To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Sprzedawca nie chce przyjąć towaru na gwarancje

NeoN - 2016-10-09, 01:08

Niedaleko mnie jest stacja benzynowa na której oferują benzynę- na której nie chce jeździć radziecki Dniepr :shock: Najlepiej zlewać paliwo po skończonej pracy jeśli wiemy że nie będziemy używać :) Ps. Nie robiąc off topa- spece od pilarek, jest jakaś skomplikowana metoda na regulację gaźnika w pilarce Stihl 021? Jeśli można dajcie na PW :cool:
ETZ_PRORIDER - 2016-10-09, 20:11

Najpierw regulacja wstępna, wkręcasz na max i wykręcasz o 1.5-2 obroty śrubki L oraz H, następnie odpalasz pilarkę, ustawiasz jej max obroty 12.500-13.000RPM minimalne obroty 3.000RPM i śrubką L ustawiasz przyspieszenie z niskich do wysokich żeby nie zamulała. Ot cała regulacja.
Stefa_no1 - 2016-10-09, 23:52

:spam:

Tak czytam... jakieś nieświeże paliwo, jakieś posklejane membranki... :???: W życiu takich problemów nie miałem :shock: Paliwo, jakie wpadnie w ręce, takie się leje. Mieszankę robię na orlenowskim półsyntetyku (w żadnym wypadku nie jest to olej dedykowany do Shindaiwy :razz: ) - przez co paliwo jest często spuszczone z niejeżdżonej ze 2 miesiące Jawy czy MZty, do bańki po jakimś płynie do spryskiwaczy. :mrgreen: Potem stoi to ponad pół roku w zbiorniczku pilarki, czy kosy i nigdy nie miałem problemów z rozruchem :? Teraz aż takie dziadostwo produkują?

borgi - 2016-10-10, 09:49

Aaa Stefan bo ty masz japońca :cool: A tu mowa o chińskim sztilu :mrgreen:

Moja kosa spalinowa Maruyama już 8 lat dostaje po d*pie czasem od świtu do zmierzchu a pilarkę sztila już jedną naprawiałem i skończyło się sądem i komornikiem a za odzyskaną kasę kupiłem drugiego sztila :torba": W weekend dąb poległ na Żuku :razz: Ale jak długo? :niewiem:

kosior30 - 2016-10-10, 12:48

My też mamy starego stihla już chyba ponad 10 lat, a kupiona była używana. Obecnie to jeden wielki "grzechotnik". Nie ma już zbytnio siły ciąć, tyle w życiu zjadła drewna, ale nigdy nie było, żeby się zatarła - nawet przy 30-kilku stopniowym upale. Wcale nie przebieraliśmy w paliwie, na orlenie 2T też trochę pracowała, jak było trzeba. I dalej służy.
Stefa_no1 - 2016-10-10, 22:12

borgi napisał/a:
Aaa Stefan bo ty masz japońca A tu mowa o chińskim sztilu


Niby Japoniec, ale cholera wie gdzie go robili- ważne, że działa i tnie/kosi jak szalone :mrgreen: Wiem, że ludziska mało się nie posikają z zachwytu, gdy pada słowo "Stihl" - a tu czytam, że dziadostwo. :razz: Cała produkcja Stihla poszła do Chin, czy tylko jakieś amatorskie modele?

Dodek - 2016-10-10, 23:54

2 lata temu znajomy kupił też nowkę kose stihla ale 4mix budzetowke , za jakis miesiąc potem ja też sobie kupilem stihla w pełnym 2t, kosztowo wyszła prawie 2x to co jego.
Koszenia mamy podobnie raz jakoś na 2 tyg ja kosze podworko + 300m rowu - on podobnie tyle ze wiecej podwórka i co? ten caly 4 mix juz 3 razy sie spedolił wycierają sie elementy rozrządu zrobione z plastiku podobno to norma jezeli sie tylko lekko przegrzeje.
Ale tak to jest jak ktoś kupi coś do zastosowan hobbystycznych a potem upala to np. non stop przez 3 godziny bez postojow.

ETZ_PRORIDER - 2016-10-11, 16:03

Stefa_no1 napisał/a:
Wiem, że ludziska mało się nie posikają z zachwytu, gdy pada słowo "Stihl" - a tu czytam, że dziadostwo. :razz: Cała produkcja Stihla poszła do Chin, czy tylko jakieś amatorskie modele?
Wszystko w chinach robione obecnie, ewentualnie chińskie graty pakowane na paletę i do dojczlandu inne chińskie łapki składają to goowno do kupy.
Widzieliście ostatnio reklamę sztila? widzieliście ile trzeba kupić pilarek, żeby ściąć jedno niewielkie drzewo? :DDD

kosior30 - 2016-10-11, 23:25

Taaa :D
wojtek.mz - 2016-10-11, 23:29

ETZ_PRORIDER napisał/a:
Widzieliście ostatnio reklamę sztila? widzieliście ile trzeba kupić pilarek, żeby ściąć jedno niewielkie drzewo? :DDD
Nie widziałem - pokaż :piwo:
kosior30 - 2016-10-11, 23:31

https://www.youtube.com/watch?v=OJbn-kPWPmc
lipton - 2016-10-11, 23:36

Nic dodać nic ująć. :)
Mario-150 - 2016-10-15, 11:29

No to tak, piła poleciała do innego dilera stihla , no i wzią ją bez gadania , i po wstępnych oględzinach zadzwonił , że musi odesłać do producenta gdyż wina nie leży po mojej stronie i oni nie sa w stanie jej naprawić . Mam czekać na kolejny telefon co z nia będzie.
chicken19 - 2016-10-16, 16:30

Możesz też spróbować złożyć skargę na dilera za odmowę przyjęcia sprzętu,nieprofesjonalizm i chamskie zachowanie w centrali Stihl Polska.Jak się nie nadaje do tej pracy to niech się bierze za łopatę i heja.

ANDREAS STIHL Sp. z o.o.
Sady, ul. Poznańska 16
62-080 Tarnowo Podgórne
Tel.: +48 61 81 66 200/ 201
Fax: +48 61 81 66 202
E-Mail: poczta@stihl.pl

kosior30 - 2016-10-16, 19:21

Dokładnie, ale już po całej procedurze. Wtedy będziesz miał kartę przetargową, że gdzie indziej przyjęli i producent przyjął reklamację.
wojtek.mz - 2016-10-16, 21:27

kosior30 napisał/a:
ale już po całej procedurze. Wtedy będziesz miał kartę przetargową, że gdzie indziej przyjęli i producent przyjął reklamację.
Dokładnie bo gostek może jeszcze namieszać,
Mario-150 - 2016-10-17, 15:11

Nie chce mu tak łatwo odpuścić , dużo ludzi z mojej okolicy oszukał . Wcześniej gadał , że se moge bo zdjęcie paliwa zrobił itp , no ale nic , czekam na telefon w sprawie tego co sie z tym sprzętem aktualnie dzieje.
kosior30 - 2016-10-17, 15:31

Mario-150 napisał/a:
zdjęcie paliwa zrobił


:DD Co za typ :mrgreen:

Paweł111 - 2016-10-17, 17:12

zdjęcie to se może... :)
chicken19 - 2016-10-18, 21:23

A czy porównał smak obu mieszanek?Bez tego zdjęcie niestety nie ma pokrycia.W sumie to jest poważna sprawa którą dokumentować może tylko autoryzowany fotograf firmy Stihl a nie jakiś kowal z Iphonem :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group