To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - żarówka H4,5 :P

hubertbaran - 2006-07-04, 09:23
Temat postu: żarówka H4,5 :P
Otóz mam zwykły odbłyssnik i denerwowało mnie to ze niemam zbytjasnych swiateł. Mysle cza sie wykosztować na te 40zł ale znowu strace fajne zaokraglone szkło i moja lapma bedzie brzydko wygladac;/

Ostatnio siedze w garażu radyjko chodzi (radio złote przeboje 95,7MHz), patrzeba obie zarówki i nagle myśl wystarczy zmienić kołnierze.

Bierzemy stara spalona zwykła zarówke z dobrym kołnierzem, owijamy bańke szmatką i tłuczemy wyżucamy szkło i niszczymy wszystko oprucz kołnierza. W zarówce H4 niszczymy kołnierz, teraz nalezy nałozyc kołnierz zwykłej zarówki do H4. Sprawdzamy czy świeci.
Ok mamy żarówke H 4,5:P:P:P


Odbłyśnik do zwykłej zarówki jest pod innym kontem i dlatego światło naprawde jasno swieci.

wojciech944 - 2006-07-04, 11:17

bedziesz oślepiał jadących z przeciwka...
i H4 ma inny klosz
ja ostatnio wymieniałem własnie na H4, kosztowało mnie to 20 kilka zł :-D

dawid482 - 2006-07-04, 12:35

klosz pod żarówki H-4 ma inny kąt załamania światła więc moze być problem z prawidłowym oświetleniem drogi w ciemności
petro21 - 2006-07-04, 14:26

i oprucz tego mozesdz przeglodu nie przejsc jak beda sprawdzac swiatla w STP :-P
Michał529 - 2006-07-04, 16:52

petro21 napisał/a:
oprucz tego mozesdz przeglodu nie przejsc jak beda sprawdzac swiatla w STP

hehe 3 tygodnie temu byłem z kolegą na przeglądzie gs-a 500. Wygladało to tak...
podjezdzamy(znaczy ja podjeżdzam :-P ) kolega idzie do goscia ktory jadł akurat bułke z kiełbasą, ogolnie burak pszenno buraczany jak skurw....ale nic. Kolega pyta sie czy mozna zrobic przeglad na co gosc przytakuje. Podchodzi do motoru i mówi z wystającą jeszce kiełbasą z japy, kierunek lewy, prawy, stop. Zobaczył nacisnął klamke od hamulca przedniego. Spojżał na tabliczke znamionową(czy jakos tak) bez sprawdzania dowodu rejestracyjnego i mówi ,,dobry jest" przytakując przetłuszczoną głową :lol: z zegarkiem w ręku trwało to 10 góra 15 sekund. Kolega powiedział ze aż szkoda tych 64 zł bo gościu olał sprawe a myslelismy ze karze odpalic, sprawdzi światła opony itp. Ale tak to jest na prowincji :-D

spiwor - 2006-07-04, 17:04

Nie wiem jak w motorku ale w samochodach od takiej zamiany pękają klosze.
hubertbaran - 2006-07-04, 23:04

zobaczymy :D narazie mam zarówke 100/90:P rewela igły mozna szukać:D
wojciech944 - 2006-07-04, 23:05

hubertbaran, połowe napięcia pewnie gubisz na kablach :-P
eMZetkowicz - 2006-07-04, 23:19

Michał529, no niezłe, ja w tym roku też nie jade do buraków u których byłem ostatnio, podobnie to wyglądalo a ja chce mieć pewnośc chcoiażby do świateł czy ą dobrze ustawione, po remoncie sie sam musiałem prosić o ustawienie bo inaczej by to pomineli...

hubertbaran, lepiej zainwestuj w oryginalny klosz z oprawką pod H4, ma on niesymetryczny podział na lewą krewędź jezdni czy jakoś tak, innymi słowy, to nie to samo co z bańka, świecić będzie ale...

dawid482 - 2006-07-04, 23:55

hubertbaran, a wiesz że teraz masz żarówkę, która jest za jasna i w sumie nizgodna z przepisami ale za to świecą te żaróweczki super-kumpel ma takie w aucie, normalnie w sklepie ciężko je dostać, ewentualnie na giełdzie
hubertbaran - 2006-07-05, 08:30

klosz jest asymetryczny i okrągły płaski. Moja lampa + płaski klosz wygladała by strasznie.
Skoro ja łamie przepisy to niech własciciele Xeonów wymontują swoje jażydła.

dawid482 - 2006-07-05, 15:33

Xenony są bardzo dobrymi światłami i mniej oślepiają niż normalne, ale tylko w przypadku prawdziwych xenonów, bo te żarówki a'la xenon pobierają dużo energii ale dają wbrew pozorom mniej światła i jak się wjeżdża w nie oświetloną drogę to nic nie widać przed sobą.
Michał529 - 2006-07-05, 16:19

czy ja wiem czy xenony mniej oślepiają...jak sie jedzie na trasie to mam inne wrazenie :oops:
hubertbaran - 2006-07-05, 21:21

Xeony daj po slepiach. To co mówia reklamy to kupa prawda. Poprstu jeszcze niestworzono tak doskonałego zawieszenia zespołu soczewkowego zeby te swiatła nie oslepiały.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group