To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usługi, części, allegro - opinie - Pomoc w wyborze części do przedniego koła ETZ 250 - help :)

czyczu - 2012-02-19, 21:40
Temat postu: Pomoc w wyborze części do przedniego koła ETZ 250 - help :)
Witam wszystkich.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze części potrzebnych do "zrobienia" przedniego koła do mojej Etki.

Zwątpiłem w zakup używanego koła przedniego w idealnym stanie, więc postanowiłem złożyć "nowe".

A więc tak:

Czy obręcz kupić stalową czy aluminiową ? Która będzie bardziej wytrzymała ?

Obręcz alu

Obręcz stalowa

I jakie szprychy do tego ? Nie mam jak zmierzyć bo moja maszynka stoi u mechanika ;/

SZPRYCHY ETZ przód tarcza163mm chrom 36szt + nypel

EWENTUALNIE PROSIŁBYM O PODANIE DOKŁADNYCH PARAMETRÓW SZPRYCHY, TAK ŻEBYM MÓGŁ ZAMÓWIĆ JE U BARTNIKA.

Chciałbym zaznaczy, że ma to być do ETZ 250 z tarczą hamulcową.

Za szybką odpowiedź będę wdzięczny, jutro chciałbym to zamówić.

PS. Piasta zostaje stara.

to-mecz-q - 2012-02-19, 22:03

czyczu napisał/a:
Czy obręcz kupić stalową czy aluminiową ? Która będzie bardziej wytrzymała ?


na korozje to aluminiowa ale na polskie dziurawe drogi to chyba jednak stalowa tak szybko się nie pognie.

a Jaką masz z tyłu? ja bym kupił taką jak z tyłu jest żeby to jakoś wyglądało.

Dodek - 2012-02-19, 22:56

stalowa tez sie pognie jak wjedziesz kołem z małym cisnieniem w dziure , jedyny jej plus to ze jest bardziej sztywna, ale duzo zalezy jak sie skreci szprychy.
ja roznicy wiekszej nie wiedze bo jakośc tych felg szału nie robi, ale polecam alu bo jc coś czuje ze ten piekny chrom po niedługim czasie zacznie złazić i pojawi sie ruda.
Alu ma taki plus ze przepolerujesz i gitara

czyczu - 2012-02-20, 17:53

A szprychy ? Jest ktoś w stanie podać mi dokładne wymiary i średnice, rodzaj gwintu itp. ?
Anonymous - 2012-02-20, 18:38

http://www.youtube.com/watch?v=3bSnrlq0ppg

Tą za 125 zł IFA alu polerowana to ja mam w nowym kole. Felga miała minimalną wadą fabryczną - trzeba szprychami zniwelować.
Możesz pobawić się w innych, oczywiście tylko aluminiowe. Bo w sklepie widziałem stalowe z tzw. chromem - mają rdzę w sklepie :D
Szprychy 163 mm - pasują idealnie.

Łożyska pasuje wymienić. Jak masz do wyboru chińskie lub naszej produkcji to bierz polskie. Trzeba sprawdzić luz w kole i na ośce.

czyczu - 2012-02-20, 23:03

Kudlaty2007 napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=3bSnrlq0ppg

Tą za 125 zł IFA alu polerowana to ja mam w nowym kole. Felga miała minimalną wadą fabryczną - trzeba szprychami zniwelować.
Możesz pobawić się w innych, oczywiście tylko aluminiowe. Bo w sklepie widziałem stalowe z tzw. chromem - mają rdzę w sklepie :D
Szprychy 163 mm - pasują idealnie.

Łożyska pasuje wymienić. Jak masz do wyboru chińskie lub naszej produkcji to bierz polskie. Trzeba sprawdzić luz w kole i na ośce.


Mitas H-06 jak u mnie :) Fajnie się na niej jeździ ;] Wiosną będę montował taką samą na tył, tylko że 3.5x18 (przód 2,75).

Dzięki za odpowiedź, więc szprychy zamówię u Bartnika (dzisiaj się mnie pytał właśnie jaka długość szprychy i nie wiedziałem ile mu powiedzieć :/, info zebrane w necie nie dawało mi 100% pewności). Łożyskom ufam tylko firmy SKF :)

kosior30 - 2012-02-22, 08:27

czyczu napisał/a:
Mitas H-06 jak u mnie Fajnie się na niej jeździ ;]


Może do kościoła i z powrotem...Parę razy już mi tak dupsko uciekło na niej, że o włos byłem od gleby. Może jakiś kijowy egzemplarz mi się trafił (rocznik niby ok, w tej chwili chyba 2 lata ma), ale dużo lepiej H03 się ima drogi (mam na przodzie). Jak nie chcesz jeździć w deszczu jak ślimak, to unikaj go. A już broń Boże domykać wydech na winklach - ziarnko piasku i gleba murowana.

mariusz10 - 2012-02-22, 20:04

czyczu, ile Bartnik bierze za szprychy i jaka jest ich jakość ?
norbertmz - 2012-02-22, 20:16

Właśnie i ja jestem zainteresowany ^^
czyczu - 2012-02-23, 18:46

U Bartnika szprycha z nyplem 2.50zł, co do jakości - nie wiem bo ich nie mam. Czytając forum widać same pozytywne opinie.
młodymz1 - 2012-02-25, 11:01

Ja kupiłem to http://mz-motor-shop.com/...mplet-1151.html i powiem że są bardzo dobre chromowane a pod chromem jest mosiądz :wink:
czyczu - 2012-03-04, 11:19

Felga już dotarła - wizualnie nie mam się do czego przyczepić ;] Zobaczymy jak sprawa będzie wyglądać przy centrowaniu.




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group