To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - Jak macie zalozone bagazniki boczne

Bartas - 2006-06-09, 18:04
Temat postu: Jak macie zalozone bagazniki boczne
Mam takie bagazniki:
http://moto.allegro.pl/sh...?item=107961460
Dotarly wlasnie dzisiaj i mam zamiar je zamocowac. Jeden uchwyt sie zalozy do gornego mocowania amortyzatora. A jak drugi uchwyt? Nawiercic uchwyt pasazera i przykrecic do niego? Jaka jest wytrzymalosc takiego typu zamocowania? A moze jakis inny patent?

X-Man - 2006-06-09, 18:13

A jak byś zagiął to mocowanie pod kątem 90 stopni i przykręcił śrubą mocującą kanapę ? ja tak miałem zrobiony poprzedni bagażnik ale to było wieśniacko pospawane tak na szybko bo oryginalne mocowanie było urwane teraz mam prawy stelaż/bagażnik pod pneumata a lewego cały czas szukam...
Bartas - 2006-06-09, 18:19

Ja mam te co na foto + 2 szt pneumata, jeden sprawny, a drugi bez mocowan- trza dospawac

[ Dodano: 2006-06-09, 18:20 ]
to bagaznik ma sie trzymac tylko na tych gornych? a od dolu nie ma co mocowac? za duzo sie nie upakuje bo sie bedzie wyginal :/

X-Man - 2006-06-09, 18:31

Bartas napisał/a:
Ja mam te co na foto + 2 szt pneumata, jeden sprawny, a drugi bez mocowan- trza dospawac

[ Dodano: 2006-06-09, 18:20 ]
to bagaznik ma sie trzymac tylko na tych gornych? a od dolu nie ma co mocowac? za duzo sie nie upakuje bo sie bedzie wyginal :/


Możesz mi podesłac zdjęcie takiego pneumata ? Znaczy masz stelaż czy kufer ?

Te bagażniki ze zdjęć przykręcasz w 2 miejscach u góry i z boku powinieneś mieć jeszce taki płaskownik który idzie do stopki pasażera. Ja tak mam i jest git ostatnio wiozłem na tym silnik od WSKi 125 i trochę innych rzeczy ponad 100km i sie trzyma. Dirób płaskownik i będzie dobrze.

Bartas - 2006-06-09, 18:35

aha, oki, mam kufer pneumata, troszke popekany gdzieniegdzie, ale jest sprawny (poza zamkiem- musze dokupic), a drugi stelaz byl uzywany pod centralny kufer ( stelaz pneumata) i dlatego ma inne mocowania i trza dorobic, zdj z kufrem i bez sa tu: http://www.bikepics.com/members/bartekszam/
tylko wybierz 251 a nie 150 i poszukaj gdzies tam ;-) w razie co moge dac lepsze foty na maila

Majster Joseph - 2006-06-09, 18:35

Synek. Jo zech go przywiązoł sznurkiem ale Helga (bardzo szwarna dziącha) kązała mi go sciągnąć bo ja w żić uwieroł. nie dziękuj za pomoc.
X-Man - 2006-06-09, 18:40

Admin daj trollowi bana.

[ Dodano: 2006-06-09, 18:45 ]
Bartas napisał/a:
aha, oki, mam kufer pneumata, troszke popekany gdzieniegdzie, ale jest sprawny (poza zamkiem- musze dokupic), a drugi stelaz byl uzywany pod centralny kufer ( stelaz pneumata) i dlatego ma inne mocowania i trza dorobic, zdj z kufrem i bez sa tu: http://www.bikepics.com/members/bartekszam/
tylko wybierz 251 a nie 150 i poszukaj gdzies tam ;-) w razie co moge dac lepsze foty na maila


Ok widze to prawie taki jak mój tylko ja mam jescze ten płaskownik do podnóżka pasażera. czyli połamany masz ten lewy którego szukam ;/

Przy okazji masz ładny tłumik, oryginał ? Cholera szukam od paru miesięcy żeby mojego szrota wymienić i za cholerę nie mogę znaleźć a jak był motobazar w Poznaniu to akurat miałem zajęcia na uczelni ;/ Nie znasz kogos kto chciałby sprzedać ?

Bartas - 2006-06-09, 18:58

Odnosnie tlumika to jest to oryginal, jest troszke zarysowany, ale nie widac tego zbytnio. polysk prawidlowy, jak uda mi sie wytargac pewna 251 to ten tlumik sprzedam i wezme nowy z tej drugiej, ale narazie czekam na odp sprzedajacego :mrgreen: Tamten stelaz nie jest polamany, ale wykorzystam go na stelaz pod kufer centralny i tam powedruje pneumat, a te boczne co w linku zostana u mnie PS jakies 2 mies temu sprzedalem komplet stelazy pod pneumat ;-)
X-Man - 2006-06-09, 19:08

Bartas napisał/a:
Odnosnie tlumika to jest to oryginal, jest troszke zarysowany, ale nie widac tego zbytnio. polysk prawidlowy, jak uda mi sie wytargac pewna 251 to ten tlumik sprzedam i wezme nowy z tej drugiej, ale narazie czekam na odp sprzedajacego :mrgreen: Tamten stelaz nie jest polamany, ale wykorzystam go na stelaz pod kufer centralny i tam powedruje pneumat, a te boczne co w linku zostana u mnie PS jakies 2 mies temu sprzedalem komplet stelazy pod pneumat ;-)



Fuck ! Teraz mi to mówisz ???? Pamiętaj o mnie jak będziesz sprzedawał ten wydech bo mój to prawdziwa tragedia powgniatany, spawany a na koniec pomalowany czarnym sprejem a w środku chyba pusty bo ma taki metaliczny odgłos... Co do ceny to sie na pewno dogadamy.

