To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - Sprzęgło MZ TS 150

MaciekM - 2012-08-28, 08:14
Temat postu: Sprzęgło MZ TS 150
Witam,

Po konsultacjach na forum udało mi się wydłubać kosz sprzęgłowy w celu wymiany sprężyny kopniaka. Niestety po wyjęciu okazało się że wewnętrzna strona kosza jest uszkodzona - tak więc do wymiany. Moje pytanie jednak dotyczy podkładek, talerzyków które są pod koszem sprzęgłowym - jakby na samym dnie. Mianowicie jak wymowałem kosz to wyszła też sprężynka, metalowy o ring, ale nie wiem jak go na powrót zamontować. Czy on otacza te "talerzyki"?

Drugie pytanko to z jaką silą dokręcić srubę trzymającą kosz sprzęgłowy? Czy jest jakaś zasada typu "dokręcić do oporu i poluzować o obrót?"

Ostatnie pytanie : jak duży luz może mieć łańcuszek sprzęgłowy żeby jeszcze parę tysięcy pochodził?

Pozdrawiam
Maciek

ETZPOWER94 - 2012-08-28, 09:32

MaciekM napisał/a:
Drugie pytanko to z jaką silą dokręcić srubę trzymającą kosz sprzęgłowy? Czy jest jakaś zasada typu "dokręcić do oporu i poluzować o obrót?"

Tak dokrecona śruba odkreciła by sie od razu, nakretke kosza dokreamy momentem 75nm

MaciekM - 2012-08-28, 09:52

ETZPOWER94 napisał/a:
MaciekM napisał/a:
Drugie pytanko to z jaką silą dokręcić srubę trzymającą kosz sprzęgłowy? Czy jest jakaś zasada typu "dokręcić do oporu i poluzować o obrót?"

Tak dokrecona śruba odkreciła by sie od razu, nakretke kosza dokreamy momentem 75nm


U mnie była kompletnie luźna dlatego zapewnie kosz sprzęglowy jest teraz w opłakanym stanie...

[ Dodano: 2012-08-30, 14:09 ]
ETZPOWER94 napisał/a:
MaciekM napisał/a:
Drugie pytanko to z jaką silą dokręcić srubę trzymającą kosz sprzęgłowy? Czy jest jakaś zasada typu "dokręcić do oporu i poluzować o obrót?"

Tak dokrecona śruba odkreciła by sie od razu, nakretke kosza dokreamy momentem 75nm



Sprzęgło złożone, działa, kopniak również, wygląda że wszystko będzie ok. Dziękuję za porady, bardzo się przydały.

Teraz szukam miejsc gdzie silnik może brać lewe powietrze!

Nicolas905 - 2024-03-08, 14:40

Odkopie temat mianowicie panowie gdzie można kupić podkładki kosza sprzęgła do MZ TS 125 ??
mar09 - 2024-03-10, 10:46

Możesz je zakupić u mnie, patrz link w stopce :wink:
danek1 - 2024-03-10, 11:03

Witam
Akurat jeśli temat sprzęgła MZ ts 125/150 ,mam pytanie czy to sprzęgło da się zamontować do silnika etz 150? I czy będzie działać normalnie? Same kosze są chyba te same tylko inny docisk i zabierak więc chyba o dekiel od wewnątrz nie powinno ocierać.

ETZ_PRORIDER - 2024-03-10, 11:07

Były już tematy związane z montażem sprzęgła z TS do ETZ i pasuje to zamiennie.
Wolf - 2024-03-10, 11:10

Tak, pasuję to sprzęgło do ETZ. Tylko sprawdź jak z dozowalnością bo u mnie było bardzo 0-1 prawdopodobnie od zastosowania grubszych podkładek pod sprężyny. Było to ponad 10 lat temu i i jak pojawiły się dobre sprężyny talerzowe, przekładki i tarczę to wróciłem do oryginalnego rozwiązania.
Nicolas905 - 2024-03-10, 20:30

Jest taka możliwość że po wymianie wszystkich łożysk i ponownym montażu koszyka sprzęgła podkładki pod koszem są zbędne? Po montażu kosza zębatki oraz łańcucha wszystko jest pięknie na równo a z podkładkami kosz jest trochę wyżej niż zębatka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group