To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Ubezpieczenie OC w PZU ze zniżką dla członków PZM

slawek76 - 2017-12-31, 09:41

Widzę, że ta moja przyczepa trochę ożywiła dyskusję, ale chciałbym potwierdzić !

Dostałem zniżkę 70% z kartą PZM na przyczepę ciężarową rolniczą o ładowności do 3,5 T (Autosan), czyli dokładnie tak jak kolega RomanETZ napisał.

Na ciągnik rolniczy nie wiem, bo nie mam.
Dziwi mnie, jak to możliwe, że jedni te zniżki dostają, a inni nie. Nie upatrywał bym tu widzimisię agentów ubezpieczeniowych, ponieważ PZU jest zbyt dużą i poważną firmą, żeby w różnych miastach, różni agenci, różnie to sobie interpretowali.
Może przyczyną tego jest to, że faktycznie jeżeli ktoś miał szkodę w danym roku to zniżka się nie należy. Ja miałem szkodę dwa lata temu. W tym roku szkody nie miałem i zniżkę dostałem.

pzet - 2017-12-31, 15:29

[quote="slawek76"]
Dziwi mnie, jak to możliwe, że jedni te zniżki dostają, a inni nie. Nie upatrywał bym tu widzimisię agentów ubezpieczeniowych, ponieważ PZU jest zbyt dużą i poważną firmą, żeby w różnych miastach, różni agenci, różnie to sobie interpretowali.
A jednak jest tu pewne widzimisię, agent dostaje prowizje więc nie jest w jego interesie informowanie klienta że może zapłacić dużo mniej za swoją polisę.
Rok temu rozmawiałem w PZU o zniżce na członka PZMot i wyszło że dopiero przy 3-4 pojazdach ma to jakiś sens (zaczyna się opłacać).
Po temacie widać że nie ma nic za darmo i trzeba o swoje powalczyć, a przyznacie sami że warto, w lutym ubezpieczam swoją maszynę jeżeli będą jakieś problemy zmienię agenta.

Mycek123 - 2017-12-31, 15:40

Tak na kartę. Chcieliśmy w ogóle wziąć wszystkie pojazdy na jedną kartę ojca i moje ale tak se neda. :piwo:
Agentka która ubezpieczala mi komarka sama przyznała że te przepisy się co chwila zmieniają, klienci przychodzą i wiedza więcej niż agenci. A ci potem wiszą na słuchawce pół godziny dzwoniąc do Warszawy się upewnić czy faktycznie tak jest.

arsene - 2018-01-07, 21:20

Ale macie problemy.
Mam kartę SOS PZM już kilka lat. Aktualnie mam zniżki 60 % + 70 % na następujące pojazdy:
1. jaskółka 60 rok
2. Wsk 64 rok
3. 2 x zaporozec, 77 i 78 rok
4. T4 Multivan 91 rok.

oc za mulivana płaciłem w październiku 272 zł na rok, normalnie bym zapłacił jakieś 900 zł.
karta SOS PZM kosztuje mnie jakieś 70 zł rocznie.

Tylko jedna sprawa, nie chodzi się po agentach tylko zap... się do PZU. Agenci są niedouczeni.

Do ubiegłego roku nie musiałem pokazywać karty, wystarczało że powiedziałem, że mam, ostatnio kobieta jednak spisała mój numer karty, podobno musiała wprowadzić do systemu.

toudi - 2018-01-20, 21:53

Ja za golfa w axa direct zapłaciłem 470zł.91 rok silnik 1.8
Za mz w pzu 251 95zl
Nie łaźnie po agencjach bo oni ceny z kosmosu biora

ETZ_PRORIDER - 2018-01-20, 22:45

Z kartą czy bez?
arsene - 2018-01-22, 12:59

No chyba bez karty kolega płacił, bo ja za 2,4 l ten sam rocznik Multivana zapłaciłem z kartą 200 zł mniej. Większa pojemność a mniej płaciłem.
Adax - 2018-01-25, 01:02

