To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Zasilanie/wydech - Przekrój Wydechu TS 250/1

Hvil - 2015-04-13, 22:00
Temat postu: Przekrój Wydechu TS 250/1
Witam,
Muszę popracować nad moim wydechem w motocyklu. Czy ktoś z kolegów ma może przecięty/rozcięty wydech, cobym nie na ślepo swój ciął?

herrq666 - 2015-04-15, 20:16

Zajrzyj do środka od strony wlotu, będziesz wiedział gdzie ciąć.
Na dniach będę ciął swojego chińczyka od TS, będę zapodawał wyciszacz od 251, coby mieć prosty wydech od 251, także stary wyciszacz mogę pociąć i pocykać fotki.

Hvil - 2015-04-15, 21:21

herrq666, ale w chińskim wydechu jest to mniejwięcej jak w węgierskim? Bo ja mam plan takI:


1. Uciąć w miejscu spawu.
2. O ile tłumik jest spawany, o tyle między końcówką a rurą nie widać spawu, wręcz są ślady, jakby to było wprasowane... Wycisnąć końcówkę, z obciętego elementu
3. wprasować go w miejsce ucięcia.

januszj23 - 2015-04-15, 21:37

Po zrealizowaniu swojego planu pozbędziesz się tłumika a zostanie tylko dyfozor. Na pracę silnika nie będzie to miało wpływu ale na środowisko i owszem, szczególnie przy przeglądzie. Co na to diagnosta? Oby nie przekroczyć 103dB. :piwo:
Hvil - 2015-04-15, 22:03

januszj23, mówisz, że to rzeczywiście tak mocno go rozgłośni?

A jakby wypełnienia takiego jak w tłumikach sportowych, z waty szklanej wepchać w to co zostanie? Bez ryzyka dla silnika i osiągów?

januszj23 - 2015-04-15, 22:14

Może się sprawdzi ale pewno straci tłumik charakterystyczny dźwięk. A wracając do obietnicy (pływaki gaźnika), nie odnalazłem całego pudełka z pozostałościami po ETZ-cie (pewnie oddałem z motocyklem lub Alzheimer zabrał) :oczy: :szczena: , więc nie miałem co wysyłać. Wybacz.
halcik - 2015-04-16, 07:42

Tak jak pisze januszj23, na początku jest komora rezonansowa, a miejsce które pokazujesz może być jej końcem. Dalsza część tłumika to element odpowiedzialny za tłumienie, a ty go chcesz wywalić. Ciężka sprawa, ale mam nadzieję że nie pospawasz go do góry
borgi - 2015-04-16, 08:15

A jakby skrócić kolanko?
Hvil - 2015-04-16, 08:22

januszj23, spoko, rozumiem. Każdemu z nas zalegają graty i powtem to we sumie nie wiadomo czy się je ma czy już nie. :mrgreen: Ale dziękuję za chęci!

halcik, do góry to nie chcę... wywalać znowu kasę na tłumik od np. jaskółki co będzie krótszy też mi nie bardzo pozwalają fundusze. Albo opcja cięcia i zarobienia na krócej, albo kupno jakiegoś do 200zł krótkiego, tylko jaki będzie pasował do tego silnika by było bez uszczerbku, bo jest naprawdę porządnie złożony sprzęt przez Makarona.

borgi, myślałem o tym, ale mi się ładnie to proporcjonalnie wszystko pasuje, obejma z mocowaniem pod silnikiem, i wielkość kolanka, jak je skrócę, to po 1 problem z pedałem hamulca i podnóżkiem kierowcy (ten jest jaskółkowy przecież), po 2 nie wiele to pomoże, raptem z 6-8 cm a ja przestrzeliłem z tym wydechem o dobre 30 cm
:ihaa:

motomaciey - 2015-04-16, 08:30

borgi napisał/a:
A jakby skrócić kolanko?

Wpłynie to na pracę silnika ponieważ kolanko jest integralną częścią dyfuzora. Aby skrócić wydech można tylko wyrzucić tłumik, chociaż radziłbym zostawić go ogranicając jego długość, inaczej możemy zostać zlinczowani przez sąsiadów :torba":

Hvil - 2015-04-16, 08:51

Kurcze, muszę gdzieś dorwać przekrój tego tłumika, by tnąc tłumik właśnie walnąć go za wytłumieniem chociaż pierwszym, skoro faktycznie bez niego może być aż tak głośno.
grajko91 - 2015-04-16, 11:44

Co do końcówki, to oryginalnie trzymała się na zgrzewach, możliwe, że tu jest inaczej bo jak będzie tak samo to jej nie wyjmiesz.
Hvil - 2015-04-16, 12:00

No w węgierskim jaki ja mam, nie widać nic poza litym chromem od zewnątrz, więc chyba nie ma tych zgrzewów...
ETZ_PRORIDER - 2015-04-16, 17:56

Są zgrzewy, tylko że po zgrzewaniu się to poleruje pod chrom i nie ma tego widać :piwo:
Hvil - 2015-04-16, 18:46

Ty tozawsze umiesz poprawic mi humor... :mrgreen:
rastuch - 2016-10-22, 12:32

Przeciąłeś ten wydech?
Sam jestem ciekaw przekroju



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group