To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Biała maz pod korkiem oleju

Robertt - 2016-11-15, 14:19
Temat postu: Biała maz pod korkiem oleju
Witam dzisiaj po krotkiej przejazdzce jakieś 10km odkrecilem korek od wlewu oleju i byla tam jakas biaława maz nie jakos specjalnie duzo ale cos tam bylo. Kiedyś wyczytalem ,ze to moze byc przez jezdzenie na krotkich odcinkach ,przewaznie robie "trasy" tak co 2/3 dni po 10km w jedna strone tak mniejwiecej , wiec postanowailem ze zrobie chociaż te 50/60km z prędkosciami 120/140km/h i po tym odkręcam korek i cała ta maz znikneła. I teraz moje pytanie czy wszystko jest ok ,czy moze mam sie czym martwic? :wink:

[ Komentarz dodany przez: motomaciey: 2016-11-15, 16:50 ]
Pisz poprawnie.

kosior30 - 2016-11-15, 16:14

Jest ok
Dodek - 2016-11-15, 17:12

Takie coś pod korkiem sie robi jak sie dusi auto na krótkich dystansach w miescie - bo zanim silnik sie dobrze rozgrzeje to sie gasi auto i tak sie powtarza historia po poludniu czy wieczorem po wyjsciu z roboty. Warto wlasnie dlatego raz na jakiś czas trzasnąć konkretną trase non stop ze 100km
Jak sie przegoni auto po autostradzie to mi np znika na jakiś czas dymienie w moim dieslu bo przedmuchują sie tłumiki i katalizator :razz:

KTR - 2016-11-15, 18:12

Jak po zagrzaniu znika to powinno być ok ,kontroluj stan płynu chłodniczego.
wadmed - 2016-11-15, 21:58

KTR napisał/a:
Jak po zagrzaniu znika to powinno być ok ,kontroluj stan płynu chłodniczego.

Przestań mieszać to normalne wyżej chłopaki napisali od czego to jest.

Robertt - 2016-11-16, 01:19

Dzisiaj przejechałem się jeszcze raz jakieś 20 km po tym przegonieniu ,i po przejechaniu 10km znowu wróciła ta biała maz w niewielkich ilościach ,ale jak już wróciłem i miałem nakulane 20km hehe i maz ponownie znikła. A teraz kolejne pytanie bo myślałem ,że jak przegonie autko to będę miał z tym spokój na jakiś czas a tu wychodzi na to ze to będzie cały czas jeśli nie zrobie minium 20km podczas przejażdzki. I czy nie powinno być tak ,ze po porządnym rozgrzaniu silnika to powinno minąć na jakiś dłuższy czas? (zapomniałem dodać na samym początku ,ze latem nie zaobserwowałem tego) :wink: I jeszcze jedno na sam koniec ,bo wlasnie mi sie przypomniało Kosior jak mnie poratowałeś woda mineralna jak miałem mega kaca na zlocie w Pszczewie w 2012r .Ale pewnie sam juz nie pamietasz takiej pierdolły ,ale ja tak bo czułęm sie wówczas naprawde zle :mrgreen: A przyjechałem na tamten zlot z Lipkiem nie wiem czy ktos pamieta tego forumowicza na czerwonej MZ etz 251 :wink:
wadmed - 2016-11-16, 22:37

Kiedy zmieniałeś olej???
W okresie jesienno zimowym to jest normalny objaw przy jeździe na krótkich dystansach.
Temat chyba powinien zostać zamknięty.

Robertt - 2016-11-17, 13:55

Olej zmienialem ze 3 miesiace temu ,obecnie ma przejechane jakieś 2000tys km moze troche więcej. Pewnie macie racje ,że to jest normalne i nie ma sie czym przejmować. Dziękuje wszystkim za odp :wink:
kosior30 - 2016-11-17, 16:55

Szczerze to nie pamiętam :)

Fizyka panie - jak zostawisz na mrozie nagrzany samochód, to w środku po jakimś czasie na szybach powstaje para wodna, która się skrapla na zimnych elementach. To samo się dzieje w silniku - po odstawieniu nagrzanego auta w jego wnętrzu masz ileś pary wodnej, która po ostygnięciu osadza się na całej powierzchni wewnętrznej silnika. Przy rozruchu woda zostaje spłukana przez olej, który w miarę rozgrzewania się wyparowuje wodę. Ta z kolei - napotykając na zimne elementy silnika (w tym przypadku korek wlewowy) - skrapla się, a ponieważ woda nie miesza się z olejem powstają takie właśnie rzygowiny. To tak w skrócie, na chłopski rozum.

Dodek - 2016-11-17, 17:35

Pytanie - co co za autko i czy masz LPG ?
grzybol - 2016-11-17, 18:27

kosior30 napisał/a:
Fizyka panie

Dokładnie. A ściślej mówiąc, zjawisko zwane punktem rosy. To samo, które odpowiada za parowanie okularów zimą, po wejściu do pomieszczenia ;)

KTR napisał/a:
kontroluj stan płynu chłodniczego.

Ostrożności nigdy za wiele i dla świętego spokoju, można rzucić okiem na stan płynu, skoro i tak ma się już łeb pod maską, ale generalnie, patrz wyżej ;)

Robertt - 2016-11-18, 00:12

Dodek napisał/a:
Pytanie - co co za autko i czy masz LPG ?
To jest Audi A4 silnik 1.8 Turbo 150km i nie ma LPG
Matfiej - 2016-11-18, 18:21

Nic złego się nie dzieje, też mam tak po krótkich odcinkach. Trasa 100km na uczelnię i już czyściutki korek. Więc śpij spokojnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group