To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Ubezpieczenie OC w PZU ze zniżką dla członków PZM

halcik - 2017-11-23, 00:52

W tej chwili z racji żółtych tablic ubezpieczenie zawieszone na okres zimowy. Ale w wolnej chwili spróbuje zadzwonić i się dowiedzieć. (Ten tydzień mam niestety nadgodziny do 18). Rozumiem że chodzi o PZU?
romanETZ - 2017-11-23, 15:52

Karta PZMotu dotarła do mnie :grin: Aby uzyskać zniżkę należy przejść z innego towarzystwa do PZU , lub zawrzeć NOWĄ polisę w PZU. Ja ubezpieczam od lat motocykl w PZU ( przy kontuacji - nie będzie zniżki związanej z posiadaniem karty PZM ). Należy wypowiedzieć dotychczasową umowę (polisę) i w tym samym dniu zawrzeć nową ( w PZU - już ze zniżką). Drobiazg, ale trzeba tego dopilnować bo inaczej ZNIŻKI NIE BĘDZIE. :sciana: ( nie będzie też jak w poprzednim okresie ubezp. była szkoda - ale to oczywiste).
ETZ_PRORIDER - 2017-11-23, 16:42

Aaa dobrze wiedzieć... Myślałem, że przy kontynuacji ubezpieczenia już z kartą sami naliczą dodatkowe zniżki z karty.
tomek@1966 - 2017-11-24, 08:14

halcik widzę że masz tropika na żółtych blachach jak rozumiem,poślij mi skan dowodu,o ile to nie problem,nie mam zamiaru go wykorzystać nigdzie oczywiście,chcę tylko pogadać z moim agentem. :piwo:
Milicyjny - 2017-11-24, 10:30

romanETZ napisał/a:
Karta PZMotu dotarła do mnie :grin: Aby uzyskać zniżkę należy przejść z innego towarzystwa do PZU , lub zawrzeć NOWĄ polisę w PZU. Ja ubezpieczam od lat motocykl w PZU ( przy kontuacji - nie będzie zniżki związanej z posiadaniem karty PZM ). Należy wypowiedzieć dotychczasową umowę (polisę) i w tym samym dniu zawrzeć nową ( w PZU - już ze zniżką). Drobiazg, ale trzeba tego dopilnować bo inaczej ZNIŻKI NIE BĘDZIE. :sciana: ( nie będzie też jak w poprzednim okresie ubezp. była szkoda - ale to oczywiste).

Bzdury...
Od kilku lat ubezpieczam zabytki w PZU, od zeszłego roku przychodzi wszystko ze zniżkami, nawet taka sama stawka, bez zwyżek.
Do mojego kolegi, Agenta PZU przychodzi polisa z wyliczeniem na mnie , jakby on nie liczył, wychodzi to co przyszło poczta jako wznowienie.

romanETZ - 2017-11-24, 13:36

Milicyjny, Zanim napiszesz że pisze ,,bzdury" zapoznaj się z całym tematem - chodzi o zniżki dodatkowe z kartą PZM . Członkostwo w PZM należy zgłosić przy zawieraniu pierwszej polisy - wtedy zniżki (dodatkowe) będą naliczane przy kontynuacji ( warunek - opłacona składka PZM w następnym roku ). Informacje te uzyskałem od agenta PZU. Ubezpieczenie w PZU ( z standartowymi zniżkami 60%) kończy mi się w grudniu - zabaczymy czy PZU naliczy dodatkowe zniżki automatycznie ?

P.S.
Info z ostatniej chwili !
Dzwoniłem do PZM - nie mają wspólnej bazy danych z PZU, więc informacja o członkostwie w PZM nie jest przekazywana do PZU . Wykorzystując Kartę PZM do zniżek dodatkowych po raz pierwszy - należy zgłosić członkostwo w PZM agentowi PZU.

starszy-mz-4 - 2017-11-25, 11:16

Witam.romanETZ ma rację.W moim przypadku też tak było.W ten sposób mam ubezpieczone trzy motocykle.
ETZ_PRORIDER - 2017-11-25, 13:46

U mnie pierwszy pojazd będę ubezpieczał dopiero w kwietniu, chyba, że kupię coś prędzej ;)
Franek85 - 2017-11-25, 16:20

Kolega romanETZ dobrze prawi :piwo: https://zgloszenia.pzm.pl/karta/pzu25/
mostasz - 2017-11-27, 10:29

Też to mam - super sprawa :lol2:
John - 2017-12-05, 22:37

Koledzy jak można tą kartę PZMotu nabyć?
Na ich stronie jest tylko opcja z ubezpieczeniem asistance lub jakieś roczne na czas podróży?

kosior30 - 2017-12-05, 23:08

Jeśli chcesz tylko dla zniżek, to bierz assistance w wersji podstawowej (chyba 78zł).
wojtek.mz - 2017-12-06, 11:41

Z kartą pzm zapłaciłem 38 zł zamiast 142 zł. Zaoszczędziłem 104 zł na jednym motocyklu wydając na kartę pzm 78 zł. :piwo:
ETZ_PRORIDER - 2017-12-06, 17:29

U mnie oszczędność roczna na 4 pojazdy wyniesie 670zł a za kartę 78zł :D
wojtek.mz - 2017-12-06, 18:45

ETZ_PRORIDER, A u mnie roczna oszczędność na 9 podjazdów to na kolejną etę będzie. :grin:
ETZ_PRORIDER - 2017-12-06, 18:56

Ulala... to faktycznie bardzo Ci się opłaciło :) :piwo:
John - 2017-12-06, 19:56

kosior30 napisał/a:
Jeśli chcesz tylko dla zniżek, to bierz assistance w wersji podstawowej (chyba 78zł).

Tylko i wyłącznie dla zniżek, na chwilę obecną mam dwa UAZy i OC trochę boli :cry:

wajer49 - 2017-12-07, 19:50

wojtek.mzzgadzam się. Za odrestaurowaną ts 250 na żółtych tablicach PZU zawołało 243 zł. Z kartą asistance za 78 zł już tylko 43 zł. Chyba warto. Mam założony temat mojej teeski, ale trudno mi zamieścić fotki, a to kilka lat pracy i naprawdę jest na czym oko zawiesić.
jannex - 2017-12-07, 21:13

Nie wiem czy doczytałeś ale w PZU dla pojazdów starszych niż 40 lat są zupełnie inne stawki i Twoja ts powinna mieć tyle za oc bez karty. Sprawdziłem na dwóch moto i pytałem o trzecie zupełnie innej pojemności więc sprawdzone info.
wojtek.mz - 2017-12-07, 22:43

jannex napisał/a:
w PZU dla pojazdów starszych niż 40 lat są zupełnie inne stawki i Twoja ts powinna mieć tyle za oc bez karty.
U nas w Międzychodzie tak jest. Nie potrzeba karty PZM do zniżek, są z automatu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group