To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - przednie teleskopy w ETZ -na co zamienic??

Peterek - 2006-03-27, 22:20
Temat postu: przednie teleskopy w ETZ -na co zamienic??
witam! czy probowal ktos zmieniac przednie teleskopy w ETZ na upside-down y lub jakies inne niz seryjne? widzialem kiedys taka etk-e na allegro niestety nie mialem mozliwosci kontaktu ze sprzedajacym..;/ od czego ewentualnie mozna by spasowac? czy przy takiej zamianie trzeba przerabiac polki? -pzdr
eMZetkowicz - 2006-03-27, 23:53

Oj kolego :) Etka już ma upside-downy seryjnie :D :D :lol: :lol:
Odradzam takie przróbki, ew. regneracja i usprawnienie seryjnych i bedzie dobrze, ale jak chcesz to kombinuj, ja niestety nie pomogę..

petro21 - 2006-03-28, 00:20

ja jestem za eMZetkowiczem tylko reg czy usprawnienia... :lol:
maeko - 2006-03-28, 00:22

ja proponuje rozebrać na częsci stare wyczyścić pozakłądać nowe co trzeba, zalać pożądnym olejem śmigać i cieszyć się...
Xargo - 2006-03-28, 00:30

Ja niedługo bede sie przesiadał z jawoskiego zawieszenia na eMZetowskie (wg. mnie lepsze), ale widać niektórym te nie pasuje... Daj se chłopie spokuj - nalej innego oleju, ew. zregeneruj zawiachy i ciesz sie przyjemna jazda. I pomyśleć że wcale nie tak dawno ludzie komarami bez zawieszwenia jeździli :wink: :lol:
hubertbaran - 2006-03-28, 07:08

upside down zostało zastosowane w "WFM rekord" z tego co wiem kolega wyczaiłtanie zawieszenie od AF1 za 200zł;] z tym ze do WSK ławo go było wsadzić do MZbyło by już trudniej.... teraz raczej niestosuje sie taki wysokich główek ramy;]
Peterek - 2006-03-28, 14:48

hehe...nie mam pojecia jakie to bylo zawieszenie...ale poprobuje jeszcze odnalezc kolesia ktory to zmontowal i ew. dam wam znac :wink: a co myslicie o podlozeniu podkladek pod sprezyny? tak z 7-10mm i zawiasy powinny byc twardsze -pzdr
hubertbaran - 2006-03-28, 17:39

nie beda twardsze;] bo niezienisz w ten sposub charakterystyki spręzyny;]
Toma - 2006-03-28, 18:19

jeśli sie uprzesz to szukaj najlepiej tej samej średnicy lagi (fabryczne półki) , długości i skoku

jednak bardziej polecałbym doprowadzić zawiecho z Etki do używalności , sprawdż luz , wymień zimery zainewstuj w lepszy olej (polecam Motula) , jak masz dostep do frezarki/tokarki lub dobrego fachowca zrób stabilizator , po tych zabiegach bedziesz kładł winkle na kolano :lol: :lol:
a koszt nawet w przypadku zakupu nowych spręzyn i tak bedzie mniejszy aniżel adaptacja i zakup zawiecha z japońca

KrzaK - 2006-03-28, 18:33

popieram przedmowoców! Poza kwestia bezpieczeństwa wyłazi tez kwestia estetyki :D . Nie wszytsko co pasuje do japoncow i innych sprzetopw bedzie dobrze wygladalo na mz. to tak jakbys chial wmontowac maske od bmw do malucha ;p
miketof - 2006-03-29, 01:21

Ja tam widziałem malucha z maską od merca :mrgreen: wyglądał całkiem spoko :lol:

http://www.topgear.com/co...s/0169/main.jpg

Radko - 2006-03-29, 10:36

no i ktoś coś no to?? wszystko da się zrobić :mrgreen:
tomek.350 - 2006-03-29, 19:53

Poco przerabiac ideał:) 8) i tak zawiech w mz jest świtetna :twisted: wyczyścić nasmarować co trzeba i zostawić w spokoju a na pewno długo pojeżdzimy :)
Radko - 2006-03-29, 20:39

tak , ja też tak myśle, żę to chyba się mija z celem, trzeba by poszukać moto o podobnych parametrach, ale chyba lepiej jest poprawić stare niż szukać czegoś innego i tracić czas na dopasowywanie tego
Vigi - 2006-04-11, 23:09

Ja budowałem kiedyś Crossa i jako górną część ramy zastosowałem główkę część ramy (dwie rury) z Mz ts 250/1. Zawieszenie, jakie tam umieściłem pochodziło z CZ cross 125. Ale to było dużo przeróbek i zabawy w ustawianie, które i tak nie dało idealnej linii pojazdu.
Natomiast do seryjnej Mz nie ma sensu "wsadzać" innego zawieszenia.

rybson13 - 2006-04-12, 17:52

trzeba zrobic tak jak ja:) utoczyc tulejki mosiezne wbic w golenie i wsadzic dwa uszczelniacze silownikowe do hydrauliki jeden zgarniacz a drugi nie wiem jak sie nazywa :lol: ja to mam teraz kur$a sucho na tych lagach az glupio, pomysl mojego ojca ma leb do takich zabaw :wink:
luqasss - 2006-04-12, 23:22

ja bym sie bał cokolwiek w zawieszeniu zmieniac !! A jak cos bedize nie tak i przy wiekszej predkosci ..... szkoda gadasz :/ lepiej nie krakac
markus1 - 2006-04-13, 17:02

[quote="Xargo1"] pomyśleć że wcale nie tak dawno ludzie komarami bez zawieszwenia jeździli [/quote]
Teraz to by nie przeszło w Polsce ze względu na stan dróg :?

luqasss - 2006-04-21, 21:17

no dokłądnmie to tez mialem na mysli szkoda gadac jak drogi zwykłym kamieniem samoklinczujacym sie łątaja !! :/:/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group