To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Technika jazdy - Smutna sprawa...-wypadki na drogach, poczytaj ku przestrodze

marekx55 - 2014-08-28, 16:59

http://www.expressilustro...t.html?cookie=1
Znajomy z pracy, doświadczony motocyklista. Jechał do warszawy do rodziny przezimować motocykl. Wyprzedzał najpierw dwa samochody z lewej i nie wiadomo dlaczego wyprzedzał traktor z prawej.

DAAD - 2014-08-28, 17:05

Doświadczony motocyklista z prawej by nie wyprzedzał.
Reich - 2014-08-28, 17:47

No nieźle, jeszcze trafił w traktorzystę po piwku...
marekx55 - 2014-08-28, 18:21

Daad on był w twoim wieku. Nie znasz go. Nie wiadomo jak to dokladnie było. Wiem że najpierw wyprzedzał samochody z lewej. I coś musiało być że podjął tą tragiczną w skutkach decyzję. Może coś jechało z naprzeciwka albo traktorzysta brał łuk do wjazdu na pole.
Matfiej - 2014-08-28, 18:31

marekx55 napisał/a:
Nie wiadomo jak to dokladnie było.


O tym samym pomyślałem. Po cholerę miał wyprzedzić 2 samochody zgodnie z przepisami, a traktor prawym pasem? Na pewno coś musiało się stać, że podjął taką, a nie inną decyzję. Niestety skończyła się tragicznie, i pewnie nigdy nie dowiemy się dlaczego.

I sprawa podstawowa, na pewno nie w głowie 60-letniemu facetowi jest jeździć slalomem i wyprzedzać gdzie popadnie.

DAAD - 2014-08-28, 18:49

marekx55 napisał/a:
Daad on był w twoim wieku. Nie znasz go. .


Oczywiście, że Go nie znam. Wiek rzeczywiście podobny, jestem o rok starszy. Ale nigdy nie powiem, że jestem doświadczony. Brać motocyklową spotykam na co dzień, widzę jak czasami zachowują się na drodze. Niestety jazda na motocyklu nie znosi błędów, jak mówią na wschodzie "nie ma przebacz".
Oczywiście smutny wypadek, ale nie ostatni.

Veteran - 2014-08-28, 21:25

czochu napisał/a:

...kuźwa a mówią kierowcą ciężarówek żeby odśnieżali i zwalali wode oraz lud z naczep, przed odjazdem w trase :klnie:


Racja! Ale to są ci, którzy nie mieli okazji przyhamować, wjeżdżając na drogę główną. :lol2:

Myślę, że temat zawsze aktualny.

TheMaciej - 2014-08-30, 10:45

Czemu wyprzedał traktor z prawej strony dość proste do wyjaśnienia jest - jak jedziesz traktorem i chcesz skręcić w prawo na pole to robisz łuk jak tirem - dojazd do środka jezdni i poooo łuuuukuuuuuu. Gość zobaczył że z prawej traktora sporo miejsca a z lewej zero, to poleciał prawą stroną prosto w skręcający ciągnik.
Veteran - 2014-08-30, 15:15

TheMaciej napisał/a:
Czemu wyprzedał traktor z prawej strony dość proste do wyjaśnienia jest - jak jedziesz traktorem i chcesz skręcić w prawo na pole to robisz łuk jak tirem - dojazd do środka jezdni i poooo łuuuukuuuuuu. Gość zobaczył że z prawej traktora sporo miejsca a z lewej zero, to poleciał prawą stroną prosto w skręcający ciągnik.



A marekx55, to niby o czym pisze?

DAAD, a na Śląsku mówi się "co by"... nie było na mnie, "co by"... się nie narobić.
A przyjęło się w całym kraju. Kiedyś, jak ktoś użył zwrotu "z lewej (prawej) mańki", to już wiadomo skąd jest. Teraz w całej Polsce się przyjęło. :lol2:

Ktoś pierdyknie błędnym zwrotem, np. "przegazować" i już cała Polska tak mówi. Niedługo pewnie zamiast przyhamować, będzie się mówiło "przehamować". Nie rozumiem, dlaczego trudno jest zapamiętać poprawne zwroty?
Ostatnio furorę robi słowo "mocno". Wyparło ono w 90% słowo "bardzo".
Mało tego, już zaczyna furorę robić słowo "silnie". Od razu mi się przypomina komedia "Sami swoi". Ale oni mieli "wykształcenie" kresowe!
Normalnie wtórny analfabetyzm się szerzy, ale co tam... ważne, że ludek potrafi liczyć.

Jakiś minister chcąc być nietuzinkowym, używa słowa "poniektóry", "wybiórczo", "po części", "na jesieni", "we środę, we czwartek" itd itd. no i zaraz wszyscy podłapują to słowo, bo skoro tak wysoko postawiony człowiek używa takich zwrotów, to pewnie wie co mówi. :lol2:

To tak "ku przestrodze"! :dziadek:

Ps. to nie do Ciebie DAAD :wink:

DAAD - 2014-09-25, 17:59

Veteran napisał/a:


Ps. to nie do Ciebie DAAD :wink:


A nawet gdyby było do mnie, może się przydać (tak na zaś).

Ja staram się pisać po polsku i jeździć na motocyklu jak cywilizowany człowiek.
Ale ja już nie muszę zachwycać i szokować gawiedzi. W pewnym wieku to samo przechodzi.

wojtek.mz - 2014-09-25, 20:47

DAAD napisał/a:
Ja staram się pisać po polsku
:piwo:
DAAD - 2014-09-25, 21:21

Dziękuję.
Niestety erę alkoholu dawno mam już za sobą, obecnie wolę remontować MZ-tkę.

Luken66 - 2015-05-21, 09:23
Temat postu: Ku przestrodze
http://www.fakt.pl/wydarz...uly,546548.html
arsene - 2015-05-21, 17:31

Może będę mało popularny ale selekcja naturalna. Głąby. Szkoda ich rodzin.
Reich - 2015-05-21, 18:31

No proszę, a myślałem że idiotyzm u mnie mieszka. Parę lat temu identyczna sytuacja była u mnie.
kadetm-780 - 2015-05-21, 18:41

Reich, nie tylko u ciebie-trzy lata temu u mnie w okolicy dzieci się w to bawiły na skuterach, ale obyło się chyba bez ofiar śmiertelnych.
Seba_830 - 2015-05-21, 20:17

Pomysł najgłupszy jaki słyszałem ale dziwne jest że mzety nie zbyt rozwalone, a szczególnie 251.
kadetm-780 - 2015-05-21, 21:28

251 wygląda jakby była po małym szlifie.
Seba_830 - 2015-05-21, 22:33

Dokładnie, a powinny być przynajmniej lagi zgięte a tu nic


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group