To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Przedszkole - Problem ze sprzęgłem w etz 250

Dominator94 - 2017-05-10, 17:01
Temat postu: Problem ze sprzęgłem w etz 250
Panowie mam problem ze sprzęgłem w etz 250.Od kiedy ją mam cały czas mam problem z odkręcającym się stożkiem.Podkładałem tam już nawet blaszki, bo pasty do docierania zaworów,przecieranie stożka papierem ściernym wodnym itp itd nic nie dawało ale ono dalej się odkręcało.Kupiłem nowy stożek na którym zrobiłem z 15 km i problem powrócił.Dziś założyłem ten stary org stożek,podłożyłem pod niego blaszki, wszystko poskładałem dokręcam i jeb pękła nakrętka :D kupiłem nową dokręcam znowu na fest i przekręcił mi się gwint.Rozebrałem teraz wszystko i mam takie pytanie czy jezeli złoże to i nie dam podkładki pod tą nakrętke to czy to dalej bedzię się odkręcało?bo bez podkładek nakrętka coś tam łapie jeszcze gwintu.Pytanie drugie to czy jak nie da się już nic zrobić z tym urąbanym gwintem to miałby ktoś jeszcze jakis pomysł na to czy zostaje tylko spawanie tego stożka?Remont i tak planuje w niej zrobic ale chciałbym nią jeszcze trochę teraz pojezdzić bo potrzebna mi jest codziennie na dojazdy do pracy.Co radzicie?
kosior30 - 2017-05-10, 17:13

Szanowny kolego!

Jest przyklejony temat w dziale Napęd o sprzęgle, są też inne tematy, jest serwisówka itd...Oczekujesz, że sprzęgło złożone "na partyzanta" będzie Cię codziennie bezawaryjnie wozić do pracy?

Dominator94 - 2017-05-10, 17:34

nie chodzi o to zeby to chodziło nie wiadomo ile, chodzi o to aby to powoziło jakis czas.
Dominator94 - 2017-05-11, 08:44

Jednak nic tam nie będę spawał.Kupię jakiś silnik w b.dobrym stanie, a ten będę miał w zapasie na części,bo wydaję mi się że nie warto kupować teraz wału i stożka współczesnej produkcji.Pytanie do posiadaczy etz 250 tam na prawdę jest taki problemz tymi stożkami? czy tylko ja tak mam? tata kiedyś miał mz i też mowił ze lubił się odkrecać ale jak już sie zaklinował tam to chodziła
halcik - 2017-05-11, 09:42

Słowo klucz, albo słowa to : pasta do docierania, odnośnie spadającego stożka
ETZ_PRORIDER - 2017-05-11, 13:32

Mi raz sprzęgło spadło, i nigdy więcej. Drugi raz już wiedziałem jak je poprawnie przygotować i zamontować. Wszystko znajdziesz na forum. Sprzęgło się nie odkręca tylko puszcza połączenie stożkowe. Pasta do zaworów i docierasz powierzchnie.
Dominator94 - 2017-05-13, 17:09

mam pierwszy raz do czynienia z tym motorkiem i dlatego pytam ;) zaraz zamawiam wał,łożyska i od razu jakis stożek.Powiecie mi czy te nowe stożki sie do czegoś nadają czy lepiej szukać jakiejś używki? nie będę juz zakładał nowych tematów bo po co :)
Antczak - 2017-05-13, 17:15

Wszystko polecam od Kolegi Intr, ja mam od niego wał, łożyska, stożek i po dotarciu stożka do wału i prawidłowym osadzeniu nie ma problemów. :wink:
Seba_830 - 2017-05-13, 19:51

Wał z oznaczeniem IFA, piasta sprzęgła z WK w kółeczku, poprawny montaż i będzie dobrze. :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group