To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Kwestie około podróżne - Jechać, ale dokąd ?

RYBA - 2017-08-27, 14:08
Temat postu: Jechać, ale dokąd ?
Mam pomysł stworzenia mapy Polski tutaj na forum z różnymi ciekawymi miejscami do których warto się wybrać. Ja nie mogę się tym zająć z powodu moich niezdolności informatycznych. Chodzi mi np. o pomniki, zabytki, atrakcje regionalne, ruiny, zamki, miejsca z pięknym krajobrazem. No ogólnie rzecz biorąc miejsca które warto zobaczyć, oczywiście motocyklem.
Każdy z nas mieszka gdzie indziej i mógłby podrzucić różne miejsca ze swojej okolicy.
Taka mapa musiała by być w googlu i zawierać oznaczenie i jakieś zdj. a może i opis.
Mam na myśli coś takiego jak ma kolega Mnich na swoim blogu tylko z większą ilością miejsc.
http://mnich777.blogspot.com/p/mapa-miejsc.html

Co o tym sądzicie ???

TOLL - 2017-08-27, 20:16

Bardzo dobry pomysł, na pewno ułatwi to odkrywanie ciekawych miejsc i może zainicjuje częstsze spotkania Forumowiczów.
Tylko kto się tego podejmie?

ETZ_PRORIDER - 2017-08-27, 20:39

Każdy ze swoich rekinów może dodać miejsca na mapie warte odwiedzania. Najlepiej zacząć od przybycia na zakończenie sezonu MZ KLUBU.
wojtek.mz - 2017-08-27, 22:59

RYBA napisał/a:
Mam pomysł stworzenia mapy Polski tutaj na forum z różnymi ciekawymi miejscami do których warto się wybrać.
To się za to zabierz.
RYBA napisał/a:
Ja nie mogę się tym zająć z powodu moich niezdolności informatycznych
Wszyscy mądrzy - ja nie umiem. Kolego te forum jest bezpłatne i nikt tu kasy nie zarabia więc weź sprawy w swoje ręce i zrób coś a nie -Ja nie umiem niech ktoś !!!!!!
RYBA - 2017-08-28, 13:29

Wojtek rozumiem cię.
Gdybym naprawdę się na tym znał to z chęcią bym to zrobił, nie było by problemu.
Można zrobić może coś takiego na mapie tej od googla. Nie wiem na czym to dokładnie polega i jak to działa. Podejrzewam ze trzeba by założyć tam jakieś konto.
Login i email rozesłałoby się do wszystkich użytkowników forum i co kto by miał ciekawego to by oznaczył i wstawił.
Poprawcie mnie jeśli źle mówię.

kosior30 - 2017-08-28, 19:37

wojtek.mz napisał/a:
Wszyscy mądrzy - ja nie umiem. Kolego te forum jest bezpłatne i nikt tu kasy nie zarabia więc weź sprawy w swoje ręce i zrób coś a nie -Ja nie umiem niech ktoś !!!!!


Wojtku, wyluzuj :piwo:

RYBA, jak chcesz, aby coś takiego powstało i aby to było naprawdę pomocne, to nie dopuszczaj do tego ogółu. Możesz się zająć tym for fun, albo żeby się po prostu czegoś nowego nauczyć - oczywiście jeśli to lubisz. Stworzyć taką mapę jest banalnie prosto. Tak jak piszesz, na google maps. Jak stworzysz sobie konto, to wystarczy poklikać, poczytać co do Ciebie pisze wujek google i dasz radę. W końcu gdy się urodziłeś Windows już był, nie to, co za moich czasów ;) A ludzie mogliby Ci ciekawe miejsca wysyłać na mejl, Ty byś był moderatorem mapy. Jedyny wg mnie rozsądny sposób.

RYBA - 2017-08-28, 19:41

Ok może tak być nie żadnego problemu z mojej strony.
Niewiem jak to będzie szło bo muszę to ogarnąć wszystko.

Tylko czy konto na googlu jest bezpłatne ??

kosior30 - 2017-08-28, 19:44

Owszem.
RYBA - 2017-08-28, 19:46

ok w takim razie zaczynam działać.
Będę informował o postępach i postaram się wkleić tę mapę tutaj.
Możę potem admini przeniosą ją w jakieś inne miejscę.

RYBA - 2017-08-28, 20:21

Ogarnąłem to.
Całkiem proste zamieściłem kilka miejsc na początek. W miare wolnego czasu będzie ich więcej :mrgreen:
Czekam na wasze z całej Polski.
Wysyłajcie je na meila z dokładnym miejscem żebym wiedział jak zaznaczyć na mapie.
Mile widziane zdjęcia :mrgreen:

michuryb13@wp.pl

https://www.google.com/ma...1350000024&z=10

Dodek - 2017-08-28, 22:40

PS Fajny pomysl ale musisz zacząć od siebie. Pojeździj po okolicy zrób foty i wklej sobie do mapy. Z biegiem czasu zostanie wspomnienie z tras. Jeździj póki masz czas jesteś młody i ci sie chce. Potem będzie z tym trudniej. PS polecilbym ci kilka fajnych miejsc na podkarpaciu ale pewnie nie za szybko tu zawitasz bo to maly hektar
William - 2017-08-29, 01:34

RYBA napisał/a:
Mam na myśli coś takiego jak ma kolega Mnich na swoim blogu tylko z większą ilością miejsc.
http://mnich777.blogspot.com/p/mapa-miejsc.html
Różnica polega jedynie na tym, że mapa którą mam na swoim blogu opiera się wyłącznie o miejsca, w których byłem osobiście i co do których (o ile nic się nie zmieniło w skali czasu) mogę zdać relację z pierwszej ręki.

Jeśli chodzi o zamki czy ich ruiny, na Wikipedii są współrzędne GPS kilkuset pozycji na terenie samej Polski, podzielone na województwa. To samo z pałacami, dworkami czy zabytkowymi kościołami. Jeśli chodzi o miejsca opuszczone, na forgotten jest ich kilka tysięcy, również podzielone na województwa. Zebranie wszystkiego do kupy to zajęcie, jakiego chyba jeszcze nikt się nie podjął. :wink: Chyba lepszym rozwiązaniem, tak jak pisał Dodek, jest stworzenie mapy lokalnej albo jakiegoś konkretnego regionu lub dziedziny którą najbardziej lubisz lub/i którą najlepiej znasz, aby było wiadomo, kto właściwie jest jej autorem i do kogo można się zwrócić w sprawie konkretnych lokacji.

RYBA - 2017-08-29, 21:49

Wiecie co. Macie rację. Z tą mapą chyba nic nie wyjdzie. :cry:
Będę tworzył swoją własna z miejsc w których ja byłem. Tak będzie najlepiej.
Dzięki wszystkim za rady.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group