To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Jakie CB radio do auta?

PiotrekPL - 2015-10-31, 12:50
Temat postu: Jakie CB radio do auta?
Witam.
Moje obecne CB radio wyzionęło ducha więc muszę coś kupić. Niestety w sieci jest tyle różnych opinii że nie wiem na co się zdecydować a doświadczenia w tej kwestii brak niestety. Do tej pory miałem Alana 100 plus. Myślałem żeby teraz "szarpnąć" się na jakiegoś Presidenta. Antenę mam Midland LC59. Co byście doradzili / polecili? Antena może zostać czy lepiej kompletu szukać? Z góry dzięki za opinie.
Pozdrawiam.

Reich - 2015-10-31, 12:55

PiotrekPL, Nowe czy używane i jaki budżet?
PiotrekPL - 2015-10-31, 13:43

Wolał bym nowe żeby posłużyło kilka lat. Budżet 350-400zł.
TOLL - 2015-10-31, 20:06

Ja mam w puszce President Johnny 2 i antenę Wilson Little Wil, zestaw śmiiga chyba z 10 lat już.
Dodek - 2015-10-31, 21:31

Ja mam u siebie Alana 28 podkrecony na 7W + sirio 145 zestaw kupiony kiedyś aby słuzyło na trasach i powiem tak sprawdzalo się wyśmienicie, - radio starej szkoly - solidne elektroniczne podzespoły - praktycznie zero szumów ale wielkość 1 din jest z lekka niepraktyczna. Obecnie smigam wokół komina - wiec jest wymontowane i sie kurzy i najchetniej bym sie go pozbył.
Obecnie wybór jest tak ogromny, że głowa mała - jak weszły radia Yosan to ja już nie ogarniałem.

kosior30 - 2015-11-01, 12:49

PiotrekPL, mam gdzieś nieużywane CB. Mogę Ci puścić za tzw. "co łaska" ;) Poszukam popołudniu i porobię foty.
kosior30 - 2015-11-01, 20:51

Jak obiecałem, tak zrobiłem :) Radio jest przykurzone, bo leżało na szafie ponad 1,5 roku, ale było sprawne. Nie mam do niego niestety anteny aby sprawdzić, bo zmieniła kiedyś właściciela pod blokiem znajomego :klnie: Natomiast włącza się normalnie i wszystko wyświetla. Jak jesteś zainteresowany, to wyślę Ci, jeśli będzie działać i będzie Ci pasować, to przelejesz mi za wysyłkę + "uznaniowe" na "dobrą flachę" - wedle życzliwości ;)




grzybol - 2015-11-01, 23:36

Dominik, ile chcesz za ten swój zestaw?

Łysy, jakby się Pitrek nie zdecydował a radio sprawne, to ja chętnie go przytulę ;)

spiekarz89 - 2015-11-02, 08:49



Ja posiadam takowe radio z anteną od 3 lat i działa jak na razie bez problemów.

PiotrekPL - 2015-11-02, 11:18

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem a zwłaszcza kosiorowi za ofertę :piwo: Niestety za późno zobaczyłem bo wczoraj zgadałem się już ze znajomym co ma na sprzedanie radio M-tech Legend II. Mówił że to prawie President w sieci też raczej dobre opinie miało więc już je wstępnie zamówiłem. Jak wróci do domu pod koniec tygodnia to ma mi je wysłać. Więc na razie temat nieaktualny.
kosior30 - 2015-11-02, 23:14

No to grzybol jak masz chrapkę, to przechwytuj na powyższych zasadach. Deal? ;)
chicken19 - 2015-12-19, 18:54

Piotrek miałem M-techa Legend 2 i się go szybko pozbyłem.Straszny szumofon.Nawet po zestrojeniu ściągał wszystko co elektryczne jechało dookoła.Słychać było nawet jak silniczki klimatronica zmieniały położenie.Radio było zestrojone i dołożony dodatkowy filtr na zasilaniu ale po prostu masakra.Opinii w necie dużo skrajnie negatywnych.Zamieniłem za Unidena 520 XL-bez porównania.

Spiekarz89 montowałem kilka tych Teddy w naszych ciężarówkach.Fajnie się sprawuje ale ma delikatne wejście z mikrofonu do radia.Jak się nie uważa to można naderwać przewody i przestaje zbierać.

Z M-techa zakładałem natomiast Legend 1.Wygląda jak Teddy i działało fajnie w Magnum które elektroniki ma od grzmota.

Dodek - 2015-12-19, 20:42

grzybol, sorry - całkiem zapomnialem o tym temacie.
toudi - 2015-12-19, 21:28

Miałem Alana to po roku dałem somsiadowi za 0.7. Chcesz dobre i mocne radio to tylko to http://www.allegro.pl/Sho...item=5149434904 .Mam takie i na antenie prawie półtora metra magnum gadałem z ludźmi z 30km. President jak dla mnie przereklamowany. 3lata mam i nie zamienię. Poczytaj sobie co on potrafi ;) President połowy tego niema ;)
chodak - 2015-12-20, 23:19

Miałem tego yosana - bardzo dobre radio. Teraz wolę jeździć na yanosiku.
kosior30 - 2015-12-21, 08:46

Yanosik był spoko dopóki nie zrobił się zbyt popularny. Teraz dorwali się debile i byle tylko punktów se nastukać zgłaszają wszystko jak leci - nawet traktor zatrzymany na polu...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group