To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usługi, części, allegro - opinie - Oryginalne części MZ, WSK Romet , Komar, Simson, Jawka, Jawa

hektor - 2012-10-11, 19:26
Temat postu: Oryginalne części MZ, WSK Romet , Komar, Simson, Jawka, Jawa
kosior30 // TEMAT NIEAKTUALNY!!!


Panowie ostatnio kupiłem sobie tłok oryginalny do Etki. Po konsultacji z gościem wyszło na JAW (jakie to brzydkie słowo :lol: ) że ma on tego ustrojstwa więcej. Pogadałem, popisałem i z tego co mówi to "zna wartość" tych części i żąda za nie mniej więcej dwukrotność ceny za którą można kupić chińską podróbę.


Po zapytaniu czy ma więcej oryginalnych gratów odpisał:

"Przez tą chwilkę rozmowy, zapytał Pan o stożek, na pewno mam jeszcze kilka sztuk.
Natomiast jeśli chodzi o części do MZ, to mam tego sporo w zasadzie do wszystkich modeli. Jest mi trudno wymienić części które posiadam, łatwiej odpisać na zapytanie o jakieś części bo wtedy wiem czego mam szukać.
Jeśli chodzi o części do EM250 to mam: stożki, całe kpl. sprzęgła, wały korbowe, korbowody, tłoki, cylindry nominalne, głowice, części skrzyni biegów, duże koła przekładni, zębatki zdawcze, łańcuchy, gumy zawieszenia, gumy łańcucha, osłony zębatki tył, stacyjki, lampy. Mam jeszcze jedno kompletne przednie zawieszenie lagi i półki, siedzenie, wirniki 6 i 12 voltowe, platynki, lusterka.
Na pewno wszystkiego nie wymieniłem do innych modeli MZ tez jest sporo. Mam też części do innych starych motocykli, WSK, Romet , Komar, Simson, Jawka, Jawa. Ja niestety nie udzielam się na żadnym forum, brak czasu, ale chętnie nawiążę współpracę handlową, i nie tylko bo na co dzień jestem mechanikiem motocyklowy, więc również coś doradzę w kwestii mechanicznej.
Jest jeden mały problem logistyczny, cały magazyn części mam w Warszawie. Obecnie mieszkam w Olsztynie, ale średnio co 3 tygodnie jadę po części. Po prostu jak uzbiera się jakaś lista wtedy jadę. Nie mogę zwieźć tu wszystkiego, bo po prostu nie mam gdzie tego wszystkiego tutaj bezpiecznie trzymać.
Jeśli chodzi o ceny, to mam świadomość wartości części, ale jak zawsze można się dogadać. Zapewniam w 100% że wszystkie części które posiadam są nowe fabryczne DDR , pochodzą ze starych zapasów. "


Jeśli jest więc ktoś czymś na prawdę zainteresowany to weźcie napiszcie w tym temacie. Jak się uzbiera trochę tego to się do gościa napisze i zapyta co i jak.

[ Dodano: 2012-10-11, 19:28 ]
Myślę że lepiej będzie jak się wypisze wszystko na jedną liste i wyśle zapytanie niż pytać każdy z osobna bo gościu jak mi wcześniej powiedział "nie ma zbytnio czasu".

kosior30 - 2012-10-11, 23:52

Najlepiej by było, jakby się ten gościu odezwał, gdy będzie w Wawie, a ja bym podjechał i oglądnął ten jego amelinowy magazyn :mrgreen:
barex - 2012-10-11, 23:59

Tłok do rometa charta nominał
dex - 2012-10-12, 10:01

Kosior, też o tym pomyślałem.
Mieszkam w Wawie, więc gdziekolwiek ten magazyn by się nie znajdował, mam stosunkowo blisko. Żaden problem się z gościem umówić.
W sumie, to mógłbym być łącznikiem w razie potrzeby, przy załatwianiu transakcji.
Byłoby to chyba dla wielu wygodne rozwiązanie, a i pewność sprawdzenia i odebrania odpowiedniej części większa.
Sam bym kupił cylek z gratami do toffika, jeśli nie wyjedzie z kosmiczną ceną.
Pewnie kilku części do Sima też bym potrzebował (wał, cylinder z gratami, stojan pod elektronik).

grajko91 - 2012-10-12, 10:12

hektor, Daj namiar na gościa!!! :piwo:

[ Dodano: 2012-10-12, 10:14 ]
hektor napisał/a:
Obecnie mieszkam w Olsztynie
chodzi o Olsztyn w Warmińsko-Mazurskim??
wadmed - 2012-10-12, 10:31

kosior30 napisał/a:
Najlepiej by było, jakby się ten gościu odezwał, gdy będzie w Wawie, a ja bym podjechał i oglądnął ten jego amelinowy magazyn :mrgreen:

No to jest nas dwóch

to-mecz-q - 2012-10-12, 11:11

na chwile obecną potrzebował bym komplet wał, cylinder tłok. Ale pewnie więcej rzeczy się znajdzie jak rozbiorę silnik. Kwestia tylko czy to DDR czy "ddr" no i oczywiście ceny:) ale wstępnie bym wziął ten wał i tłok z cylindrem.
jaroquest - 2012-10-12, 12:08

Jezeli to nie jest jakas sciema to przydaly by mi sie lusterka, ale nie chce mi sie zabardzo w to wszystko wierzyc, naciagaczy jest pełno.
grajko91 - 2012-10-12, 13:33

Ja bym wziął tłok. Dostanę namiar to chętnie z gościem pogadam osobiście po niedzieli :piwo:
sIaj - 2012-10-12, 19:41

O to zobaczymy czy na to pójdzie czy to jakaś ściema. Mi pasują części silnikowe do ES 250/2.
grajko91 - 2012-10-12, 20:28

Myślę że to nie jest jakiś wałek skoro hektor, kupił od niego tłok i rzeczywiście był oryginalny
hektor - 2012-10-13, 13:24

Właśnie poszło grupowe pytanie. Ciekawe kiedy odpisze...

dex, ten toffik to na jakich podzespołach jest, bo nie w temacie jestem :D

Xargo - 2012-10-13, 13:27

hektor, tutaj masz wszystko:
http://forum.mz-klub.pl/v...ghlight=#129011

Stawaisz flaszkę :wink: :twisted: :cool:

hektor - 2012-10-13, 13:34

Xargo1, Ty byś tylko pił, i pił :evil: :lol: browarek
Xargo - 2012-10-13, 13:41

Nie będę Ci przypominał kto za mną chodził w zeszłą sobotę i w kółko powtarzał "muszę się napić z moderatorem" :lol: :wink:
hektor - 2012-10-13, 15:14

:mrgreen: wiesz... "plecy" sobie robię, ale cichooo... żeby nikt nie słyszał :twisted: :lol: :spam:
Dodek - 2012-10-13, 22:07

tłumik mi załatw, tłumik!!! :mrgreen:
hektor - 2012-10-14, 03:12

Pierwiej co, to ja tłumuk dla siebie chcę załatwić :twisted: :P
Huberto - 2012-10-14, 03:55

Ciekawe czy ma browary z demobilu??? Chętnie bym się napił <mniam> :D
mati98765q - 2012-10-14, 13:50

Taki trochę OT:

Dlaczego tak bardzo poszukiwane są tłumiki DDR?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group