Podrożało, już jest 85zł. :???: :wink:
kosior30 - 2018-01-25, 11:07

Pierwszy ja: "Przeżyjemy :cool: "

Drugi ja: "Banda sku***ów, darmozjady pie***ne, tylko nakraść!"
:mrgreen:

ETZ_PRORIDER - 2018-01-26, 00:32

Skapnęli się, że coraz to więcej ludzi z tego korzysta, każdy wałkuje temat na gejbuku i się połapali co i jak :klnie:
Allu - 2018-01-26, 12:17

Adax napisał/a:
Podrożało, już jest 85zł. :???: :wink:

za co?

Ja wczoraj opłaciłem składkę + nowa karta na rok 2018 = 60 zł

Adax - 2018-01-26, 14:49

Pakiet "Podstawowy Krajowy - zawiera członkostwo" czyli najtańszy sposób, żeby stać się prąciem, znaczy członkiem.
Allu - 2018-01-26, 15:15

Adax, ale Ty o assistance mówisz.
Milicyjny - 2018-01-26, 16:48

Allu napisał/a:
Adax, ale Ty o assistance mówisz.

Asistance daje członkostwo w Klubie VIP PZMot, stajesz sie członkiem tego Klubu, dostajesz Legitymację członkowska z numerem i na tej podstawie masz zniżki w PZU.... :mrgreen:
Sprawdzone rozwiązanie!

wajer49 - 2018-01-26, 17:43

Dokładnie, jak piszesz
Cytat:
Milicyjny
. Za ubezpieczenie ze wszystkimi możliwymi zniżkami chcieli w PZU 243 zł od zabytkowej teeski z 1976 roku. Z kartą PZMotu zapłaciłem 43 zł. Za członkostwo zapłaciłem 78 zł. Ponieważ jestem już w ich systemie w tym roku nie będę musiał już opłacać tych 78 złotych. Pożyjemy, zobaczymy.
pitterpan - 2018-01-26, 19:00

Wszystko ładnie, tylko warunkiem otrzymania zniżek jest okazanie aktualnej, ważnej karty członkowskiej. Jeśli takiej nie masz, a agent mimo to przyzna ci zniżkę, no to cóż, sam siebie naraża.
Allu - 2018-01-26, 23:08

Jak widać są różne sposoby żeby zdobyć kartę. Ja osobiście nie korzystam z assistance tylko oplacam składkę rocznie 60 PLN w automobilklubie rzeszowskim ,który jest zrzeszonych z pzm, dostaje kartę ważną na rok i korzystam z tańszych ubezpieczeń na pojazdy pow. 25 lat samochody, motocykle nawet przyczepki. Opłaca się jak ktoś ma kilka sprzętów. Przykład za etz 250 przyszło mi około 150 zł a z kartą zapłaciłem 40 parę zł.
polu - 2018-01-27, 07:48

Zrobiłem dokładnie tak jak Allu
Za ubiegły rok płaciłem składkę 50zł, w tym roku jeszcze nie mam karty ale pewnie będzie podobnie.

EndriuBis - 2018-01-27, 10:13

Allu, polu - do Automobilklubu Rz można się zapisać (zrzeszyć) tak z ulicy ?
Oprócz profitów w postaci np. zniżek, macie jakieś obowiązki ?

polu - 2018-01-27, 11:01

Dokładnie to nie wiem, ja znalazłem gościa, który robi to "zbiorowo", zebrał deklaracje, składki, wnioski, foty i zawiózł gdzie trzeba a potem odebrałem od niego legitymację.

Regulamin istnieje i musiałem podpisać ale nie czytałem go dokładnie. Był tam zapis o tym że przynajmniej raz w roku mam uczestniczyć w imprezie PZMotu ale nikt do tej pory mnie o to nie pytał.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group