To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Vw Passat B5 - centralka

Antczak - 2016-10-25, 23:17
Temat postu: Vw Passat B5 - centralka
Witam. Zakupiłem w sobotę Passata B5 Kombi z 1998 roku. Posiada on zamek centralny z kluczyka. Mam z nim problem, gdyż z kluczyka się zamykają raz na jakiś czas ale za to otwierają się zawsze wszystkie po zamknięciu ich palcem osobno każdy prócz drzwi kierowcy bo one zamykają się z klucza normalnie. Jeżeli chodzi o zamykanie od srodka to jest tak samo, nie chcą się zamknąć,a jeżeli chodzi o bardziej szczegółowo to wygląda to w ten sposób że kołki wpadają i wychodzą i tak stale lecz słychać że wszystkie reagują tak samo otwieranie od środka. Zauważyłem też że prawe tylne drzwi się nie zamykają jak załapie centralny a reszta jest dobrze wtedy ale to rzadko kiedy. Spotkał się ktoś z takim czymś?
halcik - 2016-10-25, 23:53

Tak, czujnik wewnątrz zamka rozpoznaje, że drzwi nie zostały prawidłowo zamknięte. Czujników/mikrostyków jest chyba 5 na jeden zamek więc jest co przeglądać. Osobiście rozbierałem i regenerowałem, ale wymaga cierpliwości i aparatu, aby tryby złożyć dokładnie w tej samej pozycji
Antczak - 2016-10-26, 07:49

halcik, to co radzisz zrobisz? Wyciągnąć i zawieźć do kogoś kto się na tym zna?
halcik - 2016-10-26, 11:32

Nowe zameczki są po 80 za sztukę z tego co pamiętam, może taniej znajdziesz. Ja dałem radę więc możesz i Ty spróbować. Ja poprawiłem luty i zameczki ożyły, ale bardzo często siadają mikrostyki i wtedy jest rzeźba przy łączeniu nowych elementów ze starą płytką (nie musisz kupować dedykowanych do samochodu, ale fajnie jak byłyby wodoszczelne, wtedy będą kosztować grosze). W najgorszym przypadku kupisz zamek za 80 lub używkę z niewiadomą historią
Nie jestem pewien, ale chyba to ta wkładka
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=257348

Antczak - 2016-10-26, 18:22

Dzięki za pomoc :piwo: Jak co to będę pisał. :wink:
halcik - 2016-10-27, 08:32

Możesz też sprawdzić samo połączenie kostki do zamka i czymś psiknąć (tylko nie WD)
Antczak - 2016-10-27, 12:18

Ale one reagują na prąd. I jak coś to czym?
halcik - 2016-10-27, 12:27

Reagują, ale może sygnał z mikrostyku o położeniu nie dochodzi do centralki, dlatego ta mimo ruchu zamykającego otwiera zamek z powrotem. Zobacz że to samo zadzieje się przy otwartych drzwiach i próbie zamknięcia z pilota.
Co do psikadła reklam nie będzie, ma być dedykowane do oczyszczania styków, a nie wd na wszystko, które finalnie chłonie wodę i przyspiesza utlenianie styków



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group