To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Motocykle inne - JAKI ODPOWIEDNI MOTOCYKL DLA KOBIETY

to-mecz-q - 2015-05-21, 08:51
Temat postu: JAKI ODPOWIEDNI MOTOCYKL DLA KOBIETY
Witam

Rozglądam się za jakimś motocyklem dla mojej Anny.
Musi on spełniać kilka wymagań.
1. Musi mieć elektryczny rozrusznik (to dyskwalifikuje MZ :cry: niestety)
2. Nie wyższa od ETZ 251 bo już tu ledwo nogami sięga - 164 wzrostu (chopper odpada :) )
3. Stosunkowo lekki - żeby dawała sobie z nim rade
4. Cena do 5 tys zł.
5. Oszczędny, niezawodni i prosty w budowie.
6. Aha i żeby osiągami zbyt nie odbiegał od ETZ 251 (w dół rzecz jasna :) )
7. Kolor - zielony :lol:

Za bardzo doświadczenia z motocyklami nie ma, dlatego pytam Was na czym mógłbym się skupić.
:piwo:

wojtek.mz - 2015-05-21, 09:10

to-mecz-q napisał/a:
Musi mieć elektryczny rozrusznik (to dyskwalifikuje MZ :cry: niestety)
A mz rt, sm one mają rozruszniki. :wink:
alleluja55 - 2015-05-21, 10:12

Może GS 500. Są dostępne zestawy obniżające i wiele kobitek drobnej postury na tym śmiga bez większych problemów :)
kosior30 - 2015-05-21, 15:24

Simson Duo z silnikiem od MZ :]
Adax - 2015-05-21, 15:24

Nie napisałeś jakie Anka ma prawko i jakie pojemności bierzesz pod uwagę.

wojtek.mz napisał/a:
A mz rt, sm one mają rozruszniki.


No takie RT na początek może być O.K. bo SM raczej za wysoki.

Dodek - 2015-05-21, 17:44

Bez przesady RT i SM są drogie w utrzymaniu - może klocki i linki sie kupi ale po szlifie dostać cokolwiek ubije po kieszeni.

W tej cenie zastanówcie sie nad hondą cbr 125 ew cbf 125 - niskie zwrotne , bezawaryjne i smiesznie tanie w ekspoatacji - wtrysk .
110- 115 poleci i spali poniżej 3l, czesci eksploatacyjne dostepne od reki , używanych pełno, niska strata wartości i łatwość przy odsprzedaży to ich zalety.
Na trasie - tak do 90 spokojnie daje rade.
Ogólnie na takich 125 naprawde można sie nauczyć dobrze jeździć - m.in ze schodzeniem na kolano włącznie.
Varadero 125 bym nie polecał bo jest cieżkie i wysokie (rama z transalpa 650 po lekkich przeróbkach).
Dużo dziewczyn kupuje sv 650 bo jest niziutka i cycki wygodnie leżą na baku , jednak to ma kopa - 72km i dla możebyć za dużo dla poczatkującej - 3,8s do setki i duży moment hamujący silnikiem ktory rzuca tylem na mokrym , no i do 5k cieżko kupić dobrą. (może pierwsze gaźnikowe ) ale jc te wtryskowe są lepsze.

Ogolnie pewnie i tak bedziesz musiał kupić to co jej sie spodoba, a nie co przemawia do ciebie :oops:

Reich - 2015-05-21, 18:11

A ja powtórzę się ze zlotu. Pomyśl o er5, niewiele cięższy od MZty, osiągi trochę lepsze od ETZ, a do 5tyś spokojnie znajdzie się zadbany okaz. No ale jest jeden minus, nie było zielonych...
czochu - 2015-05-21, 19:31

A o jakiej pojemności mowa, posiada pełne A ?
alleluja55 - 2015-05-21, 20:15

ER 5 jest wyższe od GS 500. Przynajmniej te motocykle, które miałem przez jakiś czas i mogłem sobie porównywać do woli :)
Reich - 2015-05-21, 21:15

Możliwe, w sumie nigdy na GSie nie siedziałem. Faktem jest jednak, że póki nie przysiądzie się na którymś z nich to nie będzie wiedzieć czy jest odpowiedni czy nie.
Maciej S. - 2015-05-22, 07:27

Guzzi V35 ew V50 II lub III, masa około 165kg, klasyk który powoli nabiera wartości. Jedyny problem to ustrzelić dobry okaz.
to-mecz-q - 2015-05-22, 22:56

wojtek.mz napisał/a:
A mz rt, sm one mają rozruszniki.

