062073280.html

130mm przetworniki też od hertz'a powinny dać radę, jak nie to Alpine, Clarion ew. Pioneer, który ostatnio usypia zamiast grać :P

peres2911 - 2012-01-26, 11:52

Ja u sieie w aucie ma radyjko sony xplod gtx450 4x50w.Wzmaka z firmy magnqat równiez z subem tej samej firmy .Wzmak ma ok 500w a sub ok 800/250 w rms do teg głosniczki sony xplod jako gwizdki i daje to rade bo klapa się uaktywnia

[ Dodano: 2012-01-26, 11:53 ]
a Zapomniałem ddac za zestawik dałem ok 600 zł czyli dobrze tanio

Zuh - 2012-01-26, 11:57

Pewnie głupie pytanie ale czym się rożni głośnik 2 drożny od 4 drożnego albo 3 drożnego?
kosior30 - 2012-01-26, 12:05

Drożność głośnika określa ile ma pojedyńczych cewek i membran w sobie - czyli np głośnik 2-drożny ma w sobie de facto 2 głośniki - wysoko oraz niskotonowy. 3 drożny będzie miał 3 (wysoko, średnio oraz niskotonowy) itd. W teorii im większa drożność tym lepiej - w praktyce wychodzi, że najlepiej gdy każde pasma częstotliwości przenoszone są przez osobny głośnik 1-drożny.

peres2911 napisał/a:
.Wzmak ma ok 500w a sub ok 800/250 w rms


Śmieszą mnie trochę te wszystkie waty :) Po pierwsze gdyby wzmak miał naprawdę 500W, to nawet przy sprawności rzędu 80% jego pobór wynosiłby ok. 600W. To jest 50A. Przy takim poborze po godzinie grania mamy rozładowany do zera akumulator, a już po 20min zapewne ponowny rozruch silnika byłby niemożliwy. 600W to jest tyle, co połowa poboru rozrusznika. Wyobrażacie sobie nawet kilkuminutowe kręcenie rozrusznikiem? Który akumulator to wytrzyma? I który alternator naładuje potem ten akumulator?

Kolega z zespołu ma wzmacniacz lampowy Marshalla do gitary. Moc "jedyne" 100W. O dziwo, wszystkie przewody tam są grube jak palec (nie to co we wzmacniaczach samochodowych, gdzie zasilający jest grubości przewodu idącego do gniazda zapalniczki...). Mało tego - waży z dobre 30-40kg. Gdy rozkręci potencjometr na 3/10 i pierdzielnie w struny, to głowa już odlatuje od reszty ciała. Gdzie więc te 500W? :)

Smuggler - 2012-01-26, 12:09

Głośnik dwudrożny (współosiowy) ma w jednym załóżmy woofer średnio-niskotonowy i dodatkowo głośnik wysokotonowy, wygląda to w ten sposób:

--> http://p.alejka.pl/i2/p_n...0-4-ohm_0_b.jpg

trójdrożny będzie miał podobną budowę i jeden głośnik wysokotonowy więcej i tak dalej...

Może też wystąpić zestaw dwudrożny, wygląda tak jak napisałem wcześniej:
http://allegro.pl/hertz-d...2062073280.html

Oddzielnie jest woofer i głośnik wysokotonowy (tweeter).

kosior30 napisał/a:
Gdzie więc te 500W?


Na pudełku? :P Ludzie sugerują się przy kupnie wielkimi liczbami, kupują wzrokowo. Dlatego jest napisane np. WZMAK 500W a takim drobniutkim druczkiem będzie, że ma 100W RMS, co ledwo napędzi porządnego niskotonowca ;)

Xargo - 2012-01-26, 12:20

Zuh, auto to primera P11 prawda? Jeśli tak to z przodu wrzuć koniecznie http://www.powe.com.pl/pr...products_id/257 . W seryjne miejsce nie wrzucisz dobrych głośników, bo wycięcie ma specyficzny kształt i głośniki muszą mieć bardzo niski kosz.

