To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - Stelaż pod kufer MZ RT 125 - 2001 r.

Dobak - 2015-06-08, 11:01
Temat postu: Stelaż pod kufer MZ RT 125 - 2001 r.
Chciałbym zamontować przy swojej MZ RT 125 z 2001 roku kufer centralny, lecz nie posiada ona żadnego stelaża, tylko uchwyt dla pasażera, do którego raczej płyty od kufra się nie przykręci. Oryginalnego stelaża nie idzie dostać. W sklepie motocyklowym, w którym zawsze robię zakupy też mi nie pomogli bowiem nie ma oryginałów, jedynie proponowali mi ściągnięcie uniwersalnego stelaża firmy Kappa z Włoch ale nie było na stronie podane jakie ma on wymiary, przede wszystkim szerokość, więc byłoby to ryzyko wydawać ponad 300 zł za coś co być może nie będzie pasować. Muszę sam coś wymyślić, skonstruować tak, żeby można było zamocować płytę od kuferka. Fajnie by było, gdyby od jakiegoś motocykla dało by się coś dopasować. Ma ktoś z Was jakiś patent jak to rozwiązać?
Mateo T - 2015-12-06, 18:22

Dorobić :mrgreen: zebrać wymiar, złapać jakiś projekt i zrobić nie masz pod ręką jakiegoś kowalstwa artystycznego, ślusarza albo coś w ten deseń? ogarniający pan władzio dorobi za flaszkę :wink: jak nie będziesz miał nikogo napisz na priv :piwo:
John - 2015-12-07, 21:49

Dobak, najlepiej jak będziesz miał najpierw kufer z płytą i jakiś bagażnik jako bazę do przeróbki (wtedy dopasujesz wysokość i położenie). Typowe winracki mogą być ciężkie do przeróbki, lepiej znaleźć jakaś ładną samoróbkę i przy pomocy kogoś kto ma trochę pojęcia o spawaniu zaadoptować do motocykla (dlatego najlepiej znaleźć kogoś na miejscu bo przymiarki muszą być na motocyklu).

Moje stelaża zazwyczaj rodziły się w dzień przed wyjazdem :wink:

Reich - 2015-12-07, 21:57

No toście się pobudzili, pół roku po pytaniu Dobaka :piwo:
John - 2015-12-07, 22:05

Reich, hehe patrzyłem na ostatnią odpowiedź a nie patrzyłem kiedy pytanie było :piwo:
Człowiek raz na jakiś czas zajrzy, chce pomóc a tu d..pa :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group