A wracając do stelaży to jak ty chcesz boczny wykorzystać do centralnego kufra ????
to może ja ci dam ten mój prawy stary i nad nim sie będziesz pastwił a tego dobrego mi sprzedasz ?

Bartas - 2006-06-09, 21:15

zobacz, tutaj na zdj:
http://img418.imageshack....im0007412dr.jpg
to moj skromny zestaw podrozny ;-) mam jeszcze stelaz pneumata przy moto, a to zardzewiale cos to jest tez stelaz boczny pneumata, ale ma odciete oryg mocowania i dospawane uchyty i dzieki temu pelnil role stelaza pod kufer centralny. Byl zalozony w ETZ 250, pozycja kufra lezaca. PS Za kufer i stelaz dalem 2 piwa :mrgreen:

William - 2006-06-09, 23:30

Ja boczne bagażniki do MZ 150 założyłem od Simson'a.
Wystarczyło lekko przerobić i pasują jak fabryczne! :)

Allu - 2006-06-09, 23:33

A ja mam to tak zamontowane : http://www.bikepics.com/pictures/580838/ :mrgreen:
Jak-44 (joker) - 2006-06-10, 13:44

Bartas, ... miałem kiedys ten sam pronblem poszukałem fotek w internecie i wiem ze
musze dorobic i lekko przerobic płaskowniki do stelazy i bedzie oki jak bedziesz u mnie po lampe to ci pokaze odrazu jak to wymysliłem u siebie ;-)

krzych_mz150 - 2006-06-10, 21:15

hehe ja mam oryginalny kufer pneumanta 32s i stelaż do niego chyba samoróbajeśli ktoś chce to mogę podesłać foto i jednego i drugiego. obecnie mam ten stelaż założony jako bagażnik centalny ale jeszcze nie jest przymocowany żeby można było nim jeździć ;-)
Bartas - 2006-06-10, 21:33

o daj foto na maila to zobacze jak masz dostosowany pod centralke :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-10, 22:20 ]
krzych mz150, a nie chcesz sprzedac tego kufra :mrgreen:

intr - 2006-06-11, 19:03

Ja przerobiłem na potrzeby mojej etki stelaże od TS'y. Umocowałem je w 3 miejscach. Lewy za podnóżek pasażera, śrubę mocującą oparcie tylne i śrubę mocującą siedzenie, natomiast prawy za podnóżek pasażera, do jednego wolnych otworów w ramie obok amortyzatora (są tam trzy z czego dwa wolne) i śrubę mocującą siedzenie. Mam zdjęcie tylko lewego, ale niedługo postaram się zrobić zdjęcie drugiego.

http://hoth.amu.edu.pl/~intr/mz.jpg

krzych_mz150 - 2006-06-11, 19:43

Bartas, narazie na centalke to mam do normalnego stelaża boczne dospawane rury żeby wsunąć je w rame, ale to się napewo zmieni, bo takie mocowanie jest niepraktyczne. jak zrobie foty to wyśle. sam mam chrapke na drugi kufer :-)
Bartas - 2006-06-11, 19:43

no trudno, szukam dalej :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-13, 17:22 ]
Wracajac do stelazy- dzisiaj zrobilem sobie wstepnie stelaz pod pneumata, ale w mocowaniu centrlnym.
Tu sa foty:
http://img222.imageshack....im0007620mh.jpg
http://img158.imageshack....im0007649ib.jpg
Stelaz wymaga jeszcze dopracowania, np trzeba uciac rurki, ktore za daleko wystaja no i dospawac jeszcze 2 mocowania, bo narazie trzyma sie tylko i wylacznie na tych 2 cienkich rurkach. PS nie jechac po mnie za dziury w pneumacie :roll: bo nie ja je zrobilem a kufer za 2 browce wytargalem :mrgreen:

krzych_mz150 - 2006-06-13, 23:11

Bartas, jutro dorwe aparat to zamieszcze zdjecia stelaża na forum, ale to mocowanie jest chyba zbliżone do mojego, jutro obiecuje foty :mrgreen: przynam że kufer centalny tak przymocowany jest niepraktyczny dlatego ja chcę zrobić platformę ze światłami tak żeby do tej paltformy w łatwy sposób przymocować stelaż z kufrem :-D przemyśl to
Bartas - 2006-06-13, 23:19

Zalezy co rozumiesz przez praktycznosc. Zeby go zalozyc trzeba zdjac uchwyt pasazera ( koniecznosc posiadania nozki bocznej), reszta jest ok, tylko ciekawe jak drgania beda oddzialywac na kufer ( czy nie popeka), niby podkladki gumowe ze starego weza zrobilem. A kufer musi byc, bo nad moze sie jedzie ;-) i kombinuje jeszcze dwa takie kufry z mocowaniami, moze sie uda :-D

A na boczne nic nie wloze bo sie wyginaja :/ dam plaskownik do podnozek pasazera, i moze polacze oba boczne za tylnim kolem, jak to bylo w stelazach policyjnych.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group