MZ Saxson 500 też ma ale tych motocykli nie kupie łatwo i tanio :klnie:

adax-a1 napisał/a:
Nie napisałeś jakie Anka ma prawko i jakie pojemności bierzesz pod uwagę.


Kat A ("pełne")
W zasadzie to moim zdaniem 125 powinno jej wystarczyć. Ale jak to kobiety .... z nimi dyskusji nie ma. 500- 600 moim zdaniem to za dużo na pierwszy motocykl. I tak tego nie wykorzysta.

Dodek napisał/a:
W tej cenie zastanówcie sie nad hondą cbr 125 ew cbf 125 - niskie zwrotne , bezawaryjne i smiesznie tanie w ekspoatacji

Jestem dokładnie tego samego zdania, tylko muszę jej to jakoś wytłumaczyć :)

Matfiej - 2015-05-22, 23:08

Może po prostu niech siądzie na motocykle egzaminacyjne np. XJ6 czy Gladiusa i przekona się, że to wcale nie jest takie małe. Ja się zdziwiłem jak dostałem na pierwszej jeździe w łapki XJ6, myślałem, że toto jest mniejsze i lżejsze.

Chyba, że zdawała na takim motocyklu (czyli po wprowadzeniu zmian), to musisz zdać się na swoje umiejętności retoryki i przekonać ją do swoich racji :) .

Od siebie polecam tak jak Dodek coś ze stajni Hondy. MT-125 jest za droga, do Kymco, Zippów i innych takich nie mam przekonania, Hyosung może robić za tańsze Suzuki. Teraz jest w czym wybierać (po zezwoleniu na jazdę motocyklem o poj. 125cm3 mając prawo jazdy kat. B przez co najmniej 3 lata).

borgi - 2015-05-22, 23:27

Ja zdawałem na Suzuki GN250 i wydaje mi się że to idealny motór dla dziewuchy. Wygodny i ma wskaźnik biegu :razz:
wojtek.mz - 2015-05-23, 08:40

to-mecz-q napisał/a:
Kat A ("pełne")
Matfiej napisał/a:
Teraz jest w czym wybierać (po zezwoleniu na jazdę motocyklem o poj. 125cm3 mając prawo jazdy kat. B przez co najmniej 3 lata).

Reich - 2015-05-23, 08:52

to-mecz-q napisał/a:
MZ Saxson 500 też ma ale tych motocykli nie kupie łatwo i tanio :klnie:

Jest akurat jeden wystawiony :mrgreen:

Matfiej - 2015-05-23, 10:36

wojtek.mz, ale mi chodziło, żeby kupić 125tkę (czyli coś małego i poręcznego)- i że teraz jest duży wybór (czyli ofert oferowanych przez importerów i dealerów), ponieważ można jeździć motocyklami tej pojemności mając kategorię B przez co najmniej 3 lata :piwo: .
Przeczytałem, nie umknęło mi to, że p. Anna ma "pełne" A - ale to nie znaczy, że trzeba na pierwszy motocykl kupować coś o dużej pojemności, prawda :) ?

Zresztą to-mecz-q, wskazał, że wolałby przekonać ją do mniejszego motocykla, więc na tym się skupiłem :) .

MZSIMSON - 2015-05-23, 10:50

Ale od rowera nikt też nie będzie zaczynał ,jakiś gs 500 czy kawasaki er 5 to nie sa nie wiadomo jakie pociski żeby ich nie ogarnąć ,z drugiej strony to bardzo zwinne motocykle dla kobiety w sam raz :-)

Ja np. proponowałbym jakiegoś fajnego Bandziora 600 olejak pancerny silnik nie jakis czajnik, dobry i dopracowany wyrób z HAMMAMATSU. Zdławić gaźnikiem co by mocy nie oddawał całej a później odbezpieczyć szatana.

czochu - 2015-05-23, 11:48

Również wydaje mi się że gs500 będzie git tak samo jak i er500, er 600 jest już mocniejsze, jak dla kobiety na 1 moto 500 styka, na wszystkich jeździłem i osobiście poleciłbym gs-a, w tej cenie kupisz w miare młody rocznik a jest to o wiele chodliwsze moto niż kawałsraki , więc nie będziesz miał w przyszłości problemu ze sprzedażą , to też ważne ;)
mati14 - 2015-05-23, 22:57

Mam gs'a i powiem szczerze że szału nie robi. Ciężko się manewruje, mały skręt, jak ktoś ma nadwyrężone nadgarstki to oj będą bolały po dłuższej jeździe. Ja stanowczo polecam Er5 pozycja za kierownicą bardziej 'cywilizowana', dużo lepiej manewrować (np w korkach między samochodami) .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group