To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - Wał korbowy - regeneracja - MZ TS 150

Szakal1990 - 2007-03-13, 08:23

cze mam małą proźbe napiszcie mi gdzie mógł bym zregenerować sobie wał do wski i mzki mieszkam niedaleko tomaszowa maz. no a nie mam zielonego pojęcia gdzie mógł bym to zrobić, myślałem że samemu jakoś to zrobię, prase mam niedaleko w warsztacie samochodowym ale jakoś niezabardzo mam do tego przekonanie rozłożyć wał i złożyć to pół biedy ale jak zrobić żeby nie miał bicia

Pozdrawiam

adrian90_15 - 2007-04-15, 15:36

Nowe wały korbowe trzeba też oddać do centrowania, przed zamontowaniem? Pytam się bo słyszałem, że wycentrowany wał nawet jak nam upadnie na ziemię to trzeba go znowu oddać do warsztatu, bo się pokrzywił. A w sklepie to chyba mógł im parę razy upaść.
Nicolas905 - 2024-03-01, 15:18

Panowie jeżeli stuknie się z czuciem przez drewno młotkiem w wał żeby siadł do końca można go skrzywić ? Ręcznie wczedl lecz zatrzymał się przy końcu i został stuknięty z czuciem przez drewno młotkiem
ETZ_PRORIDER - 2024-03-01, 18:43

Może się przestawić jak był miękki przy składaniu.
Nicolas905 - 2024-03-01, 19:08

To znaczy włożyłem go do zamrażarki na 2 godziny ładnie wszedł i w pewnym momencie przy końcu nie chciał wejść stuknięcie parę razy nie mocne przez drewno w końcówkę wału i wszedł obraca się gładko nic nie obciera narazie tylko w jednej połówce
Martini55 - 2024-03-01, 22:04

Kolega lepszy ode mnie :D Odkopał starszy temat :D :piwo:
Ktoś mi ostatnio mówił, że nowe wały i tak trzeba przebić, bo nie hula to tak jak powinno ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia. Ja na DDRze lecę non top, a ten jakoś nie jest specjalnie wrażliwy, na drobne uderzenia.

TheMZman - 2024-03-02, 10:12

Walu nie stukamy tylko wciagamy jak stanie.
Mrozenie nie ma sensu, lepsza opcja jest rozgrzewanie biezni wewnetrznej. Pamietac nalezy tez ze waly w malej TS czesto maja wytarte czopy.
Zeby przestawic wal, trzeba sie postarac ale generalnie jest to bardzo mozliwe.

Nicolas905 - 2024-03-02, 15:44

No mój jest po regeneracji, TheMZman teraz już wiem dzięki wam że tak się nie robi ale mam nadzieję że nic się nie stało DDRowski wał chyba nie jest taki delikatny 😀 oby


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group