To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Na motocyklach MZ - Muzeum motoryzacji w Nieborowie

Kan_Alia - 2013-09-27, 01:41
Temat postu: Muzeum motoryzacji w Nieborowie
Witajcie drodzy klubowicze i w szczególności centralna Polska;) Tak się złożyło, że ostatnimi czasy wpadła mi w oko wiadomość o miejscu w niedużej odległości, które może wielu z nas zainteresować;) Ciekawostką jest, że praktycznie wszystkie egzemplarze są własnością jednego człowieka, mieszkańca naszych ziem tj. Pana Wojciecha Burego. Zafascynowany motoryzacją XX wieku postanowiłem odwiedzić to miejsce. Niestety moja Jaskółczyna tego dnia została w garażu gdyż pogoda nie sprzyjała jazdy razem z moją drugą połówką, która niestety nie ma adekwatnego do pogody stroju;) Okazja tego dnia też była nieziemska, gdyż razem z kumplem z pracy znaleźliśmy dla mnie motor "dzisiejszej" rangi, o którym może też kiedyś zapodam temat, jeśli drodzy Klubowicze pozwolą;) W każdym razie tego dnia szklanki były pełne a dzięki tej wystawie szczęki na podłodze;) W każdym razie nie przedłużając zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć, które "jak boga noga" nie odzwierciedlają ogromu zebranych okazów;)

A teraz kilka fotek, zapraszam do oglądania;)

















Warto wspomnieć, że większość z tych sprzętów jest na chodzie a wiele z nich zarejestrowanych. Kolekcja naprawdę warta 10 blaszek, bo tyle właśnie kosztował wstęp:)

borgi - 2013-09-27, 09:21

:szczena: nic dodać nic ująć

Dzięki Kan_Alia za foto relacje. Dobra robota :piwo:

rastuch - 2013-09-27, 22:49

Chyba odwiedzę te rejony, a tym czasem do zobaczenia :piwo:
kosior30 - 2013-09-29, 22:05

Odśwież linki do tych fot, bo nic nie widać :niewiem:
Kan_Alia - 2013-09-30, 01:09

O kurde, jak nie urok To przemarsz wojsk :klnie:
Dziś postaram się To ogarnąć bo dopiero co udało mi się linki obrazkami zmienić a tu znów lipa a teraz pisze z telefonu i ni dy rydy :wink:

Edit:

Już ogarnąłem w miarę możliwości, mam nadzieję, że się nie zje*ie znowu;)

kosior30 - 2013-09-30, 23:58

Ni chu chu dalej nie działa...
Kan_Alia - 2013-10-01, 13:51

Ja tu chyba czegoś nie ogarniam;) Co to znaczy zakaz hotlinkowania plików?
Dodaję zdjęcia, są przez 10 minut a później taki błąd wyskakuje. Może tym razem się poprawi;)

Adax - 2013-10-01, 16:15

Jak by ktoś miał problem ze zdjęciami to TUTAJ też można pooglądać. Swoją drogą zaświtał mi taki pomysł - Jeden dzień Nieborów nocleg w Chlebni i drugi dzień Otrębusy ale ciii.. bo Stefan usłyszy i już się w ogóle na forum nie pojawi. :razz:
wadmed - 2013-10-01, 19:18

Otrębusy to pomyłka. Nie warto.
Kan_Alia - 2013-10-01, 19:38

No to chyba wreszcie pokonałem temat zdjęć :mrgreen:
wadmed, czemu mówisz, że tam lipa? Trochę już byłem nagrzany na to miejsce;)

MZSIMSON - 2013-10-01, 19:44

adax-a1 napisał/a:
Jak by ktoś miał problem ze zdjęciami to TUTAJ też można pooglądać. Swoją drogą zaświtał mi taki pomysł - Jeden dzień Nieborów nocleg w Chlebni i drugi dzień Otrębusy ale ciii.. bo Stefan usłyszy i już się w ogóle na forum nie pojawi. :razz:



Dobrze mówi dać mu :piwo:

wadmed - 2013-10-01, 21:05

Mieszkam od Muzeum 6km, byłem 2 razy pierwszy i ostatni.
Jest kilka motocykli nawet MZ ale wszystko upchane nie ma jak podejść, obejrzeć. Samochody z odpadającą szpachlą. Kupa aut niszczeje stojąc pod drzewami na sąsiedniej działce.
Jak to mówią syf kiła i ... .
Mam wrażenie (nie tylko ja), że ktoś sobie kupił motocykle, auta i nic z tym nie robi. Jak dla kogoś kto nigdzie nie był to może i fajne miejsce.
Lepiej jest zrobić mniej rzeczy ale bardzo szczegółowo i estetycznie, a tam ustawione prawie jedno na drugim.
Jak jesteście ciekawi kto jest właścicielem to podpowiem (robił Legendy...)
Nie mówię, że tam nic nie ma ciekawego, ale ja nie polecam, aby specjalnie jechać tylko do muzeum.

NeoN - 2013-10-01, 23:17

Wadmed, dziwne masz wrażenie. Byłem na otwarciu, gadałem z gościem, i sam publicznie przyznał że duża część motocykli jest w stanie takim jakim je odkupił i nic z nimi nie robił. Dodał także że na razie je ratuje, a na odnawianie przyjdzie czas. Mówisz że kiła, a widziałeś sokoły? Jaskółkę? A może prototypy i triale Wski? Albo Bmki?
Żeby nikogo nie zniechęcać- pan Wojtek ma bardzo dużo ciekawych maszyn, ekspozycja jest czasowa i dla tego w dwóch pawilonach, mówił że i tak nie pokazał całych swoich zbiorów.
Opłaca się pojechać i za symbolicznego dychacza zobaczyć gromadę różnorakich motocykli i motorowerów :)
Ciasno to było na otwarciu, ale można było każdy model dokładnie obejrzeć i zrobić zdjęcia.

wadmed - 2013-10-02, 09:15

_NeoN_90_WGR, ale Ty piszesz o Nieborowie a ja o Otrębusach. Czytać uważnie!!!
NeoN - 2013-10-02, 12:14

Ale wtopa :D No wybacz, moja nieuwaga! :piwo:
rastuch - 2013-10-02, 18:14

adax-a1 napisał/a:
Jak by ktoś miał problem ze zdjęciami to TUTAJ też można pooglądać. Swoją drogą zaświtał mi taki pomysł - Jeden dzień Nieborów nocleg w Chlebni i drugi dzień Otrębusy ale ciii.. bo Stefan usłyszy i już się w ogóle na forum nie pojawi. :razz:


Tez juz wczesniej o tym myslalem ale bez Nieborowa,same Otrebusy
i inne cuda w 100km zasiegu. Choc jak wystawa bylaby w Nieborowie w przyszlym roku to czemu nie biorac pod uwage to ze niektorzy sa z nim na 'panie Wojtku' :mrgreen: moze wymysle cos na jakis wakacyjny wekend, sa juz pewne pomysly i plany ale na razie ciii :piwo:

Awers - 2013-10-09, 18:50

Ale to w Nieborowie to jest jakoś od niedawna :?: bo był 2 razy zlot MZ w Nieborowie, jeździliśmy po okolicy i nikt o tym nie wiedział :?: przecież byśmy tam podjechali.
wadmed - 2013-10-10, 08:19

Awers, chyba od tej wiosny z tego co pamiętam :?:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group