To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Forum - kwestie techniczne - Czemu moje tematy są usuwane?

Mario-150 - 2012-05-03, 21:24
Temat postu: Czemu moje tematy są usuwane?
Czemu jak napisze nowy temat to zostaje on usunięty? Pisze chyba na forum po to aby mi ktoś z większym doświadczeniem pomógł w naprawie motocykla. Dopiero zaczynam moja przygodę z motocyklami. Oczekuje porady a mój temat zostaje wywalony do kosza bez podania przyczyny. Usterki mojego motoru nie sa takie same jak u innych użytkowników . Szukałem , czytałem i identycznego problemu nie znalazłem. Wytłumaczy mi może ktoś czemu tak sie dzieje? Regulamin oczywiście przeczytałem...
ETZ_PRORIDER - 2012-05-03, 21:25

Każdy z Twoich problemów został już dawno temu omówiony dość dosadnie :)
Mario-150 - 2012-05-03, 21:27

Proszę podaj mi link , bo nie widzę. Założyłem dziś nowy temat a on został usunięty...
Może sie jakis mod wypowie?

saska251 - 2012-05-03, 22:15

Nikt ci linków nie na tacy będzie podawał, leniu, bo skoro Tobie się nie chce poszperać, to dlaczego komuś miałoby się chcieć?

Tak pobieżnie przejrzałem w śmietniku Twoje tematy i widzę z nich, że masz śmietnikowy motor i zamiast się pouczyć i zrobić porządną diagnostykę, to szukasz cudów na forum i jeszcze jesteś zdziwiony....

Bąbelki powietrza na podkładce gaźnka świadczą o lewym powietrzu. W innym poście piszesz, że lewe powietrze wyeliminowane. No to coś ściemniasz. Piszesz, że zapłon ustawiony, ale nie piszesz jaką masz przerwę na przerywaczu i jaką masz wartość wyprzedzenia. Nie piszesz nic, jakie masz sprężanie. Bez tych inormacji nie mamy jak ci pomóc.
Któryś z modów usuwa Twoje tematy, gdyż widocznie uznaje je za bezsensowne. Jakkolwiek oburzające by to dla Ciebie nie było, musisz zrozumieć- nie da się naprawić motoru przez internet.

Ja od siebie napiszę ci tak:
ŁADOWANIE - musi być. Jak znam życie i motory ze wsi, masz akumulator który nadaje się na śmietnik. Bez sprawnego układu ładowania nie będzie dobrze hulać, bo zawsze zapłon będzie świrował. Kupa tematów o tym jest.

ZAPŁON - tu musi wszystko grać. Porządna fajka, czyste styki, sprawny konensator. Porządne, grube przewody idące do cewki, a szczególnie ten idący od przerywacza. Każda łatania na tym odcinku będzie się mścić.

SIMMERINGI - muszą być sprawne. Jeśli puszczają powietrze, zawsze będą cyrki.

GAŹNIK - wiadomo - musi być czysty, ze sprawnym zaworkiem pływaka, sprawnym układem ssania, z czystą i niezacinającą się linką gazu z ustawionym odpowiednim luzem.

To tak na szybko.


Czytaj forum, wertuj, a na pewno ogarniesz sprzęta. Jak nie czujesz się na siłach, załóż jakiś temat w dziale "Przedszkole", na pewno któryś z chłopaków ci coś odpisze.

motomaciey - 2012-05-03, 22:45

Ja usunąłem tematy, dlaczego to robię bez podania przyczyny wyjaśniłem w obszernym temacie o takim samym tytule. Więcej tego komentować nie będę, temat ten znajdź sobie sam.
Mario-150 - 2012-05-04, 11:14

Napisałem tu dlaczego któryś z modów usuwa moje tematy, konkretnej odpowiedzi nie dostałem. Teraz mi piszesz rozwiązania problemów z którymi dałem se juz rade. Za taką pomoc to ja dziękuje... Po Ch*** zakładać temat w odpowiednim dla niego dziale ,jeśli można napisać pytanie do moda w dziale od spraw technicznych forum i dostać odpowiedź na rozwiązanie usterki w motocyklu? Uwierz przewertowałem juz setki tematów nie tylko na tym forum...
Krycha - 2012-05-04, 17:59

mariusz2099 napisał/a:
Po Ch*** zakładać temat w odpowiednim dla niego dziale ,jeśli można napisać pytanie do moda w dziale od spraw technicznych forum i dostać odpowiedź na rozwiązanie usterki w motocyklu?

:DD Chyba nie napisałes tego na poważnie?
mariusz2099 napisał/a:
nie tylko na tym forum...

