To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Ubezpieczenie OC w PZU ze zniżką dla członków PZM

halcik - 2018-06-01, 18:40

Możesz wykupić na rok, pół roku lub na miesiąc, ale cenami będą chcieli zniechęcić. Odnośnie kosztów to jedna ubezpieczenie daje zniżki na "zabytek" dla motocykli z bialymi blachami, a są i takie że z kartą pzmotu musisz ich i formować o swoich prawach. Z założenia bez karty pzmot szykuj się na standardową cenę za rok - około 130 zł w zależności od rejonu
romanETZ - 2018-06-01, 19:11

Dzięki za odpowiedź. Z kartą zapłaciłem 45zł. za rok, a TSka prawie na chodzie, to jeszcze przed zimą pośmigam. :lol:
wojtek.mz - 2018-06-01, 20:04

romanETZ, Kupujesz z kartą pzm na cały rok bo na pół się nie opłaca bo pewnie 5 zł mniej zapłacisz.
romanETZ - 2018-06-01, 21:13

wojtek.mz, halcik, :piwo: :piwo:
toudi - 2018-06-07, 23:44

Karta doszła wiec jutro działam ;)
toudi - 2018-06-17, 20:36

Baba mi wcisza jakiś kit z pzu ze trzeba mieć żółte tablicę. Wcześniej mi mowile ze nie trzeba. Jak to u was jest ??
Marcin W. - 2018-06-17, 21:35

toudi, Nie trzeba mieć żółtej tablicy ( ja mam akurat czarną choć można mieć i białą). Idź do jakieś innej agencji. :piwo:
ETZ_PRORIDER - 2018-06-17, 21:39

Dokładnie. Idź do innej agencji i jak już dostaniesz ubezpieczenie to wróć do niej, i przedstaw jej kwit z gotowym ubezpieczeniem i potem idź do jej przełożonego.
Marcin W. - 2018-06-17, 21:42

toudi, daj na nią namiar ja do niej zadzwonię :lol: :klnie:
Marcin W. - 2018-07-25, 12:23

Wychodzi na to że mając kilka motocykli za każdym razem trzeba upominać się o zniżkę z tytułu posiadania karty PZM bo mi policzyli w PZU przy drugim OC w tym roku tak jak bym jej nie miał. :roll:
pitterpan - 2018-07-27, 22:13

A mi o dziwo przyszło z pzu wznowienie polisy, z wliczoną zniżka. Poszłem do swojego agenta, i nic nie mówiłem o zniżce, to sam się spytał czy jakiegoś członkostwa nie mam, bo mu ciągle zniżkę wrzuca...

Więc nie wiem. Może zależy jak agencja to puści do pzu??

ETZ_PRORIDER - 2018-07-28, 10:45

Też mi się wydaje, że zależy od agencji. Zobaczę jak to będzie u mnie za nie cały rok gdy dostanę za MZ wznowienie polisy, choć byłem bezpośrednio w oddziale PZU.
romanETZ - 2018-07-28, 17:38

Nie dajcie się nabierać Agentom na tzw. ,, kwotę minimalną ubezpieczenia". Przyszło z PZU do zapłaty za ETZ150 - 141zł. (bez zniżki PZMotu -70% - kartę nabyłem dopiero z końcem 2017r.). Poszedłem do multi agencji ubezpieczeniowej , aby pani naliczyła dodatkową zniżkę. Usłyszałem cyt. ,,Powinien się pan cieszyć że tak mało przyszło - to jest kwota minimalna i taniej nie będzie ". Po takich słowach ciśnienie mi skoczyło, ale zachowałem spokój. Rzuciłem pani na biurko opłatę z przed miesiąca za TS250/1 na kwotę 45zł. Pani się lekko zmieszała, postukała w klawiaturę komputera i usłyszałem ,,42zł do zapłaty - system przyjął zniżkę". Zapytałem czy nie kseruje karty - nie trzeba ( poprzednio jej koleżanka kserowała). Odniosłem wrażenie, że agentka chciała mnie naciągnąć na wyższą składkę - w końcu od pobranej od nas kwoty ma prowizję. NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ ! Zamiast przepłacać - lepiej dodatkowe 70% zniżki przeznaczyć na :piwo:
ETZ_PRORIDER - 2018-07-28, 17:59

romanETZ :piwo: tak to właśnie wygląda u tych złodzieji, trzeba im w pysk walnąć papierem to od razu miękną jak lody na słońcu. Mam takich cwaniaczków u siebie i oni zrobią wszystko, żebyś tylko do nich przepisał ubezpieczenie, na samochód miałem w PZU jakoś 870 to zrobili mi 775 a na drugi rok znowu 860 wyliczył tłumacząc się, że wzrosły ubezpieczenia bla bla bla. Idąc dalej do innej ubezpieczalni tzn agencji znowu jednak 760czyli jeszcze mniej, niż u poprzedniego. To jest ich dobra wola a takiej oni nie mają jak już jesteś rocznym klientem. Dowalą prowizje z góry na dwa lata przez to, że dostałeś stówę mniej niż w PZU. Takiego wała! Trzeba z tym walczyć! Założę się, że są jeszcze jakieś specjalne zniżki, se za MZ zapłacili byśmy jeszcze mniej. Nikt całej prawdy nie powie.
Moja Paulina chciała iść do pracy do ubezpieczalni o której pisałem wyżej. Warunki niewyobrażalne, tj od 7 do 17 każdą sobotę a niedzielę na telefonie z dojazdem do klienta. A ich motto brzmi, najpierw MY, potem klient. Można to sobie zinterpretować.

Marcin W. - 2018-07-31, 22:45

Dobra dziś się udało załatwić zniżkę z tą kartą PZM dla MZ ETZ 150. Wychodzi że na infolinii nie każdy konsultant ogarnia o co chodzi z tą kartą bo mnie trzy razy przełączali... W końcu jest i mam do zapłaty za OC MZ ETZ 150 - 44zł :grin: . Podobno zniżka wskakuje z automatu dopiero za rok więc jeszcze będzie batalia przy OC we wrześniu za MZ ETZ 250. :roll:
mostasz - 2018-08-03, 13:26

Najlepiej zrobić to w oddziale PZU bo tam nie oszukują - są na pensji etatowej nie zależnie od ilości sprzedanych polis :D
hartman - 2018-08-08, 12:54

Może mi ktoś wytłumaczyć na krótce na czym to polega. Rok w rok trzeba opłacić AC z PZM, aby mieć kartę tak? I wtedy otrzymam zniżkę na każdy pojazd powyżej 25 roku?
Szkoda, że o tym wcześniej nie wiedziałem, bo za 3 motocykle x130pln wychodzi prawie 400zł. Wychodzi na to, że z kartą bym zaoszczędził około 150-200pln.

EndriuBis - 2018-08-08, 13:26

Może nie AC (auto casco) tylko ASS (asistans) - a tak na prawdę to bardziej chyba jest jakaś opłata członkowska, a ASS dostaje się nie jako przy okazji - przynajmniej ja to tak rozumiem.

Płacisz co rok i masz zniżki na OC w PZU, a dodatkowo czasem możesz też skorzystać z pomocy ASS w zasadzie na każdy pojazd. To ASS ponoć jest przypisane do osoby, a nie do pojazdu.

Boberson - 2018-08-28, 19:39

EndriuBis, Potwierdzam. Assistance z PZU super sprawa :D
https://www.fotosik.pl/zd...ZmbynINpWjDl3Rp

ETZ_PRORIDER - 2018-08-28, 20:08

Uuu co się stało?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group