Ja u siebie w swojej P11 z przodu mam fabryczne głośniki, z tyłu za to mam JBL GT5-963, które przez 2 lata ciągało samo radio. Od około 2 miesięcy są podłączone przez wzmacniacz Carpower HPB-602 i różnica jest KOLOSALNA. Mocno poprawiła się przestrzeń, góra stała się wyraźniejsza, a basem kopie tak jakby w bagażniku naprawdę znajdowała się spora tuba.

Jednak jeżeli miałbym projektować zestaw od zera zrobiłbym inaczej (ja bazowałem na sprzęcie ze starego samochodu). W primerze zostając przy fabrycznych miejscach montażowych najlepiej jest odpuścić sobie tył i zając się tylko przodem. Przepis powielany na wielu forach to: odpięcie tyłu, przednie drzwi obłożone matą wygłuszającą z zamontowanym dobrym wooferem lub ew. głośnikiem dwudrożnym (polecany jest zestaw http://www.ceneo.pl/958190 ) i dołożenie gwizdków w przednie słupki (http://www.ceneo.pl/1551510). Do tego wzmacniacz do głośników w drzwiach. Nie jest to jednak ekonomiczny, jednak tak na dobrą sprawę wydając coś w okolicach 100zł za głośniki nie dostaniesz nic lepszego niż fabryczny zestaw (a zestaw w primerze jest akurat całkiem niezły), więc tak na dobrą sprawę wyrzucisz tylko kasę w błoto.

Na twoim miejscu proponował bym przyoszczędzić trochę grosza i wydać ją przynajmniej na te dwudrożne JBl'e do drzwi + dystanse, a do tego załatwić sobie jakiś używany wzmacniacz ok. 2x60W - 2x70W. Już wtedy odczujesz sporą różnicę, a jak ci się spodoba to z czasem dorzucisz sobie wytłumienie do drzwi (osobiście polecam) i resztę zestawu audio, bo podstawa do rozbudowy będzie całkiem niezła

Zuh - 2012-01-27, 21:16

Xargo1, tak jest auto to P11.... Z przodu to tylko wchodzi w gre fabryczne miejsca plus gwizdki (tak to się nazywa?) w słupkach. Ja mam nadwozie hatchback więc jeżeli chodzi o tył mam miejsce jeszcze w półce bagażnika.
Aha czyli mówisz przód pod radio a tył pod wzmacniacz, dobrze rozumiem?
A tak z ciekawości, wiesz może jaką moc mają głośniki w primerze? Moc rms.

Dzięki chłopaki za wytłumaczenie co to jest głośnik 2drożny i 3drożny.... I już kolejnej rzeczy się nauczyłem :mrgreen:

Aha a wzmacniacza to raczej jak Xargo pisał będe szukał używki.... a może kupić nowy ale jakiejśmniej znanej firmy?

roomeek1 - 2015-01-03, 15:23
Temat postu: Car audio
Witam :) Chcę ożywić swoj samochód i nie wiem który dać subwoofer : http://www.mediaexpert.pl...series,id-16427 czy ten: http://www.mediaexpert.pl...bs30,id-221870. Więcej kasy nie chce pakować w nagłośnienie. Mam już dwa wzmacniacze po 1000 wat, głośniki w tylnej półce razem 500 rms. Ma ktoś te skrzynki w samochodzie ? Któraś z nich zagrałaby pod wzmacniaczem PYLE QA 4400 II - 1000w max. 2 kanały po 250wat rms.
Giemza - 2015-01-03, 18:06

ten pierwszy miał kumpel w golfie 2 i dobrze tłukło i nie miał tam jakiegoś zawalistego wzmaka a później to wsadziliśmy do malucha drugiego kumpla, skrzynia z tyłu na siedzeniu a nas 4 w środku ale była zieja i do tego wysiedzieć się nie dało :D
Ja odkupiłem od kolegi wzmaka ADS na którym jest napisane 1400W a ile ma w rmsie nie pamiętam i do tego skrzynia LTC ale mocy też Ci nie powiem i w Viki B kombiaczu gra ładnie :)
Moim zdaniem możem brać tego blaupunkta ale na twoim miejscu zerknął bym jeszcze gdzieś w jakieś opinie na forum audio czy czymś podobnym.
:twisted:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group