To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Wycieki audi 2.5 tdi v6

ETek - 2018-03-30, 00:31
Temat postu: Wycieki audi 2.5 tdi v6
Witam, już mi ręce z tymi wyciekami opadają , wymieniłem uszczelniacz na wale od strony skrzyni popracował chwile, może jakieś 40min było wszystko w porządku lecz po tym czasie dalej się zaczęło lać od strony skrzyni :evil: , mniej ale kapie... Już mi pomysłów brakuje co jest nie tak... Czyżby odma do wymiany ? Za wszelkie sugestie dziękuje i pozdrawiam Wojtek
czochu - 2018-03-30, 06:05

Czemu od razu do wymiany? Zdejmij odme i wyczyść to raz , możesz mieć za duża ilość oleju w silniku , albo kiepski simering albo uszkodził się przy montażu albo wałek po którym pracuje ma zadziiory. Z drugiej strony ja bym to v6 tdi gonił póki odpala i jeździ...
halcik - 2018-03-30, 07:12

Tam się ósma zapycha strasznie. Byłem teraz przy jej czyszczeniu. I fakt że może być do wymiany. Plastik po takim czasie w tym miejscu jest bardzo kruchy. Nawet jeśli to nie to, to warto zajrzeć i przeczyścić zanim ciśnienie zrobi swoje. Ja na szczęście miałem 2.4 w benzynie i takich problemów z odmą nie było
ETZ_PRORIDER - 2018-03-30, 07:28

Kiedyś jakiś rok temu, montowałem u siebie w golfie uszczelniacz wału od strony skrzyni i operację musiałem powtórzyć dwa razy, dzień po dniu a to z tego powodu, że podwinęła mi się wargą przy nasuwaniu go na wał czego nie zauważyłem. Uszczelniacz miałem febi. Trzeba zwracać na to uwagę i najlepiej montować na prowadzeniu niż wbijać go na pałe.
kosior30 - 2018-03-30, 19:10

A ja wymieniałem ponownie na flanszy półosi w pasku, bo gniazdo okazało się zbyt głębokie i aby "zazębił się" z flanszą, uszczelniacza nie należy dobijać do końca :o Szok, że w VW taką rzecz zgapili, bo wymiar simera Febi się zgadza z etką. Sprawdź może pod tym kątem, pomierz to wszystko.
Dodek - 2018-03-31, 17:20

Patrze na to i nie widze tam żadnego simmeringu od strony sprzegła a jedynie gotowy element z amelinium - jako poz. 22
Ps podejrzewam odme - jak spala ci olej i po odkreceniu korka korek jest wyrzucany przez cisnienie to coś jest nie halo z odpowietrzaniem skrzyni korbowej




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group