To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Kwestie około podróżne - INTERCOM BLUETOOTH NA 2 KASKI

slawek76 - 2017-10-15, 19:51
Temat postu: INTERCOM BLUETOOTH NA 2 KASKI
Często jeżdżę z żona i zastanawiam się nad zakupem zestawu interkom Bluetooth
I tu pytanie.

Co kupić żeby działała to w miarę sprawie ? To znaczy żeby jakość rozmowy była akceptowalna.
Czy można mieć kaski „otwarte” czy lepiej kupić szczękowe ?
Obecnie mamy kaski otwarte, głównie temu, żebyśmy w ogóle się słyszeli.
Jeździmy sobie rekreacyjnie MZ ES 250/1 więc 80km/h raczej nie przekraczamy :wink:

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w w/w temacie proszę o wypowiedzi

pzet - 2017-10-15, 20:21

Lepsze szczękowe, bardziej tłumią otoczenie. Osobiście mam ls-a z podnoszoną szczeką więc mam pewien kompromis, ale przy prędkości powyżej 80 rozmowa przez telefon jest prawie niemożliwa za duży szum wiatru. Prawdopodobnie podobnie będzie przy rozmowie z druga osobą posiadającą interkom. Krótkie proste zdania będą zrozumiałe ale dłuższa konwersacja będzie kłopotliwa.
polu - 2017-10-15, 20:31

Sporo czasu poświęciłem na "ogarnięcie tematu " związanego z interkomem.

Ostatecznie zakupiłem interkom firmy SENA SMH5 Dual w promocyjnej cenie. Nie żałuję ani złotówki na to urządzenie. Przyznam że nie opanowałem do końca wielu funkcji i działania.
W założeniach miał służyć do rozmowy z pasażerką i tu sprawdza się doskonale, jest fabrycznie sparowany i ta funkcja działa ZAWSZE bezproblemowo i intuicyjnie.
Z urządzeniami innych producentów łączy się ale nie jest to takie łatwe, czasem trzeba powtarzać parowanie, czasem się rozłączy itp.
Z innymi zestawami marki SENA łączy się bez problemów.
Zaletą jest dobra bateria (ok 7godzin) ciągłej rozmowy, a w razie kryzysu możesz podłączyć do ładowarki albo PowerBanka i dalej gawędzić.

Co do kasku to minimalnie lepiej jest w integralnym, ale to naprawdę niewielka różnica. Mikrofony naprawdę potrafią tłumić szum wiatru.

Tak naprawdę to jest to najprostszy i chyba najtańszy zestaw tego producenta, pozbawiony wszelkich bajerów dostępnych w droższych modelach.

slawek76 - 2017-10-15, 20:56

No i super

Właśnie o to mi chodziło, tylko szukałem potwierdzenia

POLU wielkie dzięki :mrgreen:

mczmok - 2017-10-15, 22:02

polu, slawek76,
Też mam SENNE sprawdziła się super w drodze do Gruzji.
Nie wyobrażam sobie już jazdy bez.
Nawigacja, telefon, muzyka to dodatkowe zalety.
Poza tym pomiędzy tymi interkomami jest łączność analogowa do dwóch km, chociaż ja twierdzę że kilkaset metrów.
Model 20s który niestety kosztuje ponad tysiąc złotych za sztukę, to jego jedyna wada.

mczmok - 2017-10-15, 22:14

Senna to chyba najlepszy interkom, praktycznie da się rozmawiać przy większych prędkościach bo wycisza szumy wiatru 😁
Adax - 2017-10-15, 23:12

mczmok napisał/a:
Senna to chyba najlepszy interkom


Mariusz, takie opinie można wygłaszać po przetestowaniu co najmniej kilku modeli. :razz:

Jeśli chodzi o wyciszanie szumu wiatru, to w N-COMie mikrofon nie zbiera praktycznie nic poza twoim głosem. Osoby do których dzwonie nie wierzą, że jadę motocyklem. :shock: Większym problemem jest sam hałas w kasku, przez który ja nie słyszę dobrze, co ktoś do mnie mówi. Mówię tu o prędkościach 100/120km/h. To samo dotyczy słuchania muzyki, hałas w kasku, przy wyższych prędkościach, sprawia, że obcina się dolne pasmo i dociera tylko górne, przez co dźwięk jest mało czytelny i męczący. Ale to już zależy od kasku a nie intercomu!

Dotyczy Nolana N 104 EVO + N-COM B5L

mczmok - 2017-10-16, 06:54

Adax,
Zagadzam się w 100 procentach z szumem. Ale jadąc np moją deauville czy nawet MZ która ma wysoka szybę i hałas wiatru jest mniejszy. Dobra osłona przed wiatrem to wg mnie podstawa przy długich podróżach. To samo tyczy się niezbednosci interkomu.
Do 140km da się rozmawiać przy moim szczękowym kasku.
Dlaczego senna jest dobra? Bo ma niesamowite możliwości techniczne np lączenie z 30 interkomami, analogowo które pracują jak przekaźniki przesyłając sobie rozmowy między sobą. Akurat czasami jeżdżę z 4 kolegami którzy mają te same modele i to jest super ze łączność jest pewna praktycznie niezależnie od odległości.
Ten interkom ma radio w sobie, możliwość dokupienia modułu CB, wybieranie głosowe, i jeszcze mnóstwo innych bajerów, mniej lub bardziej przydatnych.
Z tym że oprócz pewności połączenia najważniejsza przydatną cechą jest bardzo długi czas pracy na baterii, napewno ponad 12 godzin.

mczmok - 2017-10-16, 18:46

Adax,
Adax napisał/a:

Mariusz, takie opinie można wygłaszać po przetestowaniu co najmniej kilku modeli

Zgadzam się, ja nie testowałem, ale dwóch kolegów, którzy mają teraz SENNE tak.
W każdym razie ewolucja urządzeń elektronicznych następuje bardzo szybko, to co rok temu było super za dwa lata jest standardem...
Nie wiem jak wygląda konkurencja ale seenna jest całkowicie cyfrowa i ma własny system operacyjny.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group