To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Ciekawostki i nowości motoryzacyjne - Motocykl wyciągnięty z ziemi (wykopek)

rastuch - 2013-09-14, 12:36
Temat postu: Motocykl wyciągnięty z ziemi (wykopek)
Temat i zdjęcia zapożyczone z innego forum.

Popatrzcie sami:

Dla ciekawych opisu znaleziska












P.S W PL znajduje sie MZ :mrgreen:
http://forum.mz-klub.pl/v...highlight=ziemi

to-mecz-q - 2013-09-15, 13:03

od dziś zbieram na wykrywacz metali :mrgreen:
kosior30 - 2013-09-15, 23:18

W czasie wojny wiele rzeczy zakopywali. Parę lat temu znajomi pod Skierniewicami wykopali skrzynkę z różnymi "skarbami" jakiejś rodziny żydowskiej - były tam jakieś fotografie (niestety już praktycznie "nieczytelne"), pamiątki rodzinne (jakieś lichtarze i inne elementy ich liturgii) oraz kupa złotej biżuterii. Poszło wszystko do jakiegoś muzeum, ale jakby to spieniężyli, to tak z 50 tysia by byli do przodu.
rastuch - 2013-09-15, 23:22

kosior30 napisał/a:
....ale jakby to spieniężyli, to tak z 50 tysia by byli do przodu.


Jak zwykle walka z sumieniem, oddać/sprzedać.

Reich - 2013-09-15, 23:42

rastuch napisał/a:
Jak zwykle walka z sumieniem, oddać/sprzedać.

Walka z sumieniem byłaby gdyby można było oddać danej rodzinie, a jeśli do muzeum to nie ma przebacz. Muzeum też nie jest instytucją charytatywną i pobierają pieniądze za oglądanie rzeczy. To tak jakbym miał oddać MZtkę aby ktoś mógł zarabiać na jej oglądaniu "bo tak należy".

kosior30 - 2013-09-15, 23:55

Z jednej strony tak, ale z drugiej - dać na przetop coś, co może cieszyć czyjeś oko, to też trochę nie fair.
jannex - 2013-09-16, 08:33

A czy w myśl prawa nie jest tak, że 1/10 wartości jest dla znalazcy?
to-mecz-q - 2013-09-16, 10:00

jannex napisał/a:
A czy w myśl prawa nie jest tak, że 1/10 wartości jest dla znalazcy?


Tak chyba jest jeśli znajdziesz cudzą własność np: portfel i go oddasz. Ale to co zakopane w ziemi tak jakby należy do Państwa (w uproszczeniu mówiąc). Chyba, nawet jeśli chcesz sobie hobbystycznie po lesie z łopatka pobiegać to musisz być zrzeszony w jakimś związku... a tam wiadomo składki opłacać :klnie:

kolo83 - 2013-09-16, 13:32

to-mecz-q napisał/a:
od dziś zbieram na wykrywacz metali :mrgreen:


Poszukiwania z wykrywką na pozór wyglądają dość kusząco, tym bardziej jak ktoś ma żyłkę poszukiwacza. Swego czasu pokusiłem się o taki sprzęt. Niestety po 2 bliskich kontaktach z glinami (Raz tajniacy wyczaili mnie dosłownie koło domu) i jednym z bliżej nieznanymi osobnikami (Będąc w terenie po jakichś 15 min. poszukiwać zauważyłem że zbliża się 2 osobników na quadach.Zdążyłem się schować. Krążyli tam parę minut i wyraźnie mnie szukali.Dodam tylko że działałem na terenie "niczyim" więc ewentualnych właścicieli wykluczam) postanowiłem sprzedać wykrywkę. Po prostu miałem pecha i tyle. Nie mniej jednak wiele osób poszukuje z całkiem niezłymi wynikami. Trzeba mieć oczy dookoła głowy i być przygotowanym na nieżyczliwość tubylców lub/i spotkania z mundurowymi wszelakiej maści (straż leśna, policja, straż miejska w zależności od miejsca poszukiwań). Ja zwyczajnie wymiękłem.

Jeżak - 2013-09-16, 17:27

Ja ostatnio nabyłem takie cudo :) Jeszcze zostały fragmenty bieżni łożyska :)
Polonez - 2013-09-16, 17:33

kolo83 to rzeczywiście miałeś pecha, ja na 5 lat chodzenia tylko dwa razy zostałem wyproszony z pola i to tego samego dnia :mrgreen: Reszta kontaktów z tubylcami to miłe pogawędki i jeszcze dostanie pozwolenia na chodzenie po danym terenie. Może ci na quadach chcieli z ciekawości pogadać i niepotrzebnie się chowałeś, z nikim tak dobrze się nie gada w terenie jak z innymi hobbystami(wędkarze, grzybiarze itp.) :wink:
Jeżak - 2013-09-16, 18:20

Polonez napisał/a:
innymi hobbystami(wędkarze, grzybiarze itp.)
i z takimi bywa róznie :D Kiedyś z kumplami wracaliśmy ze szkoły i codziennie przechodziliśmy koło byłej żwirowni która przeistoczyła się w jezioro :wink: . Zobaczyliśmy wędkarza i się grzecznie zapytaliśmy "biorą troche?" A on do nas wstał i zaczął wiązanki słać typu "wypie... stąd, żebym ja Was tu więcej nie widział" :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group