To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Na motocyklach MZ - Włochy-San Marino 21.07.2017

EndriuBis - 2017-08-04, 16:38

czochu napisał/a:
....Olej wziąłem ze sobą, wyszło go 4,5l a miałem 7 :razz:


:szczena: :szczena:

romanETZ - 2017-08-04, 22:06

czochu, Szacun. Dla mnie 100km to już wyprawa, ale cóż niektórzy dziadkowie jeżdzą tylko wkoło komina -jak ja. Dobrze że jestem na tym Forum - bo przynajmniej wiem że można inaczej motórzyć. Gratuluje - świetna relacja. :piwo:
EndriuBis - 2017-08-05, 09:06

romanETZ napisał/a:
czochu, Szacun. Dla mnie 100km to już wyprawa, ale cóż niektórzy dziadkowie jeżdzą tylko wkoło komina -jak ja. Dobrze że jestem na tym Forum - bo przynajmniej wiem że można inaczej motórzyć. Gratuluje - świetna relacja. :piwo:


Zrobię trochę OD, ale co tam. RomanETZ - bez przesady. Jestem prawie Twoim rówieśnikiem i dopiero teraz (od 4 lat - po bardzo, bardzo długiej przerwie ) znowu zaczynam planować dłuższe wyjazdy. Mało tego - żona w tamtym roku też dała się namówić do powrotu na moto po latach. Pamiętaj że życie nabiera smaku dopiero w naszym wieku :lol:

A co do wyprawy kolegi Czocha - na mnie zrobiło największe wrażenie właśnie to że objechał tę trasę na MZ. A z tym olejem do 2T to mistrzostwo świata :piwo:

romanETZ - 2017-08-05, 13:51

EndriuBis, Czyli wszystko przed nami - życie zaczyna się po 50-ce. :piwo: (dlatego napisałem ,,niektórzy dziadkowie"- a dziadkiem jestem od 13msc. :lol: )
czochu - 2017-08-06, 19:52

EndriuBis napisał/a:
romanETZ napisał/a:
czochu, Szacun. Dla mnie 100km to już wyprawa, ale cóż niektórzy dziadkowie jeżdzą tylko wkoło komina -jak ja. Dobrze że jestem na tym Forum - bo przynajmniej wiem że można inaczej motórzyć. Gratuluje - świetna relacja. :piwo:


Zrobię trochę OD, ale co tam. RomanETZ - bez przesady. Jestem prawie Twoim rówieśnikiem i dopiero teraz (od 4 lat - po bardzo, bardzo długiej przerwie ) znowu zaczynam planować dłuższe wyjazdy. Mało tego - żona w tamtym roku też dała się namówić do powrotu na moto po latach. Pamiętaj że życie nabiera smaku dopiero w naszym wieku :lol:

A co do wyprawy kolegi Czocha - na mnie zrobiło największe wrażenie właśnie to że objechał tę trasę na MZ. A z tym olejem do 2T to mistrzostwo świata :piwo:


Co do oleju to chyba każdy wie ,że nawet w aucie zaleca się lanie tego samego oleju ;) a za granicą raczej venola nie kupisz. Po drugie np we Włoszech stacje benzynowe są bezobsługowe , masz tam dystrybutor na ojro , tak więc na stancji oleju nie kupisz, a ja się śmiało z tym olejem lajtowo spakowałem ;) wystarczy sobie wyliczyć kilometry i wziąść. Mi na 4tyś wystarczyły 4 butelki oleju

kosior30 - 2017-08-08, 10:52

czochu napisał/a:
Co do oleju to chyba każdy wie ,że nawet w aucie zaleca się lanie tego samego oleju


Ja tego nie wiem :) Wiem natomiast, że takie rzeczy, to mit.

czochu - 2017-08-08, 16:25

kosior30 napisał/a:
czochu napisał/a:
Co do oleju to chyba każdy wie ,że nawet w aucie zaleca się lanie tego samego oleju


Ja tego nie wiem :) Wiem natomiast, że takie rzeczy, to mit.


Znam sytuacje gdzie zalewali np do starych polonezów syntetyczne oleje po mineralnym lub półsyntetycznym i silnik zaczął brać olej , oraz puszczać na łączeniach. Więc czy to mit to bym polemizował ,aczkolwiek w silniku 2t jest to tyle istotne co w zmiana oleju na inny w przekładni czyli nic :P No ale głównie olej wziąłem ze sobą ,bo słyszałem że we Włoszech są stacje automatyczne i oleju na nich nie kupisz (i tak było) , a nie będę szukał specjalnie w obcym kraju sklepu, gdzie bym mógł taki zakupić.

intr - 2017-08-08, 16:44

Też tak zawsze jeździłem. Poza tym nie wszędzie na stacji nawet z obsługą mieli olej do 2T. Na wschodzie owszem, ale północ zachód i południe, to już różnie. A tak spokojna głowa, wypala się na bieżąco to i miejsca w bagażu przybywa.
Seba_830 - 2017-08-08, 18:45

czochu napisał/a:
Znam sytuacje gdzie zalewali np do starych polonezów syntetyczne oleje po mineralnym lub półsyntetycznym i silnik zaczął brać olej , oraz puszczać na łączeniach


kosiorowi pewnie chodziło o markę oleju, a nie o rodzaj. Wiadome jest, że olej syntetyczny ma właściwości czyszczące z nagaru i wlanie go do starego poldka, który jeździł na mineralu spowoduje wyczyszczenie wspomnianego nagaru i może zacząć ciec. Całkiem inna sprawa, że syntetyk, syntetykowi nie równy i oleje niektórych producentów oznaczone jako syntetyczne są bardziej półsyntetyczne.

kosior30 - 2017-08-08, 20:46

Seba_830, dokładnie pojął o co mi chodziło z tym mitem. A jeśli chodzi o dostępność oleju, to co innego - kto z sobą wozi, ten się nie prosi i tu Czochu ma słuszność ;)
czochu - 2018-06-23, 21:04

Ktoś chętny w tym roku powtórzyć tą trasę? :twisted:
John - 2018-06-25, 13:06

Kiedy?
czochu - 2018-06-25, 13:53

Jednak ten rok niestety odpada :roll: , ale będziemy planować mam nadzieję na przyszły


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group