No i masz awaryjny motocykl. Tutaj i TYLKO tutaj, znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. :piwo:

saska251 - 2012-05-04, 19:24

mariusz2099 napisał/a:
Uwierz przewertowałem juz setki tematów nie tylko na tym forum...


Więc współczuję Ci serdecznie braku zdolności kojarzenia i wyciągania wniosków.

[ Dodano: 2012-05-04, 19:31 ]
mariusz2099 napisał/a:
Po Ch*** zakładać temat w odpowiednim dla niego dziale ,

Właśnie widzisz - chodzi o to, żeby nie było miliona takich samych tematów, zakładanych przez ignorantów i nieuków którzy nie potrafią czytać. Myślisz że komukolwiek chce się po raz setny pisać "sprawdziłeś świecę? zapłon? blebleble, blebleble". Rzygać się chce. Ja wolę poczytać i podyskutować z chłopakami o czasach rozrządu (trudne pojęcie), doborze membrany czy innych ciekawych zagadnieniach. Jak masz z czymś problem, załóż temat, ale na miłość boską, dopiero PO ZROBIENIU DIAGNOSTYKI!!!!
Najpierw poczytaj forum, potem zawracaj ludziom dupę. Sprawdziłeś ładowanie? Pomierzyłeś sprężanie? Przeprowadziłeś kompletną doagnostykę? Poziom paliwa w gaźniku? Pewnie nie, więc z całym szacunkiem, nie pierdol nam tutaj farmazonów, tylko szoruj do piaskownicy się uczyć i naprawiać motor. Ciepło jest, jeździć trza, a nie się wypłakiwać na forum.

Mario-150 - 2012-05-04, 21:06

Ok, może za bardzo sie oburzyłem tym ze moje tematy zostaja usunięte, przepraszam :piwo: . Rozumiem ze na forum robi sie syf od zakładania takich samych tematów. Jakby mod dał mi ostrzeżenie lub napisał dlaczego usuwa moje tematy to prawdopodobnie tego tematu by nie było :torba":
saska251 - 2012-05-04, 21:45

Wieesz, to jest tak, że jak usunę i napiszę czemu, to jest afera "aaa, bo mi usunąłeś, a tamtemu nie - to niesprawiedliwe!". Jak usunę i nie napiszę czemu, to najczęsciej przechodzi bez echa i jest spokój.
Właśnie po to założyliśmy dział "przedszkole", żeby bardziej motywować do samodzielnego działania. Jak ktoś ma założyć w przedszkolu temat, to sobie myśli "oo, przedszkole, będzie obciach" i najczęsciej sam zaczyna kombinować.

Zrób porządną diagnostykę ze sprawdzeniem wszystkiego po kolei, jak nic nie wymyślisz, to będziemy kombinować.

Gryf93 - 2012-05-20, 23:06
Temat postu: Moderatorzy..
Nie rozumiem was totalnie. To jest forum mz Polska. Potrzebuje pomocy bo jestem nowym posiadaczem mz. a wy zamiast mi pomóc i jakoś wesprzeć to usuwacie moje posty i piszecie jakieś głupie wytłumaczenie że nie używam wielkich liter.. No sorki ale to nie jest powód żeby wyrzucić temat którego nie było na forum i napewno nie jednej osobie by pomógł... moglibyście napisać mi upomnienie i napewno poprawił bym pisownie..

Drogi moderatorze może byś mi pomógł w rozwiazaniu mojego problemu? Bo jak narazie nie za dobrze Ci to idzie.. :piwo:

saska251 - 2012-05-20, 23:18

Prawdopodbnie dublujesz tematy wielokrotnie wałkowane. Może w przedszkolu załóż?
Pobieżnie przeglądałem i wydaje mi się, że masz jakiegoś babola w silniku. Rozmiar dyszy nie wplynie na spalanie tak, żeby wcignęło tyle wachy, ile piszesz :)

Gryf93 - 2012-05-20, 23:23

tamten tematu juz jest stary ;) napisałem nowy " ile powinno być paliwa w plywakach bing 53" jego nie było i jestem tego pewny, mam z nim problem i sprawdzam wszystko..
motomaciey - 2012-05-20, 23:39

Gryf93 napisał/a:
moglibyście napisać mi upomnienie i napewno poprawił bym pisownie..

