To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Renowacja/specyfikacja modeli - MuZ Silver/Red/Green Star 500 (Rotax)

bartek - 2012-04-10, 14:40
Temat postu: MuZ Silver/Red/Green Star 500 (Rotax)
Witam w tym miejscu chciałem założyć temat związany z z motocyklem MuZ 500 Silver Star/Red Star/Green Star który był produkowany od 1992r-1997r w trzech odmianach kolorystycznych. Na forum chyba nikt o tym nie pisał. Z pojazdem tym siłuje sie od dłuższego czasu. Obecnie śmigam na Hondzie NT 650 Deauville MZ poszukuję jak drugiego motocykla. Dla mnie jest to jedyny tak piękny stylistycznie pojazd spod znaku stajni MZ/MuZ (pojęcie subiektywne :grin: ) W latach produkcji wypuszczono na rynek ok 2400 sztuk.Od dłuższego czasu śledzę zagraniczne aukcje/sklepy z używanymi motocyklami. U nas lipa nic nie ma. W tej chwili jestem w trakcie negocjacji cenowych ze sprzedającym Niemcem - pojazd znajduje się w Szwajcarii. Zaproponowałem ceną powyżej 3.000E Zobaczymy czy opuści cenę, mam nadzieje że tak. Jeśli nie to zbieram siano dalej i czekam na nastęną okazję :grin: Każdy kto interesuje się tymi modelami prosze o informacje na ten temat. Oczywiście jesli ktoś posiada taki model na terenie RP proszony jest o kontakt i podzielenie sie wrażeniami.

Sławuch - 2012-04-10, 15:02

kiedyś chciałem kupić taką spod Mikołajek za 4300
szkoda ze się nie wybrałem :klnie:

vader - 2012-04-10, 15:17
Temat postu: MZ.
Znalazłem fotkę silver'a z lewej strony. Coś mi się obiło o uszy że ktoś niedaleko ma takową mz, będę węszył. :-)
wojtek.mz - 2012-04-10, 15:48

bartek, Ja jestem posiadaczem oryginalnej instrukcji obsługi (niemiecka) do SILVER STAR CLASSIC 500 :smile:
norbertmz - 2012-04-10, 15:51

http://szukaj.pl.mobile.e...pl&pageNumber=1 To jest to samo? :D
wojtek.mz - 2012-04-10, 15:53

norbertmz, Popraw link bo nie lata :!: To jest taki sam tylko z wózkiem :piwo:
bartek - 2012-04-10, 16:39

wojtek.mz napisał/a:
bartek, Ja jestem posiadaczem oryginalnej instrukcji obsługi (niemiecka) do SILVER STAR CLASSIC 500 :smile:

moze pohandlujemy?
Jesli chodzi o wersje z wozkami to tez byly ale takich nie szukam. Jak ktos bedzie chcial u nas w kraju sprzedac czekam na info.Pzdr!

GIXXER - 2012-04-10, 17:43
Temat postu: Silverstar
MOj znajomy ma dwa Silverstar'y i tez negocjuje z nim ale nie chce sprzedac dziadzina;)
bartek - 2015-01-06, 20:25

I co ktoś coś wie o Silver Starach w PL? Może ktoś kupił? Chętnie odwiedzę w celu pomacania :grin: Przyznam się szczerze że cały czas poluję na ten model ale fundusze mi chwilowo odpłynęły na inne motocykle. Jak ktoś ma literaturę nt. tych modeli chętnie kupię. Kiedyś jeszcze będzie moja :grin:
Znalazłem rodzynka: http://kleinanzeigen.ebay...0102?ref=search
Od założenia w/w wątku ktos wstawił kiepski jakościowo film na YT z tym modelem: https://www.youtube.com/watch?v=ZCrbeRgNjak ale słychać pracę silnika - piękny duży singiel

Marcin W. - 2015-01-06, 20:40

MZ SILVER STAR https://www.youtube.com/watch?v=sUCnQmcwQ8E ciekawa wersja jeśli chodzi o MZ :piwo:
bartek - 2015-10-12, 23:33

Gdzieś na forum (stary układ) był art. poświęcony zestawieniu dwóch motocykli MuZ Silver Star 500 i Yamahy SR 500 - nie mogę tego odnaleźć. Ktoś coś pamięta? Było zdjecie z dwoma motocyklami i kierowcami. Art. chyba z pracy zagranicznej (Niemcy?)
lukaszdd1 - 2015-10-13, 11:50

Mz MUZ tak naprawdę mało mają już z MZ. Silnik austriacki, cały osprzęt: hamulce, manetki, przełączniki, itd. włoskie, jedyne co zostało niemieckie to chyba rama z błotnikami. Moim zdaniem konstrukcja słabo dopracowana, silnik na siłę wciśnięty w ramę, rama jak na taką moc wydaje się wiotka, rozstaw kół dość wąski, pierwsze modele z wahaczem takim jak w 251. Poza tym motocykl całkiem ładny :)
bartek - 2015-10-13, 15:41

lukaszdd1 napisał/a:
Mz MUZ tak naprawdę mało mają już z MZ. Silnik austriacki, cały osprzęt (hamulce, manetki, przełączniki, itd.) włoski, jedyne co zostało niemieckie to chyba rama z błotnikami. Moim zdaniem konstrukcja słabo dopracowana, silnik na siłę wciśnięty w ramę, rama jak na taką moc wydaje się wiotka, rozstaw kół dość wąski, pierwsze modele z wahaczem takim jak w 251. Poza tym motocykl całkiem ładny :)

Trzeba było by pojeździć żeby cosik powiedzieć. Ktoś narzekał że wizualnie zbyt mały zbiornik itp. Motocykl ma opony raczej nie przystosowane do wyścigów i zejścia na kolano w winklach. Ale wówczas uważam ze był hitem. W zestawieniu z SR 500 w art. o którym pisałem bił japończyka praktycznie na każdym polu. Czy silnik za duży - nie wiem ale nie słyszałem o pękaniach ramy (co często miało miejsce np. w Junakach) i nie sądzę że jest przewymiarowany. Na tle motocykli dwusuwowych na pewno jest bardziej "napakowany" Mi osobiście bardzo bardzo się podoba ten model niestety ceny są wysokie ale zachowane egzemplarze też są w dobrej kondycji - przynajmniej wizualnie.

lukaszdd1 - 2015-10-13, 16:31

Mi też się podoba, zwłaszcza z czeskim wózkiem velorex, ale uważam że zbyt dużo w nim różnych marek. Motocykle z ,,epoki" miały to do siebie, że praktycznie wszystko pochodziło z jednej fabryki i dlatego wszędzie można było spotkać odpowiednie sygnatury.
grajko91 - 2015-10-13, 17:17

Mimo tego, że ma kila elementów z mz to niczym jej nie przypomina. ja już bym takiej wydumki nigdy nie kupił :smile:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group