To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Zakup silnika opel Z22SE

Luken66 - 2016-06-27, 20:43
Temat postu: Zakup silnika opel Z22SE
Witam. Silnik w mojej zafirze odmówił posłuszeństwa po wjechaniu w dużą kałużę. Napił się wody i stanął. Po wykręceniu świec nie da się go przetoczyć na 5 biegu. Albo przyłapało tłoki albo pogięło korbowody. Mechanik stwierdził, że prościej i taniej będzie wymienić silnik niż grzebać się przy tym.
Proszę podpowiedzcie, gdzie ewentualnie mogę taki silnik kupić - Z22SE 2.2 147KM, zafira jest z 2004 roku. Może ktoś z was ma taki na zbyciu? Może być sam słupek.

mar09 - 2016-06-27, 20:53

22SE 2.2 147KM ....dość rzadki silnik, nie wiem nawet czy był oferowany w PL, kiedyś myślałem o swapie do mojej VB LIFT, ponoć cierpią na fabryczną wadę co ASO naprawiało ...patrz Vectraklub.

Napił się wody z kałuży, pogięło korby?? Ja bym zaczął od ściągnięcia misy i głowicy a nie od razu szukał drugiego.

Luken66 - 2016-06-27, 21:33

Nie taki znowu rzadki. Montowany był w większości opli - w zafirze, vectrze, astrze ...
Tu nie ma za bardzo co rozbierać. Na żaden sposób nie idzie wałem obrócić. Wody trochę zassał, bo cały kolektor dolotowy pływał jak go rozkręciłem.

Seba_830 - 2016-06-27, 22:41

Rozejrzyj się może za jakimś anglikiem, aby z niego silnik wyciągnąć


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group