To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Narzędzia, sprzęt warsztatowy, chemia - Jak korzystać z suwmiarki

motomaciey - 2013-03-11, 00:32
Temat postu: Jak korzystać z suwmiarki
Niby dla większości kwestia oczywista ale niektórym sprawia to problem więc zamieszczam tego oto przydatnego gif'a ↓

Zuh - 2013-03-11, 08:43

Pewnie będzie, że się czepiam i w ogóle.
Jak ktoś zapyta się o jakąś pierdołe to wielu ludzi odsyła do googli.
motomaciey, pilnujesz żeby forum nie było zaśmiecane, a teraz sam to robisz. To nie jest forum na takie tematy a tym bardziej na przyklejanie takich tematów.
To takie moje przemyślenia :piwo:

borgi - 2013-03-11, 10:33

Ale suwmiarką mierzy się na końcach szczęk a nie w środku ;-)
Xargo - 2013-03-11, 10:45

borgi, zmierz mi średnicę zewnętrzną gwintu śruby przy pomocy końców szczęk. Życzę powodzenia ;)
grajko91 - 2013-03-11, 10:50

borgi napisał/a:
Ale suwmiarką mierzy się na końcach szczęk a nie w środku ;-)
chyba na początku :razz:
motomaciey - 2013-03-11, 11:22

Zuh, czepiasz się.
Zuh - 2013-03-11, 14:10

motomaciey, wiem i przepraszam :piwo: i decyzja czy go zostawić czy usunąć pozostawiam Tobie.... oczywiście chodzi o post ;)

borgi, suwmiarką mierzy się właśnie tak jak jest pokazane na gifie.
Końcówki szczęk są zaostrzone po to aby można było zmierzyć miejsca trudno dostępne. Jeżeli "normalna" szerokość szczęki nie wejdzie mam tak gdzie chcemy ( troche dziwnie to zabrzmiało :) ) to wtedy używa się zaostrzonych części szczęk. Przykład jaki mi przychodzi do głowy to zmierzenie średnicy rowka pod pierścień zabezpieczający (segera).

Xargo1, da się przykładając szczęki delikatnie pod kątem ale po co się męczyć jak można zrobić to po bożemu.

borgi - 2013-03-11, 16:07

Xargo1 napisał/a:
borgi, zmierz mi średnicę zewnętrzną gwintu śruby przy pomocy końców szczęk. Życzę powodzenia ;)


Ale osso chozzi? :roll:

To do mnie przemawia :piwo:
Zuh napisał/a:
borgi, suwmiarką mierzy się właśnie tak jak jest pokazane na gifie.
Końcówki szczęk są zaostrzone po to aby można było zmierzyć miejsca trudno dostępne. Jeżeli "normalna" szerokość szczęki nie wejdzie mam tak gdzie chcemy ( troche dziwnie to zabrzmiało :) ) to wtedy używa się zaostrzonych części szczęk. Przykład jaki mi przychodzi do głowy to zmierzenie średnicy rowka pod pierścień zabezpieczający (segera).

Hvil - 2013-03-11, 19:58

Macieju bardzo przydatny uważam ten temat, ja umiem używać ale kiedyś kiedyś bardzo pilnie słuchałem mojego pierwszego wykładu od ojca jak tego używać. Młodziutki byłem :mrgreen: :mrgreen:
rastuch - 2013-03-11, 22:27

Teraz to wiara na elektronicznych leci :wink:
Swoją droga ja działam na starej i wg mnie jest dokładniejsza :razz:

Krycha - 2013-03-11, 22:46

Kod:
Jak korzystać z
fusmiarki :mrgreen: :DD

tipowg - 2015-07-19, 00:30

Temat stary ale dorzucę od siebie.
Dopiero ojciec nauczył mnie posługiwać się suwmiarką.
On jest starej daty i ma takie doświadczenie że cylinder, pierścień czy tłok nią zmierzy z dokładnością mikrometra.

Post przydatny i powinien zostać bo sam chętnie bym do niego wracał w chwilach zwątpienia :)


Na codzień używam takich z czasów PRL, kurde co by nie powiedział są dokładne, precyzyjne.

Miałem w reku kilka elektronicznych. Niech i h... strzeli. Każdy pomiar inny wynik. Wtedy wyciągam swoją PRL zaimanioną ojcu i wiem wszystko.

wojtek.mz - 2015-07-19, 00:41

tipowg napisał/a:
Dopiero ojciec nauczył mnie posługiwać się suwmiarką.
tipowg napisał/a:
Post przydatny i powinien zostać bo sam chętnie bym do niego wracał w chwilach zwątpienia :)

KOLEGO dawaj szczegóły.

tipowg - 2015-07-19, 01:06

Ojciec potrafi posłużyć się suwmiarką zamiast mikrometra.
Sam dzisiaj robiłem silnik od ogara 200 i używałem suwmiarki i miałem zagwozdkę czy dobrze odczytałem.
W dzisiejszych czasach ludzie nie potrafią już robić najprostszych rzeczy nie tak jak kiedyś kiedy samemu robiło się np. remont silnika.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group