A to to niby co jest ? http://forum.mz-klub.pl/v...ghlight=#266400

Hvil - 2012-05-21, 22:24

czemu dopiero jak kolega wygarnął, to się zaczęły mu pomoce:-) NIE O TYM TEMAT JEST ale dobrze, że mu pomogliście. Słuchaj używaj polskich znaków ze względu na szacunek dla innych co to czytają:-) Nawet ja się nauczyłem:)
arsene - 2012-05-28, 22:23

Hvil daruj sobie. juz kiedyś się wstawiłem za jednym. Mody są modami i tego nie przeskoczysz. Każdy młody forumowicz musi cieprliwie się zestarzeć. pojeździć na zloty itp. itd. Jak już będzie miał vipa lub inny tytuł nikt mu postu nie skasuje mimo totalnych bzdur w nich zawartych. Szkoda nerwów.
Zuh - 2012-05-28, 23:34

Zgadzam się z tym co napisał arsene. Miałem kilka kłótni z modami i VIPami i jak jesteś szarym furomowiczem to nikt Ci racji nie przyzna jeśli sprzeczasz się z utytułowanymi użytkownikami. Pocieszające jest że są jeszcze tacy ludzie jak arsene :piwo: . Oczywiście są sytuacje gdzie naprawdę posty nadają się do śmietnika. Ale jak VIP czy mod palnie jakąś głupotę to delikatnie zwrócą mu uwagę a zwykłego użytkownika zjadą jak psa. Pewnie będą się sypać posty typu: przyjedź na zlot to będziesz miał VIPa. Tylko że jak ktoś ma VIPa czy jest modem to nie znaczy że ma zawsze racje. Wg niektórych jeżeli nie byłeś na zlocie eMZetek to znaczy że jeździsz tylko w koło komina. A to że wsiadasz na moto i jedziesz przed siebie a jak przychodzi noc to szukasz noclegu a rano jedziesz dalej to już jest nie ważne. Forum jest na prawde fajne i wiele można się tu dowiedzieć nie tylko na temat eMZetek ale czasami niektórzy powinni sobie darować. Zwykli użytkownicy też przesadzają.

[ Dodano: 2012-05-28, 23:44 ]
Oczywiście nie mam na myśli wszystkich modów i wszystkich VIPów. Niektóry są na prawde w porządku :piwo:

saska251 - 2012-05-29, 12:12

Zuh napisał/a:
Forum jest na prawde fajne i wiele można się tu dowiedzieć nie tylko na temat eMZetek ale czasami niektórzy powinni sobie darować. Zwykli użytkownicy też przesadzają.


Zawsze możesz naskarżyć Mickowi (jeśli chcesz naskarżyć na mnie), lub mnie (jeśli chcesz nasarżyć na kogokolwiek innego). Wszelkie uwagi na temat pracy modów są przeze mnie i Micka traktowane naprawdę poważnie.

Ja generalnie jestem fanem publicznej debaty i jeśli ktoś założy w luźnych gatkach temat do dyskusji o zachowaniu modów to na pewno nikt go nie usunie, a jak usunie, to ja go przywrócę ;)
Czym innym jest powiedzenie/napisanie "słuchaj, uważam że zachowałeś się jak palant, ćwok, stożek, złamas (niepotrzebne skreślić), a czym innym jakieś bezsensowne pyskówki bez argumentów.

Z wyrzucaniem postów i tematów jest tak - na forum jest już tyle tematów i informacji, że kolejny temat napisany przez kolejnego młodego gniewnego, ktoremu się wydaje, że rozumy pozjadał nie prowadzi do niczego. Najczęsciej jest tak, że "ooo, bo ja wszystko posprawdzaaaałeeem, wszytko jeeeest okeeeeej", a okauje się, że np. lampka od ładowania nie była podpięta. Albo że delikwent nie miał filtra powietrza, bo na forum tJuningowców wyczytał, że niepotrzebny, albo inne takie kwiaatki. :)

Pis, bradas
:buteleczka:

wojtek.mz - 2012-05-29, 22:42

Zuh, Pisać dużo to każdy może.Niedawno był zlot w Pszczewie Miałeś z 60 km więc spytam się dlaczego nie przyjechałeś ?? Zauważ że najwięcej piszą Ci którzy nigdzie nie byli i nikogo nie znają a krytykują. Mody są od tego aby pilnować porządku !! Zobacz na forum jawy ? To u nas jest luz. :piwo:
saska251 - 2012-05-29, 23:10

wojtek.mz napisał/a:
Zuh, Pisać dużo to każdy może.Niedawno był zlot w Pszczewie Miałeś z 60 km więc spytam się dlaczego nie przyjechałeś ??

Może mu się nie chciało, może nie miał kasy, może stwierdził, że ma takie towarzystwo w dupie, może się wstydził, może mama nie puściła, może żona, a może motor się popsuł, a może to, a może tamto...

Nie bywalność na zlotach dodje wartości ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group