To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Elektryka/elektronika - Elektryka - silnik nie odpala, słabe kontrolki ETZ

Buła - 2006-07-23, 20:30
Temat postu: Elektryka - silnik nie odpala, słabe kontrolki ETZ
witam,a więc tak mam dziwny problem z elektryka w mojej MZ,minowicie gdy przełacze kluczyk w stacujce na zapłon i kontroli sie zaświecą to nie ma klaksonu,jest tylko taki objaw jak byłby słaby akumulator,kontrolki tylko się jarzą,moto pali za któryms tam kopnięciem dopiero,czasami trzeba pchnąc,a jak juz odpali to wszytko jest i działa,kontrolka od ładowania gaśnie i jedzi się normalnie,jedyno co jest nie tak to jak przełoncze na światła to moto gaśnie ale tylko na luzie,jak sie jedzie to wszytko jest ok,a teraz tak,akumulator jest dobry,myslałem ze to jego winna ale nie,regulator napiecia też powinien byc dobry,moze jest jakies zwarcie ale to byłoby cały czas na wet na odpalonym silniku takie objamy,jak myslicie co to moze byc
dawid482 - 2006-07-23, 22:22

możliwe że jakieś zwarcie, zacznij sprawdzać wszystko pokolei od stacyjki i leć po kablach
Allu - 2006-07-23, 23:11

Może zaśniedziałe styki / poprzecierane kable i może zwarcie gdzieś robi :?:
Śpiewak - 2006-07-24, 08:16

BUŁA, jaki masz regulator? jeśli mechaniczny to masz odpowiedz,on byl dobry 20 lat temu ale nie dzis,zainwestujesz w elektronika i masz spokoj :-D

poprostu masz słabe ładowanie i słaby akumulator :-P

bardzo wątpie żeby to było zwarcie,bo w czasie jazdy jest wszystko normalnie,tylko na światłach mu zdycha...

Buła - 2006-07-24, 23:01

co do akumululatora to jest on napewno sprawny i dobry,sprawdzałem jeszce na 2 i jest to samo,zwracie odpada bo taki efekt byłby cały czas ten sam nawet na odpalonym silniku,mysle nad regulaotorem ale niedawno zmieniałem bo mi palil bezpeczniki,jutro jeszce sprawdze bo dzisja to nie maiłem keidy,no nic bede kombinował.
dawid482 - 2006-07-24, 23:38

a moze sprawdź czy Ci wszystkie bezpieczniki ciasno siedzą, bo może jakiś jest luźny :?:
Buła - 2006-07-27, 07:27

witam,okazało się ze problemem jest regulator napiecia :evil: ,dzieki za pomoc,pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group